06.01 godz. 19:20, Przesmyckiego 10, Sedzia: A.Malec / K.Struski
( 3 : 2 )
Skład: Maryniak, Sornat, Bienias, Surmaczewski, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Kruszona, Małolepszy, Nebelski, Łazorczyk, Łopatecki
Skład: Turski, Paukszt, Sienkiewicz, Rejmer, Pirga, Hajdamowicz, Wiktorowski
14' Adam Kruszona
18' Łukasz Łazorczyk
26' Marek Surmaczewski
2' Kamil Pirga
2' Grzegorz Paukszt
7' Gabriel Wiktorowski
23' Grzegorz Paukszt (Rzut karny)
28' Gabriel Wiktorowski
31' Krzysztof Maryniak (Gol samobójczy)
34' Kamil Pirga
40' Konrad Hajdamowicz
Zawodnik meczu: Gabriel Wiktorowski (Brak binokli i troskliwy wujek Marcin na stoliku nie speszyły go ani trochę. Gabriel był najbardziej wyróżniającą się postacią z ekipy Seev, a dobry w swoim wykonaniu mecz podsumował 2 golami oraz asystą przy samobóju Maryniaka.)

Z jednej strony ostatni remis z Łączniościowcem w przypadku SEEV Telekomunikacji należy uznać za mega wpadkę, jednak jeżeli przypomnimy sobie, że zespół ten radzić musiał sobie całe 40 minut, grając jednego zawodnika mniej, jest to niewątpliwy sukces. Tak czy siak w tabeli jest to tylko i wyłącznie jeden punkt i dwa stracone do największego rywala w walce o mistrzostwo, czyli Car Zone. Wydaje nam się, że sytuacja, która zdarzyła się w grudniu już się nie powtórzy i drużyna Pawła Dobosza ustabilizuje sytuacje kadrową i będzie znowu zachwycać wszystkich kibiców zgromadzonych przy Przesmyckiego. O premierowe zwycięstwo tej zimy SEEV zagra z MPK Wrocław, czyli z ekipą, która na inaugurację "dostała bęcki" od obrońcy tytułu! Na pewno morale wśród graczy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego znacznie opadły i jeżeli jest to mocna drużyna, to szybko o tym wszystkim zapomni i wyciągnie niezbędne wnioski. Wrocbalowi bukmacherzy nie dają Markowi Surmaczewskiemu i spółce najmniejszych szans na końcowy sukces, ale ci grając bez większej presji mogą zamknąć im usta. Czy to się uda? Czy raczej znowu będziemy świadkami pogromu?

2' - (1:0) Seev obejmuje prowadzenie już w drugiej minucie! Piłkę w siatce umieszcza Kamil Pirga!
2' - (2:0) Seev idzie za ciosem - Marek Rożek znów musi wyciągać piłkę z bramki, a wszystko przez długie odnóża Grzegorza Paukszta, które wpakowały piłkę do sieci z drugiego metra!
4' - Dwie doskonałe interwencje Rożka, mogło być już 3:0 dla Seev.
5' - Uruchomił się Kuba Rejmer, zabrakło jakiś 42 centów do szczęścia.
6' - Rejmer podaje do Gabrysia Wiktorowskiego, a że temu wujek zabrał przed meczem okulary młody Wiktorowski trafił jedynie we wrocbalowy baner.
7' - (3:0) "Chcesz binokle?" - dopytuje troskliwy wujek Marcin. Gabriel binokli jednak nie chce, na raty udało mu się pokonać Rożka. Trzy do zerka dla Seev!
9' - Strzał Pirgi trafia prosto w klatę Rożka.
10' - W końcu doczekaliśmy się strzału MPK. Turski już prawie przysnął na budzie.
12' - Kolejny strzał MPK - w akcji Maryniak. Piłka zatrzymuje się na Rejmerze.
13' - Indywidualna akcja Hajdamowicza, skończyło się jednak boisko i czwartego gola dla Seev póki co nie oglądamy.
14' - (3:1) "Zaje*** mu pod ladę" - słusznie zauważył troskliwy wujek Marcin. Turski kapituluje po uderzeniu Adama Kruszony.
16' - Efektowna interwencja Turskiego po strzale Pawła Małolepszego.
18' - (3:2) Poszedł jak torpeda Łukasz Łazorczyk, a swój rajd zakończył strzałem z kazika, z którym nie poradził sobie Piotrek Turski! MPK łapie kontakt z Seev.
19' - Piąte przewinienie MPK, każde kolejne będzie skutkowało przedłużonym rzutem karnym dla Seev.
19' - Szóste przewinienie  i przedłużony rzut karny! Do piłki podchodzi Rejmer, jego strzał dobrze jednak nogami broni Marek Rożek!
22' - Ładne uderzenie Hajdamowicza zza pola karnego, ten mocny strzał pewnie zatrzymuje jednak Mariusz Nebelski, który w przerwie zmienił między słupkami Marka Rożka.
23' - (4:2) "Eee. Jak Lewandowski. Widać, że ogląda Bundesligę" - ożywił się troskliwy wujek Marcin. Grzegorz Paukszt pewnie wykonuje rzut karny podyktowany dla Seev i zwiększa prowadzenie swojej ekipy do dwóch goli!
26' - (4:3) MPK łapie kontakt z Seev - Turskiego pokonuje strzałem z 5 metrów Marek Surmaczewski!
27' - Chwila przerwy - na murawie leży i zwija się z bólu Łukasz Łazorczyk. Konieczna jest interwencja służb medycznych w osobie operatora zegara - wielofunkcyjnego Michała Pondla.
28' - Dobry strzał młodego Wiktorowskiego, broni Nebelski.
28' - (5:3) Fantastyczny rajd Gabriela Wiktorowskiego kończy się zdziurowaniem Nebelskiego! Aż dziwne, że troskliwy wujek siedzi tak cicho.
31' - (6:3) Na parkiet pada Rejmer, duet arbitrów faulu nie widzi, Kuba z pozycji leżącej przechodzi do klęku podpartego, dzięki czemu może z całkiem niezłej perspektywy podejrzeć jak Wiktorowski zapodaje ostrą piłę w pole karne, a pechowo zamyka to Krzysztof Maryniak.
34' - (7:3) Seev podwyższa prowadzenie, a na listę strzelców, po raz drugi dziś, wpisuje się Kamil Pirga!
37' - Udana interwencja Turskiego po strzale Sornata.
38' - Gabriel Wiktorowski przegrywa pojedynek z Nebelskim.
40' - (8:3) Długie odnóża Grzegorza Paukszta namieszały w szeregach defensywnych MPK, a następnie odegrały futbolówkę na prawo Hajdamowicza, który pewnym strzałem ustalił wynik tego pojedynku na 8:3!

Seev dało ostatnio czadu grając w mocno okrojonym składzie i zremisowało z Łącznościowcem. Dzisiaj natomiast, dysponując oszałamiająco liczną kadrą (było aż dwóch rezerwowych, a na ławce chwilami musiały usiąść nawet takie gwiazdy światowego formatu jak Paukszt i Rejmer) Seev także zagrało na miarę oczekiwań i MPK nie miało najmniejszych szans na ugranie jakichkolwiek punktów. W następnej kolejce drużyna Seev zmierzy się z Piorunem Zaodrze, ostatnie w tabeli MPK zagra natomiast z Łącznościowcem.

Gabriel Wiktorowski (Seev Telekomunikacja dla Biznesu)