11.03 godz. 17:05, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / A.Malec
Skład: Maryniak, Olejnik, Sornat, Cacanakos, Surmaczewski, Rożek, Olejnik, Falkiewicz, Lotarski
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Furmanek, Konieczny, Walczak, Wróblewski, Salamonowicz, Maczuga
6' Adrian Olejnik
29' Robert Lotarski
3' Marek Konieczny
7' Przemysław Stefańczyk
12' Marek Konieczny
15' Przemysław Stefańczyk
20' Michał Wróblewski
36' Łukasz Sornat (Gol samobójczy)
38' Michał Wróblewski
40' Michał Wróblewski
Zawodnik meczu: Przemysław Salamonowicz (Przemek był bardzo aktywny przez całe spotkanie, raz po raz zagrażając bramce MPK. Co prawda gola nie strzelił, ale zanotował cztery asysty. Wyróżnić należy również Marka Koniecznego i Michała Wróblewskiego.)

Ostatnim starciem Superligi w sezonie zima - 2017/2018 będzie pojedynek walczącego o wicemistrzostwo - Oponixu, ze zdegradowanym już MPK Wrocław. Już w tym pierwszym zdaniu przedstawiliśmy faworyta i nie wielu wierzy, aby ten miał sobie nie poradzić z zamykającym tabele beniaminkiem. Jeżeli team Zbigniewa Piechnika chce na ostatniej prostej wyprzedzić SEEV Telekomunikację, musi mimo wszystko wygrać, a wtedy będzie świętował swój najlepszy sezon we Wrocbalu (oczwyście jeżeli chodzi o rozgrywki halowe)! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie gra już w zasadzie o nic i w najlepszym wypadku, pod warunkiem, że pokona Oponix, a swojego meczu nie wygra Nokia, zakończy zmagania na przedostatniej lokacie. Czy ta sztuka im się powiedzie i ku uciesze SEEV Telekomunikacji, sensacyjnie zatrzymają dawne FC Moose? Czy raczej zostaną jego kolejną ofiarą? Zobaczymy.

3' (1:0) - Marek Konieczny pociągnął "z kaziora" i strzałem zza pola karnego, pod poprzeczkę pokonuje Marka Rożka.
6' (1:1) - MPK Wrocław doprowadza do wyrównania. Adrian Olejnik będąc przed polem karnym decyduje się na mocne uderzenie, po którym futbolówka wpada do siatki niemalże w samo okienko. Asystę przy tym trafieniu notuje Łukasz Sornat.
7' (2:1) - Długo z remisu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne się nie cieszyło, bowiem po chwili Oponix wrócił na prowadzenie, a bramkarza rywali strzałem z prawej strony pola karnego pokonuje Przemysław Stefańczyk!
9' Mocny strzał Adriana Olejnika z dystansu i bez ryzyka, piłkę na rzut rożny zbija Zbigniew Piechnik.
12' (3:1) - Szybka akcja Oponixu. Przemysław Salamonowicz zagrywa na przedpole do Marka Koniecznego, który płaskim strzałem, w środek bramki pokonuje Marka Rożka po raz drugi w tym spotkaniu!
14' Ofiarna interwencja Rożka po strzale Walczaka.
15' (4:1) - Drugi gol Stefańczyka, druga asysta Salamonowicza i Rożek musi wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty.
16' Sytuacja dwóch na jednego! Walczak chce zagrać do lepiej ustawionego Wróblewskiego, ale w tym wszystkim połapał się Rożek i przecina to podanie.
17' Mocny strzał Sornata z dystansu - Piechnik zbija futbolówkę na rzut rożny.
18' Kolejny strzał Sornata, tym razem zatrzymuje się na słupku!
20' (5:1) - Michał Wróblewski dostaje piłkę od jednego z kolegów, mija bramkarza i kieruje piłkę do pustej bramki. Asystę przy tym trafieniu notuje Salamonowicz.
20' Wróblewski kontra Rożek. Próba przelobowania, ale bramkarz nie daje się zaskoczyć i notuje instynktowną interwencję.
21' Walczak staje oko w oko z Rożkiem i przegrywa ten pojedynek!
23' Adrian Olejnik wybija piłkę z pustej bramki po płaskim strzale Salamonowicza.
24' Marek Surmaczewski wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ostatecznie musi uznać jego wyższość.
24' Kolejna udana interwencja Rożka, który wygrywa wojnę nerwów z Salamonowiczem.
25' Wróblewski wystawia piłkę jak na tacy Koniecznemu, a ten mając przed sobą praktycznie pustą bramkę, uderza tuż obok niej!
26' Mocny strzał Dariusza Olejnika z dystansu i poprzeczka ratuje bramkarza od utraty drugiego gola.
29' (5:2) - Robert Lotarski strzałem z dystansu pokonuje Zbyszka Piechnika.
29' Najpierw Lotarski przegrywa pojedynek jeden na jeden z Piechnikiem, a po chwili bramkarz broni mocne uderzenie Cacanakosa.
30' Furmanek wymija bramkarza i będąc tyłem do bramki, strzela - w słupek!
33' Cacanakos z rzutu wolnego strzela - Piechnik przenosi "balon" poza światło bramki.
36' (6:2) - Oponix podwyższa swoje prowadzenie, a własnego bramkarza zaskakuje Sornat.
38' (7:2) - Rożek nie złapał piłki po centrze Salamonowicza i ten błąd bezlitośnie wykorzystuje Wróblewski, który tym samym kompletuje dublet.
39' Salamonowicz z latwością mija rywala, staje oko w oko z Rożkiem i trafia wprost w niego!
40' (8:2) - Kontra Oponixu! Konieczny do Wróblewskiego, który płaskim strzałem z najbliższej odległości pokonuje Rożka i tym samym kompletuje hattricka.

Oponix na koniec sezonu wysoko pokonuje MPK Wrocław i tym samym kończy sezon na wysokim drugim miejscu! Beniaminek po kilkumiesięcznej przygodzie wraca do 1 ligi, kończąc zmagania na ostatniej lokacie w Superlidze. Obu drużynom dziękujemy za udział w edycji zimowej i zachęcamy do startu w kolejnych odsłonach ligi Wrocbal.