13.01 godz. 19:20, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / M.Niciński
( 0 : 1 )
Skład: Fąfrowicz, Spadło, Stachowicz, Sowiński, Jasiok, Kopocinski
Skład: Jastrzębski, Waksmański, Gorszkowski, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Laskowski, Tobjasz, Bicz
20' Michał Jasiok
27' Marcin Stachowicz
23' Dominik Kaczmar
27' Przemysław Gorszkowski
27' Paweł Bicz
35' Radosław Tobjasz
Zawodnik meczu: Łukasz Waksmański (Trudno wskazać tytuł MVP w tym spotkaniu, ale wybór pada na Łukasza, który bardzo dobrze. Przy straconych golach nie mógł nic zbytnio powiedzieć, a co najważniejsze w 40 minucie broniąc rzut karny przedłużony uratował Nokii remis!)

W Superlidze na chwilę obecną zawodzą beniaminkowie, którzy łącznie nie zdobyli chociażby jednego punktu. Teraz to się na pewno zmieni, bowiem dwóch z nich zagra ze sobą bezpośrednio. Mowa o Nokii i Piorunie Zaodrze. Celem jednych i drugich na ten sezon jest pozostanie w elicie, ale do tego niezbędne jest punktowanie. Dotychczas jedni i drudzy rozegrali tylko dwa spotkania i w obu choć nie prezentowali złej piłki, to jednak musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Gracze Michała Grobelnego przegrali z Oponixem i Car Zonem, zaś podopieczni Marcina Stachowicza ulegli również Oponixowi oraz SEEV-owi. Teraz obie strony będą chciały się przełamać i z tego też powodu emocji zabraknąć nie powinno! Nikt tutaj nie będzie odstawiał nogi, a każdy z całych sił walczyć będzie do ostatniej kropli potu! Kto po końcowej syrenie będzie cieszył się ze zdobycia trzech punktów? A może będzie remis? Rok temu, jeszcze w pierwszej lidze lepsza okazała się Nokia, która pokonała "Pioruny" - 2:1. Gole strzelali Dominik Kaczmar, Przemysław Gorszkowski i Marcin Stachowicz, a bohaterem swojej drużyny był bramkarz - Łukasz Waksmański! Czy teraz historia znowu zatoczy koło czy jednak dojdzie do wielkiego rewanżu?

2' Michał Jasiok ma przed sobą tylko Łukasza Waksmańskiego i uderza tuż obok słupka.
3' Składna akcja Nokii zakończona zostaje płaskim strzałem przez Pawła Bicza, po którym futbolówkę pewnie wyłapuje Przemysław Spadło.
5' Radosław Tobjasz z prawej strony stara się zaskoczyć Spadło, ale jego strzał jest zbyt lekki, aby zaskoczyć golkipera Pioruna.
6' Jasiok wymanewrował dwójkę rywali i kończy akcje strzałem, który świetnie, na raty broni Waksmański.
8' Radosław Kopociński zabrał się z piłką i niczym taran przedarł się przez blok defensywny Nokii. Na koniec oddaje strzał, który przed siebie odbija Waksmański.
9' Kopociński dochodzi do sytuacji sam na sam z Waksmańskim i musi uznać wyższość golkipera rywali.
10' Grzegorz Goławski posłał piłkę w kierunku bramki, ale po jego próbie futbolówka przelatuje nieznacznie obok słupka.
11' Tobjasz huknął z dystansu i na raty piłkę wyłapuje bramkarz.
12' Ładna indywidualna akcja Tobjasza zakończona strzałem - obok słupka.
13' Goławski popędził lewą stroną zagrywa na przedpole do Piotra Laskowskiego, a temu pozostaje tylko dobrze dołożyć nogę do piłki. No niestety ta sztuka mu się nie udaje i ciągle mamy bezbramkowy remis!
14' Czas dla Pioruna Zaodrze!
15' Poprzeczka ratuje Spadło od utraty gola!
19' Jasiok nieatakowany przed polem karnym oddaje strzał zza obrońcy, ze "szpica", po którym Waksmański zatrzymuje piłkę klatką piersiową.
20' (0:1) - Rzut wolny pośredni dla Pioruna! Stachowicz zagrywa do boku do Jasioka, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi, przy słupku daje prowadzenie swojej drużynie!
21' Piotr Sowiński kąśliwie strzela na bramkę i piłkę na raty chwyta bramkarz.
23' (1:1) - Świetna kontra Nokii. Goławski w tempo zagrywa do Kaczmara, a ten mocnym strzałem z pierwszej piłki, przy słupku zaskakuje Spadło. Mamy remis!
24' Rajd Jasioka, w którym mija dwójkę rywali i strzela wprost w Waksmańskiego. Po chwili mamy dobitkę"Jasia", po której znowu kapitalnie ciałem piłkę blokuje golkiper Nokii.
25' W dogodnej sytuacji do siatki nie trafia Robert Fąfrowicz.
26' Fąfrowicz z rożnego zagrywa na przedpole do Stachowicza, a ten uderza zza pola karnego, tak, że Waksmański odbija piłkę do boku.
27' (1:2) - Jasiok mając przed sobą tylko bramkarza, zagrywa jeszcze do nadbiegającego Stachowicza, ten oddaje strzał, który po ręce obrońcy Przemysława Gorszkowskiego wpada do siatki tuż przy słupku. Mamy gola i żółtą kartkę dla gracza z numerem "3".
27' Ostry faul Bicza i mamy kolejną żółtą kartkę dla Nokii.
33' Czas dla Pioruna!
34' Rzut wolny dla Nokii! Do jego wykonania podchodzi Bicz, podcina piłkę nad murem i tym samym nad poprzeczką.
35' (2:2) - Strzał Laskowskiego zza pola karnego Spadło zbija słupek na słupek! Po chwili do odbitej futbolówki dopada Tobjasz i mocnym strzałem do "pustaka" doprowadza do wyrównania!
38' Bicz zabiera piłkę rywalowi i zagrywa do lepiej ustawionego Goławskiego, który z lewej strony pola karnego trafia w boczną siatkę.
40' Szósty faul Nokii. Stachowicz kontra Waksmański i górą w tym pojedynku bramkarz ekipy Grobelnego.

Oj bardzo długo rozkręcał się nam mecz beniaminków, pomiędzy Nokią a Piorunem Zaodrze i wielu kibiców wierzyło w to, że może zakończyć się na bezbramkowym remisie. Na szczęście gra ożywiła się tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy to "Pioruny" otworzyły wynik meczu! W drugiej odsłonie było już zdecydowanie ciekawiej i ostatecznie zakończyło się na podziale punktów poprzez remis - 2:2. W samej końcówce mistrz 1 ligi sprzed roku mógł zgarnąć pełną pulę, ale przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Stachowicz. Tym samym jedni i drudzy musieli zadowolić się podziałem punktów, który z przebiegu spotkania wydaje się jak najbardziej zasłuzony. Remis jednak niewiele nikomu daje, bowiem Piorun nadal znajduje się w strefie spadkowej, a Nokia tuż nad nią. O premierowe trzy punkty tej zimy team Stachowicza zagra jutro z MPK Wrocław, natomiast podopieczni Michała Grobelnego "skrzyżują rękawice" z Łącznościowcem, ale to za tydzień.