Skład: Dudulski, Markiewicz, Czukiewski, Sawzdargo, Czukiewski, Pałczak, Jędrzejewski
Skład: Jaskulski, Branicki, Baka, Łysek, Sochański, Matysik, Grelich, Krzywicki, Tokarski, Miernik, Jurkiewicz
24' Piotr Sawzdargo
8' Konrad Matysik
9' Tomasz Grelich
15' Bartosz Łysek
20' Łukasz Sochański
27' Konrad Matysik
Zawodnik meczu: Konrad Matysik (Autor dwóch trafień, był motorem napędowym swojej ekipy. Wyróżnienie w tym niedogranym spotkaniu należy do Grelicha.)

Na poziomie drugiej ligi OFC zmierzą się AXA XL oraz ZKS Monterail. Możemy się spodziewać po tym meczu zaciętej walki, gdyż obie ekipy dzielą tylko trzy punkty. W lepszej sytuacji przed spotkanie są zawodnicy Dudulskiego którym do tej pory udało się wygrać z Atosem i MAHLE oraz zremisować ze Fc Żwirem. Natomiast Łukasz Sochański i koledzy pokonali Core Services i podzielili się puntkami z Fc Zbieraniną. Kto okaże się zwycięski, dowiemy się już za 40 minut.

3' Dobrze w mecz wchodzi Jędrzejewski który wygrywa dwa pojedynki z rywalami i oddaje groźne strzał jednak piłka nie znajduję drogi do bramki.
5' Za pola karnego swoich sił próbował Grelich, ale piłka przelatuje tuż obok lewego słupka bramkowego.
8' GOL! (1-0) Mamy otwarcie wyniku przez graczy AXA XL. Z rzutu rożnego grę wznawia Tokarski, a adresatem podania jest Matysik który strzałem z pierwszej piłki zdobywa bramkę. Bramkarz Monterail starał się wybić futbolówkę jednak ta wcześniej całym obwodem przekroczyła linię bramkową.
9' GOL! (2-0) Ekipa Sochańskiego jest na fali, kolejny gol po stronie białych koszulek. Bramkę lobikiem nad wychodzącym golkiperem zdobywa Tomasz Grelich.
13' GOL! (2-1) Bramka kontaktowa po stronie Monterail. Ponownie dobrze wykonany stały fragment gry, z narożnika piłkę zagrywał Jędrzejewski i niepilnowany w polu karnym Pałczak pakuje piłkę do siatki nie pozostawiając wiele do powiedzenia bramkarzowi rywali.
15' GOL! (3-1) AXA XL po raz drugi w tym meczu odskakuje na dwa trafienia. Co za skuteczność w rozgrywaniu rzutów rożnych, tym razem podaje Miernik, a bramkę zdobywa po bliźniaczej akcji Łysek.
16' GOL! (3-2) ZKS Monterail nie daje za wygraną. Indywidualna akcja i precyzyjny strzał za pola karnego w wykonaniu Piotra Sawzdargo daje drugie trafienie.
20' GOL! (4-2) Tuż przed gwizdkiem na przerwę AXA XL zdobywa kolejną bramkę. Sam kierownik drużyny czyli Łukasz Sochański bierze piłkę i po wymanewrowaniu dwóch obrońców oddaje strzał przy samym słupku. Dudulski był bez szans.
22' Dobra interwencja w obronie Radosława Markiewicza ratuje ekipę Monterail przed stratą kolejnej bramki.
24' GOL! (4-3) Długo nie musieliśmy czekać na trafienia po przerwie. Piotr Sawzdargo przedryblował jedengo z obrońców i oddał szybkie uderzenie które wpadło do siatki. Jurkiewiczowi pozostało tylko wyjąć piłkę z siatki.
27' GOL! (5-3) AXA XL nie daje się dogonić i znów odskakuje. Piłka znajduję się po prawej stronie boiska, a przy niej jest Matysik, mocny strzał po długim słupku daje dublet zawodnikowi Sochańskiego.
30' Fatalny upadek jednego z zawodników Dudulskiego i niestety mecz zostaje przerwany. Kontuzja okazuje się na tyle poważna, że będzie potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego. Mecz zostaje przerwany, a o jego dokończeniu kierownicy drużyn dowiedzą się na dniach.
30' - Koniec spotkania. ZKS Monterail niestety nie zdołał dograć nie tylko tego meczu, ale również całego sezonu. Mecz kończy się więc zwycięstwem AXA XL 5:3. Drużynie ZKS dziękujemy za udział w zimowej edycji i liczymy na reaktywację za rok.

Niestety z powodu niefortunnego upadku jedengo z zawodników ZKS Monterail mecz zostaje przerwany, gdyż niezbędna była pomoc pogotowia ratunkowego. Niestety zespół ZKS Monterail z powodu braków kadrowych wycofał się z rozgrywek i mecz ten nie zostanie dokończony, pozostaje więc wynik z boiska.

autor: Maciej Siwek