Skład: Żyniewicz, Błaszczyk, Stawiński, Nowakowski, Babii, Gołaczyński, Topornicki, Głębicki
31' Jakub Rejmer
35' Tomasz Moskal
10' Jan Głębicki
17' Oskar Stawiński
29' Przemysław Topornicki
34' Oleksandr Babii
35' Łukasz Nowakowski
36' Przemysław Topornicki
38' Przemysław Topornicki
Zawodnik meczu: Dawid Pałasz (Kapitalnie dziś bronił, popisał się kilkoma udanymi interwencjami, gdyby nie jego postawa wynik meczu mógłby być różny. Na wyróżnienie zasługuje również Żuk oraz August.)

Już dziś będziemy świadkami historycznego widowiska. Baumit zwycieżając dziś zgarnie kolejny tytuł mistrzowski do kolekcji oraz będzie pierwszym trumfatorem ligi OFC Ślęza. Veritas czeka ciężkie zadanie, pierwsze starcie z Baumit przegrali 11:7 więc odrobina nadzieji na korzystny wynik jest.

2' (0:1) - Dalekie podanie Żuka do Augusta, Mariusz trafia w krótki róg.
5' (0:2) - Rejmer wykłada piłkę Augustowi, Mariusz trafia do pustej bramki.
6' (0:3) - Rejmer wpisuje się po raz pierwszy na listę strzelców w dzisiejszym meczu, worek z bramkami rozwiązał się błyskawicznie.
7' Słupek uchronił Veritas przed utratą bramki, strzelał Rejmer.
8' Baumit robi z rywalem co chce, zabawa trwa w najlepsze, dobrą okazję marnuje teraz Moskal.
9' Pałasz wychodzi obronną ręką z starcia z Oskarem Stawińskim.
10' (1:3) - Głębocki znalazł się tam gdzie powinien, trafia do pustej bramki po obiciu się piłki od słupka, akcję zapoczątkował Nowakowski.
11' (1:4) - August kompletuje hat-trika, asystę zalicza Żuk.
12' Rzut wolny dla Baumit, Rejmer strzela i trafia w mur.
14' Dobra interwencja Pałasza, wygrywa pojedynek z Nowakowskim.
16' (1:5) - Rejmer strzela z dystansu, golkiper kompletnie zaskoczony. Piłka wpada tuż przy słupku.
17' (2:5) - Żyniewicz podaje do Stawińskiego, Oskar trafia do pustej bramki.
18' Pałasz wygrywa pojedynek sam na sam z Żyniewiczem.
19' Szansa na zmniejszenie dystansu do rywala, piłka poszybowała obok bramki. Niepocieszony jest Stawiński
22' (2:6) - Żuk zagrywa do Augusta, Mario trafia w krótki róg.
24' (2:7) - Po rzucie rożnym wykonywanym przez Rejmera bramkę zdobywa Haras.
25' Kapitalna interwencja Pałasza, powstrzymał Topornickiego, interwencja najwyższej klasy.
26' Dwie parady Pałasza fenomenalne, dwukrotnie powstrzymał strzały Topornickiego.
27' Ponownie Pałasz, pewnie chwyta piłkę po strzale z głowy Topornickiego.
28' Nowakowski przerzuca piłkę do Zyniewicza, ten uderza z powietrza, piłka przeleciała obok słupka.
29' (3:7) -Topornickim sprytynym strzałem w długi róg znalazł sposób na pokonanie Pałasza.
30' Stawiński zagrywa na wolne pole do Topornickiego, Przemek przegrywa pojedynek z Pałaszem.
31' (3:8) - Haras zagrywa do Rejmera, Kuba przymierzył jak profesor w długi róg.
32' Rejmer wypuszcza Moskala sam na sam, ten przegrywa pojedynek z Błaszczykiem.
33' Pałasz dziś w formie, znowu broni kapitalnie, nie dał się pokonać Topornickiemu.
34' (4:8) - Dystans do rywala zmniejsza Babii strzałem w krótki róg.
35' (5:8) - Veritas nie składa broni na listę strzelców wpisuje się Nowakowski.
35' (5:9) - Baumit ucieka rywalom, bramkę zdobywa Moskal.
36' (6:9)  - Topornicki jeszcze daje nadzieje na korzystny wynik.
38' (7:9)  - Wypoczęty prosto z wakacji Topornicki odzyskał skuteczność, ponownie wpisuje się na listę strzelców.
39' Pałasz wybija piłkę na rzut rożny po strzale Stawińskiego.
40' KONIEC !!! BAUMIT MISTRZEM OFC ŚLĘZA !!!

Baumit zdobywa tytuł mistrzowski w cuglach, na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie mistrzowski tytuł.  Przed nimi gra zarówno o pietruszkę jak i również o udowodnienie, że to im należał się bezapelacyjnie tytuł mistrzowski. Ich rywalem będzie Victoria USK. Veritas pokazało się dziś z dobrej strony, pokazali lwi pazur i to cieszy, jeżeli zagrają kolejny mecz z takim samym zaangażowaniem powinno być dobrze, ich przeciwnikiem będzie drużyna Napromieniowanych.