03.03 godz. 19:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / M.Niciński
( 2 : 1 )
Skład: Maryniak, Olejnik, Sornat, Surmaczewski, Rożek, Falkiewicz, Lotarski, Łazorczyk, Łopatecki
Skład: Jastrzębski, Gorszkowski, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Laskowski, Tobjasz, Przepiórka, Bicz
2' Łukasz Sornat
26' Łukasz Łazorczyk
33' Łukasz Sornat
34' Łukasz Sornat
35' Marek Surmaczewski
36' Marek Surmaczewski
2' Paweł Bicz
3' Paweł Bicz
18' Dominik Kaczmar
33' Paweł Bicz
38' Piotr Laskowski
40' Dariusz Przepiórka
40' Grzegorz Goławski
Zawodnik meczu: Grzegorz Goławski (Autor złotego gola, który może zadecydować o utrzymaniu. Oprócz tego zaliczył asystę drugiego stopnia przy bramce Bicza, a po jego strzale piłkę do siatki dobił Laskowski. Na wyróżnienie zasługuje Marek Surmaczewski.)

W sobotę przy Przesmyckiego odbędzie się starcie decydujące o mistrzowskim tytule, ale także to niezwykle istotne w kontekście walki o utrzymanie! Zmierzą się ze sobą dwie najgorzej radzące sobie drużyny w Superlidze, czyli ostatnia w stawce Nokia i przedostatnie MPK Wrocław. Ci pierwsi mają w dorobku jeden punkt ugrany w dziewięciu spotkaniach. Drudzy mają dwa oczka więcej, ale rozegrali także jeden mecz więcej. Jednym i drugim powinno niezwykle zależeć, aby zwyciężyć, ale zdecydowanie gorszą sytuację ma Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które w razie porażki spadnie do 1 ligi. Gracze Michała Grobelnego mają większe szanse na utrzymanie ligowego bytu, ale muszą wygrać trzy ostatnie mecze. Czy jest to realne? Nie wiadomo, ale wiadome jest to, że jeżeli walczy się o utrzymanie, to emocji w tych starciach nigdy nie brakuje! W poprzednim meczu Nokii z MPK lepsi okazali się Marek Surmaczewski i jego koledzy, którzy zwyciężyli 3:1. Jak będzie tym razem? Czy będziemy świadkami powtórki z rozrywki? Czy raczej wielkiego rewanżu i premierowej wygranej Łukasza Waksmańskiego i spółki?

2' (1:0) Ładnie przedarł się z piłką Grzegorz Goławski, który następnie odegrał do Dominika Kaczmara. Kapitan Nokii oddał futbolówkę Pawłowi Biczowi, a ten z bliska posłał ją do siatki!
2' (1:1) Do wyrównania doprowadza Łukasz Sornat!
3' Żółtą kartką za grę bez gwizdka ukarany zostaje Paweł Bicz.
8' - Karny dla Nokii. Grzegorz Goławski trafia piłką prosto w Marka Rożka!
11' - Mocny strzał Surmaczewskiego, zatrzymuje to Jastrzębski.
15' - Uderzenie Radosława Tobjasza zza pola karnego i Marka Rożka od utraty gola ratuje w słupek!
16' - Goławski zabiera się z piłką, staje oko w oko z golkiperem, mija go i oddaje płaski strzał na bramkę po którym futbolówkę z linii bramkowej wybija Krzysztof Maryniak.
18' (2:1) Ładna współpraca Kaczmara z Tobjaszem, Radek zagrywa piłkę spod linii końcowej, a Dominik zamyka to z bliskiej odległości!
21' - Łukasz Łazorczyk posyła piłkę nad poprzeczką.
25' - Mocny strzał Kaczmara, prosto w bramkarza.
25' - Najpierw Łukasz Łazorczyk trafia piłką w słupek, a następnie genialną interwencją popisuje się Jastrzębski po strzale Łopateckiego!
26' Żółtą kartką ukarany zostaje Łukasz Łazorczyk.
31' Czas dla Nokii.
33' Żółta karta dla Pawła Bicza i Łukasza Sornata. Dla Bicza jest to już druga żółta, a to oznacza, że mamy też czerwoną kartkę dla gracza Nokii.
34' (2:2) Do wyrównania doprowadza Łukasz Sornat!
35' (2:3) Marek Surmaczewski posyła piłkę w krótki róg, a w nagrodę dostaje porządnego dzwona w plecy od Maryniaka!
36' (2:4) Kolejna bramka Surmaczewskiego, asystuje Maryniak!
38' (3:4) Goławski strzela, piłkę przed siebie wyrzuca bramkarz, a całość bezlitośnie zamyka Laskowski!
40' (4:4) Ale końcówka! Na 15 sekund przed końcem do siatki trafia Dariusz Przepiórka!
40' (5:4) Niesamowity scenariusz piszą gracze Nokii! Do końca zostały 4 sekundy a piłkę w siatce umieszcza Grzegorz Goławski!

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że mecze Nokii są pełne emocji i nie powinny ich oglądać osoby o słabych nerwach.  Ekipa Michała Grobelnego w cztery minuty odwróciła losy meczu i rzutem na taśmę zainkasowała trzy oczka w starciu z MPK Wrocław. Już jutro Nokia zmierzy się z Piorunem Zaodrze. Zespół Waldemara Węgłowskiego ostatni mecz tej zimy rozegra 11 marca - z mającym szanse na srebrne medale Oponixem.