27.02 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
6 : 2
( 2 : 2 )
Skład: Wajda, Musiał, Kręcigłowa, Wabnic, Siwiec, Suchecki, Ziobrowski, Kucharski, Ryczkowski, Bancewicz
Skład: Chajewski, Pandza, Stępień, Nowak, Chlapiński, Pożarowski, Rosołowicz, Zacharski, Przeliorz, Jaz
5' Mateusz Bancewicz
10' Paweł Suchecki
28' Kamil Wabnic
3' Marek Wajda (Gol samobójczy)
13' Łukasz Nowak
23' Mateusz Przeliorz
24' Łukasz Nowak
25' Łukasz Nowak
30' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Łukasz po raz kolejny został bohaterem swojej drużyny. Jego dorobek to cztery gole i asysta. Wyróżnienie dla Mateusza Przeliorza. )

Drugie dzisiejsze starcie to pojedynek czwartego Qiagenu DNA Crew z szóstym Core Services. Różnica punktowa pomiędzy tymi drużynami wynosi pięć oczek, ale debiutant rozegrał dwa spotkania mniej i niewątpliwie będzie chciał nadrobić zaległości. Zespół Macieja Stępnia jest jednak w gazie. Nie przegrał od czterech spotkań i zamierza dobrą serię przedłużyć. Czy to mu się uda? Czy raczej to drużyna Sławomira Ryczkowskiego się przełamie i przerwie serię czterech porażek z rzędu? Czas pokaże!

3' (1:0) - Uderzenie Macieja Stępnia z dystansu, pechową interwencją popisuje się Marek Wajda. Piłka dostaje dziwnej rotacji, wpada do siatki tuż przy słupku.
5' (1:1) - Core Services doprowadza do wyrównania. Paweł Suchecki w tempo zagrywa do Mateusza Bancewicza, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku zaskakuje Krzysztofa Chlapińskiego.
6' Świetna interwencja nogami bramkarza Core Services. Strzelał Łukasz Nowak.
9' Strzał Bancewicza śwetienie broni Chlapiński.
10' (1:2) - Piłka spada na przedpole pod nogi Sucheckiego. Ten stzela jak z armaty, a futbolówka wpada do bramki idealnie pod poprzeczkę!
11' Pierwszy strzał Nowaka broni Wajda, a dobitkę ofiarnie blokuje jeden z obrońców.
13' (2:2) - Nowak próbował kilka razy nogą zaskoczyć bramkarza. Po chwili zdecydował się na uderzenie z główki i była to dobra decyzja. Wajda choć wyciągnął się jak struna, nie był w stanie piłki wyłapać i znowu mamy remis!
15' Strzał Piotra Pandzy z trudem broni Wajda.
18' Kamil Wabnic nie da prowadzenia swojej drużynie, bowiem w ostatniej chwili piłkę spod nóg ofiarnie wygarnia mu Krzysiek Chlapiński.
19' Szybka kontra Qiagenu. Nowak może dać prowadzenie swojej drużynie, ale piłkę po jego strzale w ostatniej chwili, z pustej bramki wybija Suchecki!
21' Bancewicz kontra Chlapiński i górą w tym starciu golkiper Qiagenu.
21' Mateusz Przeliorz huknął z dystansu, a piłka po jego próbie zatrzymuje się na poprzeczce.
22' Strzał Grzegorza Kręcigłowy z główki pewnie broni Chlapiński i po chwili inicjuje kontratak. Takowy uderzeniem kończy Nowak i Wajda zbija piłkę na rzut rożny.
23' (3:2) - Z rożnego Nowak centruje piłkę na bliższy słupek do Przeliorza, a ten strzałem po ziemi zaskakuje bramkarza rywali i Qiagen tym samym wraca na prowadzenie.
24' "Tuba" Stępnia z dalszej odległości i poprzeczka ratuje Wajdę od utraty gola.
24' (4:2) - Qiagen poczuł krew i podwyższa swoje prowadzenie, a strzałem z najbliższej odległości Wajdę pokonuje Nowak.
25' (5:2) - Stępień do Nowaka, a ten kompletuje hattricka.
26' Bancewicz zza pola karnego strzela - Chlapiński świetnie przenosi futbolówkę poza światło bramki.
28' Żółta kartka za faul na Nowaku. Napomnienie otrzymuje Wabnic.
30' (6:2) - Qiagen wykorzystuje grę w przewadze i strzela szóstego gola. Przeliorz prostopadle zagrywa do Nowaka, który staje oko w oko z Wajdą i strzałem po ziemi, przy dalszym słupku pokonuje go po raz czwarty!
35' Poprzeczka ratuje Chlapińskiego po mocnym strzale Tomasza Kucharskiego.
37' Szybki atak Core Services. Wojciech Siwec na prawą stronę zagrywa do Sławomira Ryczkowskiego, który kończy całą akcję strzałem w boczną siatkę.
38' Ryczkowski mija rywala i strzela mocno - nad poprzeczką.
40' Mocne uderzenie Marcina Jaza i świetnie Wajda odbija futbolówkę do boku.
40' Błąd Chlapińskiego może wykorzystać Ryczkowski, ale golkiper szybko swoją pomyłkę korguje i na raty chwyta piłkę.

O ile w pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego starcia, to drugiej na boisku rządziła już tylko jedna ekipa. Był to Qiagen DNA Crew, który za sprawą Łukasza Nowaka wypunktował przeciwnika i odniósł kolejne zwycięstwo. Pozostaje więc w grze o awans do elity, ale nie może już gubić punktów. Core Services jest w kryzysie, przegrał czwarty raz z rzędu i jest niemal pewne, że o promocji do wyższej klasy rozgrywkowej może zapomnieć. Gracze Sławomira Ryczkowskiego będą chcieli przełamać się w najbliższy piątek, grając z ostatnim w tabeli FC ŻWiR-em. Qiagen czeka potyczka z KPMG Audyt Team.