24.02 godz. 19:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: M.Niciński / K.Struski
2 : 4
( 1 : 1 )
Skład: Fąfrowicz, Spadło, Stachowicz, Kąciak, Sowiński, Koziarz, Jasiok
Skład: Maryniak, Olejnik, Sornat, Cacanakos, Bienias, Surmaczewski, Rożek, Olejnik, Kruszona, Falkiewicz, Lotarski, Łazorczyk
1' Michał Jasiok (Rzut karny)
28' Michał Jasiok (Rzut karny)
36' Robert Fąfrowicz
39' Michał Jasiok
13' Robert Lotarski
26' Łukasz Sornat
33' Krzysztof Maryniak
Zawodnik meczu: Michał Jasiok (Michał w końcu zjawił się na meczu Pioruna i poprowadził go do niezwykle cennej wygranej. Ciężko było obrońcom MPK go zatrzymać, a on robił swoje! Efekt - trzy bramki zdobyte! )

Niezwykle istotny będzie mecz w dolnej części tabeli. Przedostatnie w tabeli - MPK Wrocław podejmie znajdujący się tuż nad strefą spadkową - Piorun Zaodrze. Różnica punktowa między obiema drużynami wynosi zaledwie jedno oczko. Wydaje się, że jest to mecz ostatniej szansy, zwłaszcza dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które rozegrało przecież jedno spotkanie więcej od "Piorunów". Na początku sezonu, w bezpośrednim pojedynku wygrała ekipa Marcina Stachowicza - 4:2, tak więc ona ma lepszą pozycję wyjściową. Ostatnie dni nie są jednak pomyślne, dla żadnej ze ze stron. Obie zaczęły borykać się z problemami kadrowymi. Na mecze Pioruna coraz rzadziej przychodzi Michał Jasiok, a na dodatek ostatnio nie zagrał kolejny z liderów - bramkarz Przemysław Spadło. W MPK wyglądało to zdecydowanie gorzej. Na starcie z Łącznościowcem zameldowali się w pięciu, bez nominalnego bramkarza i bramkostrzelnych - Marka Surmaczewskiego i Łukasza Łazorczyka. Teraz jednak liczymy na to, że frekwencja dopisze i ujrzymy bardzo emocjonujące starcie. Kto wyjdzie z niego zwycięsko i zrobi tym samym bardzo duży krok w kierunku utrzymania? A może będziemy świadkami podziału punktów? Zobaczymy.

1' Dariusz Olejnik w nieprzepisowy sposób zatrzymuje Michała Jasioka w polu karnym. To jest faul po którym sędziowie dyktują rzut karny!
1' (0:1) - Do rzutu karnego podchodzi sam poszkodowany i precyzyjnym strzałem przy słupku otwiera wynik spotkania.
3' Mocny strzał Marka Surmaczewskiego zza pola karnego i udanie piłkę chwyta Przemysław Spadło!
4' Uderzenie Jasioka z rzutu wolnego, po ziemi, przelatuje tuż obok słupka!
8' Szybki atak Pioruna Zaodrze. Stachowicz zagrywa pod bramkę do Jasioka, którego strzał w ostatniej chwili ofiarnym wyjściem z bramki broni Marek Rożek.
9' Jeszcze jednego uderzenie Pioruna, autorstwa Stachowicza i futbolówka po nim zatrzymuje się na poprzeczce!
11' Indywidualna akcja Roberta Fąfrowicza, który z łatwością mija ostatniego obrońcę, staje oko w oko z Rożkiem i przegrywa ten pojedynek!
12' Łukasza Sornata strzał zza pola karnego udanie kolanami broni Spadło!
13' (1:1) - MPK Wrocław doprowadza do wyrównania! Sornat do Lotarskiego, a ten strzałem z pola karnego, przy dalszym słupku zaskakuje Spadło!
14' Mocny strzał Macieja Kąciaka z dystansu i świetnie do boku piłkę odbija Marek Rożek.
15' Bardzo zacięte mamy dzisiaj widowisko. Po akcji Pioruna, odpowiada MPK, ale uderzenie Sornata zza pola karnego, do boku odbija Spadło!
17' Łukasz Łazorczyk huknął z dystansu i świetną paradą popisuje się po raz kolejny Spadło, który zbija "balon" na rzut rożny.
17' Czas dla Pioruna Zaodrze!
19' Surmaczewski do Łazorczyka zgrywa piłkę w pole karne, a zawodnik z numerem "17" stara się zmieścić futbolówkę w sieci z dość ostrego kąta, ale jego uderzenie nogą zatrzymuje Spadło.
20' Jasiok zakręcił obrońcą "czarnych", który oddaje płaski strzał w słupek!
22' Łukasz Bienias zza pola karnego strzela i z trudem piłkę do środka odbija Przemysław Spadło. Ta spada pod nogi Marka Falkiewicza, który mając przed sobą pustą bramkę, zbyt wolno zareagował i w ostatniej chwili piłkę wybija jeden z obrońców Pioruna.
25' Składna akcja MPK zakończona zostanie strzałem przez Lotarskiego. Po tym mamy słupek i po chwili instynktownie futbolówkę poza światło bramki odbija bramkarz.
26' (2:1) - Lotarski w tempo zagrywa do Sornata, który staje oko w oko ze Spadło i strzałem przy krótszym słupku zaskakuje bramkarza.
28' (2:2) - Sornat ręką dotyka piłkę w polu karnym i sędzia Marcin Niciński dyktuje rzut karny. Do jego wykonania podchodzi Jasiok i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi!
32' Maryniaka strzał zza pola karnego, po ziemi  przelatuje obok bramki.
32' Koziarz z dystansu - Rożek przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
33' Żóła kartka dla Maryniaka za niesportowe zachowanie!
33' Czas dla Pioruna Zaodrze!
35' Cacanakos przy linii bocznej mija obrońcę, staje oko w oko ze Spadło, ale jego strzał ląduje na bocznej siatce.
35' Po strzale Jasioka w ostatniej chwili piłkę z pustej bramki, ofiarnym wślizgiem wybija Lotarski.
36' (2:3) - Stachowicz idealnie zagrywa do bramkę do Fąfrowicza, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Rożkowi. Piorun odzyskuje prowadzenie!
38' Łazorczyk w szybkim ataku mija jednego z obrońców rywali i przenosi futbolówkę obok dalszego słupka bramki przeciwników.
39' (2:4) - To już chyba po meczu! Jasiok strzałem z najbliższej odległości kompletuje hattricka i kończy strzelanie w tym meczu!

Niezwykle istotny, a co za tym idzie zacięty mecz w dole tabeli Superligi zakończył się wygraną Pioruna Zaodrze, który nie bez trudu pokonał MPK Wrocław i oddalił się od strefy spadkowej na cztery punkty. Do utrzymania "Piorunom" brakuje zaledwie trzech punktów, najlepiej zdobytych w starciu przeciwko Nokii. Jeżeli chodzi o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne to w swoich dwóch ostatnich meczach musi zwyciężyć, a także liczyć na to, że team Marcina Stachowicza ugra maksymalnie jedno oczko w trzech grach. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale zespół Waldemara Węgłowskiego nie powinien się poddawać. O życie zagra bowiem za tydzień z Nokią. Ten sam zespół podejmie również ekipa Pioruna.