06.01 godz. 18:30, Przesmyckiego 10, Sedzia: A.Malec / K.Struski
7 : 1
( 3 : 0 )
Skład: Waksmański, Gorszkowski, Bogacz, Goławski, Płoskoński, Laskowski, Tobjasz, Filiński, Fuchsig, Bicz
Skład: Guziejewski, Guziejewski, Sikora, Małecki, Pawlak, Sepetowski, Użałowicz, Żbik, Kotwicki
39' Bartosz Filiński
3' Piotr Użałowicz
8' Maciej Sepetowski
11' Piotr Użałowicz
34' Robert Małecki
35' Piotr Użałowicz
38' Maciej Sepetowski
40' Arkadiusz Pawlak
Zawodnik meczu: Piotr Użałowicz (hattrick i bardzo dobra gra w całym meczu daje temu zawodnikowi miano gracza meczu)

Car Zone Wrocław w pierwszej kolejce rozgromił jednego z beniaminików - MPK Wrocław - 16:4 i tym samym pokazał niezwykłą moc. Ten rezultat tylko potwierdza, że obrońca tytułu jest największym kandydatem do zdobycia kolejnego mistrzostwa Superligi. Nie widać w zasadzie drużyny, która na tą chwilę mogłaby zagrozić ekipie Damiana Guziejewskiego, ale pamiętajmy, że jest to dopiero początek sezonu, a wszystko dzieje się w ramach piłki nożnej, tak więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. Teraz Adrian Kublik i jego koledzy "skrzyżują rękawice" z kolejnym beniaminkiem - Nokią. Podopieczni Michała Grobelnego na inauguracje nieznacznie ulegli Oponixowi - 3:4 i teraz również nie zamierzają łatwo się poddawać. Team ten posiada niezwykle doświadczenie, a co za tym idzie, również ogromne zgranie, lecz czy wystarczy ono na "naszpikowanego gwiazdami" przeciwnika? Czy defensywa dowodzona przez Łukasza Waksmańskiego (o ile zjawi się na tym spotkaniu) da radę zatrzymać Żaka, Żbika, Siódmiaka czy wcześniej wspomianego Kublika? Nie wiadomo, ale liczymy, że nie będzie to mecz do jednej bramki.

3' dobra akcja Kamila żbika, jeden zwód za dużo i traci piłkę
3' (1:0) Żbik do Piotra Użałowicza a ten otwiera wynik!
4' Guziejewski strzela jednak prosto w bramkarza
7' piękna akcja i Radek Tobjasz z 2 metrów nie trafia do pustej bramki!
8' Sepetowski w słupek!
8' (2:0) cudowny gol  Sepetowskiego w samo okienko !
11' (3:0)  Użałowicz wjechał w obrone jak w masło i strzelił z czuba w dolny róg!
14' wybaczcie Państwo chcilową przerwę w transmisji ale Stoch właśnie zdobył tytuł mistrza Turnieju Czterech Skoczni wygrywając ostatni konkurs!
22' kontra Nokii zatrzymana przy polu karnym
24' Kamil Żbik dobra akcja ale zostaje zablokowany przez obrońców
26' piękny strzał Żbika z półwoleja minimalnie obok spojenia
28' dobra akcja Nokii piłkę idealnie na strzał dostał Tobjasz, wspaniale obronił ten groźny strzał Michał Sikora
30' znowu szansa Nokii, Paweł Bicz przegrywa sam na sam z Sikorą!
31' Tobjasz mocno w górny róg, znowu Sikora pewnie
34' (4:0) Robert Małecki strzela bramkę po asyście Użałowicz
35' (5:0) akcja braci Guziejewskich, piłka trafia do Piotra Użałowicza i ten strzela swą trzecią bramkę
38' (6:0)Arkadiusz Pawlak zagrywa do Maćka Sepetowskiego a ten strzela w okienko
39' (6:1) Goławski podaje do Bartka Filińskiego a ten strzela jedyną póki co bramkę dla Nokii
40' (7:1) Arkadiusz Pawlak ustala wynik na 7:1!

Typowy mecz do jednej bramki mimo, że spodziewaliśmy się bardziej wyrównanej gry. Car-Zone od pierwszej minuty rzucił się na przeciwników czego efektem była szybko strzelona pierwsza bramka, przez jak się później okazało znakomicie usposobionego Piotra Użałowicza. Potem stopniowo Car-Zone rozstrzeliwał przeciwników, którzy momentami wydawali się bezradni wobec świetnie wiedzących co grać przeciwników. I w zasadzie to tyle co można powiedzieć o tym meczu, honor Nokii uratowałó tuż przed końcem meczu Bartek Filiński, strzelając jedyną w tym meczu bramkę dla swojej drużyny.

autor: Paweł Kubów