15.02 godz. 22:45, Olimpijski boisko2, Sedzia: Maciej Siwek
Skład: Szewczyk, Jeziorski, Jaszczyk, Dudek, Leśniowski, Gmyrek, Karachevtcev
Skład: Wolan, Struzik, Niedźwiedź, Cielebąk, Lenartowicz, Mizieliński
3' Kacper Dudek
13' Michał Gmyrek
17' Damian Leśniowski
25' Damian Leśniowski
37' Kacper Dudek
19' Kamil Struzik
26' Oskar Mizieliński
38' Oskar Mizieliński
39' Dominik Niedźwiedź
40' Jarosław Cielebąk
Zawodnik meczu: Oskar Mizieliński (Autor dwóch trafień i dwóch asyst, to on poderwał na chwilę przed końcem swoją drużynę do pościgu który w ostateczności okazał się sukcesem i remisem. Wyróżnieine dla Leśniowskiego.)

W piątkowy wieczór dojdzie do pojedynku Czarnego Byka z FC AmRestem. Faworytem na papierze jest drużyna Szewczyka która od swoich dzisiejszych rywali ma aż 12 punktów więcej. Byki Rafała Wolana narazie są określani jako czerwona latarnia ligi, zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli zaledwie mając na swoim koncie tylko remis przeciwko Zielonym Aniołom. W piłce jednak zdarzyć się może wszystko, czy będziemy świadkami jednostronnego wyniku, czy też zobaczymy jakąś niespodziankę. O tym wszystkim przekonamy się już za 40 minut.

3' GOL! (0-1) Długo nie musieliśmy czekać na pierwsze trafienie, FC AmRest wychodzi na prowadzenie. Leśniowski zagrywa z autu wzdłuż całego boiska, a piłka leci do Dudka który precyzyjnym strzał przy słupku pokonuję bramkarza rywali.
6' Indywidualna akcja Leśniowskiego, wymanewrowanie kilku obrońców i mocny strzał jednak tym razem na posterunku jest golkiper Byków.
9' Za pola karnego uderzenie Gmyrka wpada wprost do rąk bramkarza.
13' GOL! (0-2) Mamy podwyższenie wyniku przez zawodników Szewczyka. Leśniowski krótko rozgrywa piłkę z Gmyrkiem, a ten będąc na prawym skrzydle oddaje płaski strzał na długi słupek który znajduję drogę do siatki Czarnego Byka.
17' GOL! (0-3) FC AmRest trafia po raz kolejny, tym samym odskakując już na trzy trafienia. Indywidualna akcja, wymanewrowanie jednego z obrońców i precyzyjny strzał przy słupku posyła Leśniowski. Damian po serii asyst wreszcie sam trafia do siatki.
19' GOL! (1-3) Pierwsza bramka dla ekipy Rafała Wolana. Mamy już kolejne trafienie po rozegraniu stałego fragmentu gry. Tym razem z rzutu rożnego piłkę zagrywa na pole karne Miezieliński, a adresatem podania na długim słupku okazuje się Struzik który bez najmniejszego problemu wbija piłkę do siatki.
22' Dalekie zagranie na Szewczyka, ten samotnie przedziera się przez 3 obrońców, ku zdziwieniu wygrywa ten pojedynek i zamiast oddać strzał szuka jeszcze kolegi do podania, niestety piłka wychodzi poza pole gry.
25' GOL! (1-4) Fc AmRest ponownie odskakuje na trzy trafienia. Na pole karne dośrodkowuje Dudek, a tuż przed interwencją bramkarza ubiega strzałem głową Leśniowski i golkiperowi Byka pozostaje tylko wyjąć piłkę z bramki.
26' GOL! (2-4) Szybka odpowiedź Byków na poprzednie trafienie rywali. Oskar Mizieliński oddaje strzał tzw finezyjny, a piłka trafia w boczną siatkę bramki i oczywiście Jeziorski przy tym uderzeniu nie miał zbyt wiele do powiedzenia.
30' Rzut wolny dla ekipy Wolana, do piłki podchodzi Niedźwiedź który oddaje mocny strzał, a piłka po odbiciu od jednego z obrońców wychodzi poza boisko i będziemy grę wznawiać od rzutu rożnego. Niestety rzut rożny fatalnie wykonany, strata piłki i możliwość kontrataku.
33' Za pola karnego swojego drugiego trafienia szuka Gmyrek, tym razem dobrze interweniuje golkiper Byka.
36' Stały fragment gry dla ekipy Szewczyka, futbolówka przed polem karnym, a do piłki podchodzi Leśniowski. Odległość muru odmierzona, ale Damian trafia prosto w zawodników rywali i nic z tego nie będzie.
37' GOL! (2-5) Leśniowski kompletuje na swoim koncie trzecią asystę. Ponownie z autu piłka zostaje dośrodkowana na długi słupek, a niepilnowany Dudek pakuje futbolówkę strzałem z głowy do siatki.
38' GOL! (3-5) Czyżby Czarny Byk przed samym końcem spotkania zdecydował się odrobić straty? Błąd jednego z defensorów bezlitośnie wykorzystuje Mizieliński który zabiera piłkę i płaskim strzałem zdobywa dublet na swoim koncie.
39' GOL! (4-5) Tuż przed samym końcem mamy bramkę kontaktową. Ponownie z rogu bramkę zdobywają Byki, Wolan znajduję w polu karnym Niedźwiedzia, a ten jako najlepszy snajper swojej ekipy takich sytuacji nie omieszka marnować. Do końca pozostaje jeszcze chwila, a ekipa Rafała Wolana gra tutaj o zdobycie kolejnego punktu.
40' GOL! (5-5) Co za końcówka Czarnego Byka. Mizieliński zagrywa fantastyczne prostopadłe podanie do Cielebąka który strzelając bramkarzowi między nogami daje swojej drużynie remis i jedno oczko do ligowej tabeli.

Niezwykle ciekawe spotkanie zobaczyliśmy pomiędzy Czarnym Bykiem i FC AmRestem. Jednak to co najciekawsze wydarzyło nam się praktycznie na 4 minuty przed końcem spotkania. Przy wyniku 2-5 zawodnicy Rafała Wolana wzięli się za odrabianie start. Dobra gra Oskara Mizielińskiego i skuteczność jego kolegów w ostateczności doprowadziła do wyrównania tuż przed gwizdkie sędziego i dzisiejszy ,,kopciuszek'' urywa punkty faworytowi. Po tym meczu wiemy jedno, zawsze jest warto grać do końca nie ważne jaki jest wynik spotkania. Czarny Byk dopisuję do swojego konta drugi punkt który nie przesunie ich w ligowej tabeli, ale napewno nada optymizmu w szeregach drużyny. Fc AmRest obecnie plasuje się na 3 pozycji. Możliwość zdobycia kolejnych pukntów już za tydzień, Byki rywalizować będą z Auto Truckiem, zaś Fc AmRest podejmie w meczu na szczycie Soccer Team.

autor: Maciej Siwek