04.02 godz. 13:10, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / M.Niciński
1 : 4
( 1 : 3 )
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Widera, Konieczny, Walczak, Wróblewski
Skład: Fąfrowicz, Spadło, Stachowicz, Kąciak, Czech, Koziarz, Kąciak
3' Krzysztof Walczak
11' Przemysław Stefańczyk
19' Marek Konieczny
23' Marek Konieczny
14' Maciej Czech
Zawodnik meczu: Marek Konieczny (Marek znowu pokazał to, jak jest ważnym graczem dla Oponixu. Zawodnik ten wykreował wiele sytuacji, a dwie z nich zamienił na gole. Jedno z tych trafień było cudnej urody. )

Oponix sukcesywnie gromadzi punkty i chociaż o zdobycie mistrzostwa będzie im niezwykle trudno, to jednak jeżeli nie ugrają przynajmniej brązowych medali to będzie to spore zaskoczenie. Tym razem dawne FC Moose "stanie w szranki" z piątym w stawce Piorunem Zaodrze, czyli najlepiej radzącym sobie do tej pory beniaminkiem. Chociaż różnica punktowa między obiema drużynami wynosi 11 oczek to jednak nie musi to być spotkanie jednostronne. Ekipa Marcina Stachowicza potrafi grać w piłkę i choć nie zawsze efektowna gra idzie w parze z punktowaniem, to jednak "czerwoni" będą mieli trudny orzech do zgryzienia. W rundzie zasadnicznej Oponix wygrał z Piorunem 4:0, ale wybór bramkarza - Zbigniewa Piechnika na zawodnika meczu pokazuje tylko, że nie było to starcie jednostronne. Czy teraz również takowe nie będzie? Czy "Pioruny" wezmą rewanż za ostatnią porażkę i zaskoczą wyżej notowanego przeciwnika? A może to Przemysław Stefańczyk i jego koledzy uczynią kolejny krok w kierunku medali na koniec sezonu?

3' (0:1) - Szybki atak Oponixu, w zasadzie pierwszy w tym spotkaniu i mamy otwarcie wyniku, a sposób na pokonanie Przemysława Spadło znajduje Krzysztof Walczak.
5' Mocny strzał Michała Kąciaka z dystansu i futbolówka zatrzymuje się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Zbigniewa Piechnika!
9' Kąśliwie uderzenie Marka Koniecznego zza pola karnego, "ze szpica" i futbolówka po nim przelatuje obok bramki.
11' (0:2) - Kto strzelił gola? Zbigniew Boniek - mówi sędzia Marcin Niciński. Nie to nie Zbigniew Boniek, a Przemysław Stefańczyk, który podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
12' - Czas dla Pioruna Zaodrze!
14' (1:2) - "Strzał życia, brawo!" Mówi jeden z rezerwowych Pioruna Zaodrze. Maciej Czech huknął z dystansu i piłka znalazła drogę do bramki niemalże w samym jej okienku. Zbigniew Piechnik nawet nie drgnął. Nie pozostaje nam, podobnie jak kolega Maćka, tego gola po prostu pogratulować.
15' Stefańczyk zza pola karnego i na raty interweniuje Spadło.
19' (1:3) - Na raty Konieczny pokonuje Spadło i Oponix wychodzi na dwubramkowe prowadzenie.
22' Walczak staje przed szansą na drugiego gola, ale w jego strzał zza pola karnego świetnie nogami broni Spadło!
23' (1:4) - Trafienie Czecha zostaje przebite przez Koniecznego! Potężny strzał gracza Oponixu z lewej strony, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki obok bezradnego bramkarza, który wyglądał przy nim na dość zaskoczonego! Trudno się dziwić!
24' Fąfrowicz z rzutu wolnego - Piechnik odbija piłkę do boku!
25' Prostopadłe podanie Furmanka do Walczaka, a tego w porę uprzedza Spadło i zażegnuje niebezpieczeństwo.
29' Stachowicz z rzutu wolnego zagrywa do Macieja Kąciaka,  który oddaje strzał z prawej strony, a po nim futbolówkę na raty wyłapuje bramkarz.
30' Po uderzeniu Walczaka z dystansu instynktownie futbolówkę przed siebie odbija Spadło!
35' Widera z rzutu wolnego - obok bramki.
36' - Czas dla Pioruna Zaodrze.
37' Michał Kąciak "ze szpica" i świetnie Piechnik zbija piłkę do boku.
38' Rzut karny przedłużony dla Pioruna. Do jego wykonania podchodzi Stachowicz i zatrzymuje go Piechnik.
39' - Czas dla Oponixu!

Chociaż pojedynek Oponiu z Piorunem był bardzo wyrównany, to jednak bardziej konkretni pod bramką rywala byli w nim podopieczni Zbigniewa Piechnika i ostatecznie to oni sięgnęli po cenne trzy punkty. Tym samym umocnili się na trzeciej pozycji i mają jeszcze realne szanse na mistrzostwo Superligi. Tak dobrze nie jest w szeregach beniaminka, który ciągle zawodzi i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Jeżeli zespół Marcina Stachowicza chce się w najwyższej klasie rozgrywkowej utrzymać, musi w następnych meczach bardziej regularnie. O kolejne punkty "Pioruny" powalczą z wiceliderem - SEEV Telekomunikacją, zaś Oponix "stanie w szranki" z Car Zone Wrocław.