16.12 godz. 21:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: T.Pondel / K.Struski
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Furmanek, Widera, Konieczny, Walczak
Skład: Gorszkowski, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Grobelny, Laskowski, Tobjasz, Filiński, Fuchsig, Dobrowolski
6' Adam Widera
7' Marek Konieczny
18' Przemysław Stefańczyk
34' Michał Furmanek
14' Dominik Kaczmar
37' Radosław Tobjasz
40' Radosław Tobjasz
Zawodnik meczu: Marek Konieczny (Dobrze napędzał dzisiaj akcje swojej drużyny, był aktywny i cały czas pod grą. Udało mu się zdobyć jednego z goli dla Oponixu. Na wyróżnienie za multum udanych interwencji zasłużył Jakub Dobrowolski.)

Trzecim i ostatnim zarazem starciem Superligi będzie pojedynek Nokii i Oponixu. Pierwsi to beniaminek, ale z epizodami w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drudzy to zespół, którego największym sukcesem było trzecie miejsce dwa lata temu. Obie te drużyny w piłkę grać potrafią i zamierzają sporo namieszać w elicie. Celem głównym jest utrzymanie, ale przy tak mocnym Car Zone i SEEV, reszta zespołów powinna walczyć o najniższy stopień podium. Wróćmy jednak do samego spotkania. Nokia niezmienna od wielu lat, bazująca swoją siłę na doświadczeniu i zgraniu. Oponix nieprzewidywalny z fenomenalnymi Zbigniewem Piechnikiem i Markiem Koniecznym. Pierwszy odpowiadać ma za tyły, drugi za przód, przy czym temu drugiemu pomagać mają Michał Furmanek, Adam Widera i Jakub Lewalski. Ostatnim razem obie wyżej wymienione ekipy "grały" ze sobą w sezonie 2014/2015, wtedy to Nokia pożegnała się z Superligą, ale otrzymała walkowera za starcie z FC Moose (obecny Oponix), bowiem "Łosie" nie potrafiły skompletować składu na to spotkanie. Czy teraz wszystko rozstrzygnie się na parkiecie? Kto będzie górą i lepiej wejdzie w sezon zimowy?

4' - Klepka Oponixu kończy się strzałem Przemka Stefańczyka, który bardzo dobrze nogą broni Kuba Dobrowolski.
6' - (0:1) Strzał praktycznie z połowy w wykonaniu Adama Widery, piłka odbija się jeszcze od słupka i ląduje w sieci! Oponix na prowadzeniu!
7' - (0:2) Prowadzenie Oponixu podwyższa Marek Konieczny, który strzałem zza pola karnego pokonuje Dobrowolskiego!
9' - Błąd Dobrowolskiego - kiper Nokii wykłada piłkę jak na tacy Krzyśkowi Walczakowi, a ten z prezentu nie korzysta, bo trafia jedynie w słupek!
13' - Uderzenie z półobrotu w wykonaniu Tobjasza, Piechnik zbija piłkę do boku.
14' - (1:2) Dominik Kaczmar uderza z siedmiu metrów, piłka wpada do bramki przy samym słupku, a Nokia łapie kontakt z Oponixem!
16' - Dobrowolski dwukrotnie w ciągu minuty zatrzymuje dwa groźne strzały Widery.
18' - Uderzenie Stefańczyka wybija noga defensora Nokii.
18' - (1:3) "Siedem. Jak CR7" - komunikuje arbiter Struski. Na listę strzelców wpisuje się grający z siódemką na plecach Przemek Stefańczyk!
20' - Znów z dobrej strony pokazuje się Dobrowolski. Gola numer dwa Adama Widery nie będzie, przynajmniej nie w tej połowie.
21' - Szansa na gola przed Grzegorzem Bogaczem, piłkę wyłapuje jednak Zbyszek Piechnik.
23' - Dobra akcja Oponixu, w porę przerwał to Przemek Gorszkowski i skończyło się jedynie na rzucie rożnym.
25' - "Panie sędzio, proszę tak nie gwizdać" - Konieczny prawie ogłuchł od gwizdka Kamila Struskiego.
27' - Tobjasz minął już Piechnika, piłki do siatki nie udało się jednak skierować.
29' - Tobjasz popisuje się znajomością łaciny, a wszystko po zmarnowaniu sytuacji sam na sam i wpakowaniu piłki prosto w Piechnika.
31' - Coś nie może się wstrzelić dzisiaj Tobjasz. Kolejna zmarnowana sytuacja w wykonaniu gracza z "13" na plecach. Może warto zmienić numer, trzynastka chyba trochę pechowa.
33' - Kontrabas Oponixa, wszystko byłoby okej gdyby nie złośliwy słupek, który zatrzymał strzał Widery.
34' - (1:4) Prowadzenie Oponixu podwyższa Michał Furmanek!
35' - Kaczmar w słupek.
37' - Bomba Stefańczyka, dobrze zatrzymuje to Dobrowolski.
37' - Kolejna dobra interwencja Dobrowoslkiego, tym razem po strzale Walczaka.
37' - (2:4) Koniec pecha Tobjasza, w końcu weszło i to pod samą ladę! Przewaga Oponixu zmniejsza się do dwóch bramek.
40' - Milionenty słupek w tym pojedynku. Tym razem obramowanie bramki obija Furmanek.
40' - (3:4) Tuż przed końcową syreną piłkę w siatce umieszcza Radek Tobjasz.

W spotkaniu Nokii z Oponixem padło 7 goli, a paść mogło ich o wiele więcej. Sporo strzałów zatrzymał jednak Dobrowolski, a chyba jeszcze więcej słupki obu bramek. Ostatecznie trzy oczka wpadają na konto drużyny Zbyszka Piechnika, która dzięki temu stary rok kończy na drugiej lokacie. W styczniu Oponix zagra z Piorunem Zaodrze, Nokia zmierzy się natomiast z liderem - Car-Zone Wrocław.