12.03 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
4 : 3
( 2 : 2 )
Skład: Pandza, Stolaś, Śleszyński, Nowak, Scandolara, Pożarowski, Rosołowicz
Skład: Osowski, Uchański, Tymczak, Mikołajek, Biel, Fortuna, Śledziński
14' Jacek Pożarowski
17' Jacek Pożarowski
24' Łukasz Nowak
27' Piotr Pandza
34' Piotr Pandza
15' Rafał Biel
16' Rafał Biel
26' Rafał Biel
30' Jan Mikołajek
Zawodnik meczu: Rafał Biel (Gdy jego drużynie najzwyczajniej nie szło, Rafał wziął ciężar gry na siebie, strzelił ważne trzy gole, a Zielone Anioły wygrały. Wyróżnienie dla Bohdana Fortuny i Jacka Pożarowskiego! )

Co by się nie wydarzyło ekipa Jana Mikołajka złota już nie straci, posiada bowiem aż 8 oczek przewagi nad swoim najbliższym rywalem. Nie było jeszcze takiego mocnego, który urwałby punkty Zielonym Aniołom. Czy posiadające imponującą rzeszę kibiców Qiagen zrobi to w ostatniej kolejce? Czy lider klasyfikacji najlepszych strzelców - Łukasz Nowak (autor 36 goli) zdoła pokonać najlepszą defensywę ligi OFC (tylko 13 straconych bramek to naprawdę kosmiczne osiągnięcie pod balonem). A może w rolę goleadora dnia wcieli się niewiele od Nowaka gorszy (dokładnie o 7 trafień), drugi w rankingu topowych napadziorów Rafał Biel? Zobaczymy już dzisiaj wieczorem!

3' Łukasz Nowak z łatwością mija Rafała Osowskiego i strzela wprost w dobrze ustawionego Bohdana Fortunę.
4' Jacek Pożarowski również staje przed szansą na gola, ale także przegrywa pojedynek z bramkarzem Zielonych Aniołów.
5' Rafał Biel zza pola karnego, ale zbyt lekko i futbolówkę pewnie wyłapuje Sebastiano Scandolara.
7' Pożarowski z lewej strony i piłke po jego próbie przelatuje minimalnie obok dalszego słupka bramki przeciwników.
11' Pożarowski z autu zagrywa za plecy obrońcy "Green Angels" w kierunku Nowaka, który z woleja strzela i ofiarnie jego strzał broni Fortuna!
12' Biel huknął z dystansu i futbolówka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
14' (0:1) - Qiagen grał lepiej od Zielonych Aniołów i to przyniosło efekt w postaci gola! Pożarowski staje oko w oko z Fortuną i sprytną podcinką go pokonuje!
15' (1:1) - Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Biel decyduje się na strzał z połowy boiska, ze wznowienie, niepewnie interweniuje Scandolara i mamy remis!
16' Pożarowski zza pola karnego - minimalnie obok słupka!
16' Fortuna ratuje dzisiaj skórę swoim kolegom niejednokrotnie. Kolejny strzał Pożarowskiego, tym razem w krótki róg i kolejna udana interwencja bramkarza.
16' (2:1) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą i po chwili Biel kompletuje dublet, pokonując Scandolarę kolejnym uderzeniem z dystansu!
17' (2:2) - Dwie bramki ma Biel to i dwie strzelił Pożarowski! Qiagen doprowadza do wyrównania!
19' Biel z woleja - Scandolara zbija piłkę na rzut rożny.
24' (2:3) - Nowak otrzymuje podanie z autu, urywa się rywalom i strzałem przy dalszym słupku (od słupka) pokonuje Fortunę. Qiagen ponownie na prowadzeniu!
26' (3:3) - Tymczak zza pola karnego strzela - Scandolara odbija piłkę przed siebie. Po chwili gracz z numerem "4" dobija i jego uderzenie zamienia się w podanie do będącego pod bramką Biel, który kompletuje hattricka.
27' Biel urywa się obrońcy i zostaje przez niego powalony, przy próbie strzału. Tym defensorem jest Piotr Pandza i za to przewinienie zostaje ukarany żółtą kartką.
28' Z rzutu wolnego Tymczak zagrywa do pod bramkę do Osowskiego, który z najbliższej odległości nie trafia w piłkę i w efekcie "do pustaka".
29' Nowak mija rywala, wychodzi w sytuacji sam na sam z Fortuną i strzela wprost w niego!
30' (4:3) - Podanie Jana Mikołajka w kierunku Rafała Biel. Supersnajper Zielonych Aniołów nie dopada do piłki, ta leci w kierunku bramki i pod pachą przepuszcza ją Scandolara.
31' Marcin Uchański z rzutu wolnego - Scandolara udanie interweniuje nogami!
34' Pandza nierozważnie atakuje jednego z rywali wślizgiem i otrzymuje drugi żółty kartonik, w konsekwencji czerwony!
39' Tymczak z prawej strony - bramkarz odbija piłkę przed siebie.

Bardzo emocjonujący mecz, godny lidera i wicelidera 3 ligi! Obie drużyny miały swoje sytuacje, zwłaszcza Qiagen, który jednak nie miał tyle szczęścia co rywale i musiał pogodzić się z porażką. Wydaje się, jednak, że remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem, lecz "Green Angels" miało w swoich szeregach coś, czego nie posiadał ich rywal, czyli będących w bardzo dobrej formie - Rafał Biel i Bohdana Fortunę. Zielone Anioły zakończyły sezon z kompletem zwycięstw i w szampańskich nastrojach odbiorą medale na ceremonii wręczenia nagród za rozgrywki OFC. Qiagen przez porażkę nie zapewnił sobie wczoraj "srebra", lecz nadal może takowe wywalczyć. Wszystko rozstrzygnie się w środowy wieczór. Obu drużynom dziękujemy za wspólnie spędzone rozgrywki zimowe, zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach ligi Wrocbal.