28.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Maciej Siwek
9 : 2
( 4 : 1 )
Skład: Mazurkiewicz, Wolan, Wojtusik, Struzik, Niedźwiedź, Cielebąk, Mizieliński
Skład: Trojan, Jastrzębski, Dyczkowski, Garbarczyk, Miozga, Trojan, Walków, Michalski
1' Dominik Niedźwiedź
35' Dominik Niedźwiedź
12' Łukasz Michalski
13' Michał Trojan
16' Łukasz Dyczkowski
18' Michał Trojan
26' Łukasz Michalski
28' Sebastian Miozga
30' Rafał Garbarczyk
37' Łukasz Dyczkowski
40' Sebastian Miozga
Zawodnik meczu: Michał Trojan (Najbardziej aktywny zawodnik tego spotkania, w każdej akcji zagrażał bramce rywali przy tym samym pomagając kolegą w defensywie. Autor dwóch trafień i asyst. Wyróżnienie dla Dyczkowskiego.)

Poniedziałkowe granie na Olimpijskim Balonie rozpocznie nam mecz ForceGSM z Czarnym Bykiem. Pojedynek drużyn z innej części tabeli. Dyczkowski i spółka to faworyt tego spotkania, 4 spotkania i komplet punktów na swoim koncie dający pierwszą lokatę. Natomiast gracze Rafała Wolana dotychczas tylko zremisowali z Zielonymi Aniołami co stawia ich na 11 miejscu przed AutoTruckiem i TelForceOne. Na papierze teoretycznie wiemy kto powienien zwyciężyć, lecz boisko zawsze weryfikuję i uczy pokory. Przed Bykami stoi bardzo cieżkie zadanie by pokonać rywali, zobaczymy czy uda im się to po 40 minutach.

1' GOL! (0-1) Co za rozpoczęcie meczu przez ekipę Czarnego Byka, szybkie zagranie do wolnego Niedźwiedzia i ten nie pozostawia więcej bramkarzowi jak wyjąć piłkę z siatki. Zimny prysznic na głowy zawodników ForceGSM.
4' W ataku ekipa GSM, dwa strzały Dyczkowskiego zostają sparowane przez bramkarza Czarnego Byka.
7' Przepiękne uderzenie w samo spojenie posyła nam Mizieliński, kilka centymetrów niżej i mielibyśmy kolejne gol po stronie biało-czarnych.
10' Łukasz Dyczkowski przedziera się przez obronę rywali, lecz dobra wyjście na przed pole zażegnuje tą akcję. Zawodnik ForceGSM protestuje uważając, że piłka została złapana poza polem karnym jednak sędzia nakazuję grać dalej.
12' GOL! (1-1) Ponownie w tym spotkaniu mamy remis. Michał Trojan podaje do Michalskiego który pewnym strzałem za pola karnego pokonuje bramkarza przeciwnej drużyny.
13' GOL!  (2-1) ForceGSM po raz pierwszy w tym meczu wychodzi na prowadzenie. Szybka akcja GSM, Dyczkowski przepuszcza piłkę między nogami do Michała Trojana, a ten z bliskiej odległości pakuje nam futbolówkę do siatki.
16' GOL! (3-1) Dyczkowski i koledzy wrócili na swoje tory i pokazują nam dlaczego znajdują się na pozycji lidera. Sam kapitan czyli Łukasz zabiera piłkę i po pięknym rajdzie między dwoma obrońcami zdobywa bramkę.
18' GOL! (4-1) Fatalnym błąd obrony Czarnego Byka zostaje sprawnie wykorzystany. Jeden z defensorów postanawia się pokiwać po własną bramką, a Michał Trojan odbiera mu piłkę i strzela bardzo mocno zaskakując golkipera rywali.
23' Od samego początku widać, że ForceGSM chcę podwyższyć wynik, odrazu doskakują do rywali i wywierają na nich tak by Ci popełniali jak najwięcej błędów. Jeżeli gracze Rafała Wolana nie zachowają spokoju to może się skończyć kolejnymi trafieniami.
26' GOL! (5-1) Kolejne trafienie dla ekipy GSM. Idywidualny rajd Łukasza Michalskiego, wymanewrowanie jednego z obrońców i stając oko w oko z bramkarzem strzał pomiędzy nogami. Perfekcyjnie wykonana akcja.
28' GOL! (6-1) Festiwal goli graczy Dyczkowskiego trwa dalej. Tym razem na listę strzelców wpisuję się nam Sebastian Miozga.
30' GOL! (7-1) ForceGSM jest dla swoich rywali bezlitosny. Sam na sam z bramkarzem wychodzi Grabarczyk i uderzeniem przy słupku zdobywa siódme trafienie dla swojej ekipy.
33' Pojedyńcze strzały Czarnego Byka lecą obok bramki lub są dobrze łapane przez Tomasza Trojana.
35' GOL! (7-2) Po dłuższym biciu głową w mur mamy trafienie dla Byków. Mazurkiewicz odnajduję niepilnowanego przed polem karnym Niedźwiedzia, a ten szybkim strzałem zaskakuję gokipera GSM.
37' GOL! (8-2) Łukasz Dyczkowski z dubletem w tym spotkaniu. Po raz drugi w indywidualnej akcji pakuje piłkę do siatki Czarnego Byka.
40' GOL! (9-2) Tuż przed samym gwizdkiem kończącym mecz mamy jeszcze jedno trafienie. Michał Trojan wystawia piłkę jak na tacy do Miozgi, a ten także kompletuje dublet.

Pojedynek pomiędzy ForceGSM a Czarnym Bykiem był jednostronnym spotkaniem. Zawodnicy Rafała Wolana radzili sobie dobrze do 12 minuty gdzie prowadzili jednym trafieniem. Jednak mecz trwa nieco dłużej i GSM po słabym początku szybko się obudzili. Dwie bramki w przeciągu minuty odrazu wyprowadziłi Dyczkowskiego i spółkę na prowadzenie które w późniejszej fazie meczu tylko podwyższali. Czarnego Byka stać było tylko na dwa trafienia Dominika Niedźwiedzia. Dzięki wygranej ForceGSM pozostaje na pozycji lidera z kompletem punktów, a Byki będą musiały jeszcze poczekać na swoje pierwsze zwycięstwo. W następnej kolejce GSM zmierzy się z Astechem, zaś Czarny Byk podejmie rękawicę rzuconą przez Soccer Team.

autor: Maciej Siwek