10.03 godz. 19:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / K.Struski
Skład: Guziejewski, Sikora, Małecki, Kublik, Siódmiak, Jurasik, Kotwicki
Skład: Stachowicz, Seliga, Czech, Fąfrowicz, Kąciak
13' Marcin Jurasik
28' Adrian Kublik
34' Tomasz Guziejewski
35' Robert Małecki
36' Krzysztof Kotwicki
37' Robert Małecki
39' Adrian Kublik
40' Karol Siódmiak
Zawodnik meczu: Adrian Kublik ()

Świeżo upieczony mistrz - Car Zone Wrocław będzie chciał dzisiaj przypieczętować tytuł mistrzowski i wygrać na koniec zimowych zmagań. Jego rywalem będzie niepewny jeszcze pozostania w lidze - Piorun Zaodrze. Beniaminek musi zdobyć jeden punkt w dwóch ostatnich meczach, by nie musiec oglądąć się w tył. O takowy w starciu z liderem będzie niezwykle trudno, lecz ten już w zasadzie o nic wielkiego nie gra i presja na nim nie ciąży żadna. Znając jednak team Damiana Guziejewskiego wiemy, że nie będzie odpuszczał i powalczy o pełną pulę. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami Car Zone wygrał bez większych problemów - 7:2. Jak będzie tym razem? Czy ujrzymy powtórkę, czy raczej wielki odwet "Piorunów"? Przekonamy się!

2' po użycoiu systemu WAR sędzie Pondel nie uznał bramki, sprzęt najnowszej generacji pokazał, że piłka nie minęła całym obwodem linii bramkowej, zaczynamy grę od bramki
4' Robert Małecki zablokowany pod polem karnym, strzał po odbiciu od obrońcy wychodzi na rzut rożny
6' Maciek Kąciak strzela w słupek, na tablicy ciągle widnieją dwa zera
8' potężny strzał w słupek Adriana Kublika z prawego narożnika pola karnego
10' dobra obrona Seligi, strzał był z najbliższej odległości
11' Fafrowicz nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Michałem Sikorą
13' (0:1) Marcin Jurasik po podaniu Kublika strzela w zasadie na pustą bramkę, piękna hokejowa akcja Car-Zone
17' rzut wolny Pioruna, strzał grzęźnie w murze ustawionym na linii pola karnego
18' Maciej Czech szarżuje na bramkę, strzela z 6 metrów ale niecelnie
19' strzał oberta Małeckiego zatrzymuje Kamil Seliga
20' Kotwicki miał dobrą sansę. ale znowu dobrze broni Seliga
21' Adrian Kublik strzelał z prawego skrzydła, mocny strzał broni Seliga
23' z czuba uderzał Marcin Stachowicz, Michał Sikora pewnie broni
28' (0:2) drugą bramke strzela Adrian Kublik, podawał Tomek Guziejewski a Kublik strzelił na pustą już bramkę
30' Maciej Kąciak nie wykorzystał szansy sam na sam, uderzył ze szpica ale niecelnie
31' Maciek Czech nie wykorzystuje setki, dostał piłke na 3 metr, uderzył prosto w bramkarza
34' (0:3) ładna bramka Guziejewskiego, krótki zwód i niesygnalizowany strzał po ziemi wpada do siatki
35' (0:4) Robert Małecki szybko podwyższa wynik, podawał Adrian Kublik, który wyróżnia sie dobrą gr a od początku meczu
36' (0:5) Piorun osłabł, gra w 4 w polu daje sie we znaki, Robert Kotwicki dostał piłke i mamy już 5:0
37' (0:6) strzał Kublika i Małecki stojący przy słupku lekkim dotknięciem kieruje piłke do bramki
39' (0:7) Guziejewski uderza w kierunku bramki a piłkę do niej kieruje Adrian Kublik
39' Maciek Czech doznał kontuzji kolana i zszedł z boiska
40' (0:8) Karol Siódmiak strzela ostatniego gola tego meczu i ten kończy się pogromem 8 do 0

Kiedy okazało się, ze drużyna Pioruna Zaodrze zacznie mecz w niepełnym składzie, a zespół Car-Zone stawił sie w komplecie, można było spodziewać się jaki przebieg będzie miało to spotkanie i w ciemno stawiać na tych drugich. Stawka u bukmachera nie była by wysoka, o ile w ogóle przyjmowano by zakłady. Wszystko to potwierdziło sie na placu gry. Pierwsze dziesięc minut Piorun jako tako dotrzymywał kroku przeciwnikom, ale kiedy padła pierwsza bramka następne były tylko kwestia czasu. Mecz skończył sie pogromem do zera.

autor: Paweł Kubów