07.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
9 : 3
( 3 : 1 )
Skład: Jakubowski, Kosiński, Jaworski, Trzciński, Ziętek, Michułka, Góreczny, Grabowski, Gaik
Skład: Dębicki, Stolaś, Stępień, Nowak, Cęcek, Pożarowski, Cattaneo, Rosołowicz
8' Stefano Cattaneo (Gol samobójczy)
28' Jarosław Grabowski
28' Artur Trzciński
30' Mateusz Michułka
1' Jacek Pożarowski
7' Jacek Pożarowski
13' Łukasz Nowak
24' Łukasz Nowak
25' Łukasz Nowak
29' Łukasz Nowak
30' Dariusz Dębicki
34' Maciej Stępień
35' Łukasz Nowak
39' Stefano Cattaneo
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (To był wieczór Łukasza! Napastnik Qiagenu był nie do zatrzymania dla defensywy przeciwników! Strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty. Wyróżnienie należy się Jackowi Pożarowskiemu! )

Qiagen DNA Crew obecnie znajduje się na czwartej lokacie i jest na dobrej drodze do awansu do drugiej ligi, a nawet do wywalczenia medali - strata do trzeciego Logintrade i drugiego XL Catlin to zaledwie dwa oczka (złoto jest już na pewno poza zasięgiem Qiagen). Maciej Stępień i jego koledzy mają do rozegrania w tej edycji jeszcze dwa mecze - z GSC MDM Rocks i z liderującymi Zielonymi Aniołami. Qiagen ma najlepszą defensywę w lidze (aż 65 strzelonych bramek), Muppety najgorszą (zaledwie 24 gole). Obie ekipy w tabeli dzieli aż 6 miejsc i 12 oczek. Czy team Rafała Górecznego na przekór wszystkiemu zdoła urwać punkty mocniejszemu przeciwnikowi i poważnie skomplikuje sytuację na szczycie ligowej tabeli przed ostatnią kolejką? Zobaczymy w środę!

1' (1:0) - Jacek Pożarowski zabiera się z piłką, staje oko w oko z Michałem Jakubowskim i strzałem przy dalszym słupku go pokonuje!
3' Uderzenie Krzysztofa Gaika zza pola karnego i udanie nogami piłkę do boku odbija Maciej Stępień.
6' Zamieszanie pod bramką GSC MDM Rocks. Najbliższej strzelania bramki jest Łukasz Nowak, ale sprzed pola karnego trafia w słupek!
7' (2:0) - Dalekie zagranie Stępnia w kierunku pola karnego do Pożarowskiego i snajper Qiagen DNA Crew po chwili może cieszyć się ze zdobycia drugiej bramki.
8' (2:1) - Pechowa interwencja Stefano Cattenao we własnym polu karnym, który zaskakuje własnego bramkarza!
10' Kolejny błąd defensywy Qiagenu może kosztować uratą drugiej bramki, lecz po główce Mateusza Michułki futbolówka ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Stępnia.
11' Mocny strzał Michułki z dystansu i z trudem, ale skutecznie Stępień przenosi piłkę nad poprzeczką!
13' (3:1) - Pożarowski do Nowaka, który strzałem przy słupku pakuje piłkę do siatki!
14' Rajd Pożarowskiego zatrzymuje się na dobrze wychodzącym z bramki Jakubowskim.
16' Kąśliwe uderzenie Cattenao i bez problemów do koszyczka wprowadza ją Jakubowski.
17' Nowak staje przed szansą na ustrzelenie dubletu, lecz przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem GSC MDM Rocks.
19' Mierzone uderzenie Rafała Górecznego sprzed pola karnego przy słupku i udanie nogą interweniuje Stępień. Będzie tylko rzut rożny!
23' Dariusz Cęcek z woleja i ekwilibrystyczną interwencją po tej próbie popisuje się Jakubowski, który zbija piłkę obok bramki.
24' (4:1) - Stolaś zagrywa na przedpole do Nowaka, który precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku pokonuje Jakubowskiego po raz drugi w dniu dzisiejszym.
25' (5:1) - Qiagen idzie za ciosem i podwyższa prowadzenie po szybko przeprowadzonym kontrataku. Pożarowski do Nowaka, a zawodnik z numerem "11" kompletuje hattricka.
27' Techniczny strzał Michułki z rzutu wolnego i udanie poza światło bramki futbolówkę przenosi Stępień.
28' (5:2) - Andrzej Kosiński z rzutu rożnego zagrywa na wolne pole do Jarosława Grabowskiego, który strzałem z pierwszej piłki, przy słupku pokonuje golkipera przeciwników!
28' (5:3) - GSC MDM Rocks idzie za ciosem, a w sytuacji sam na sam ze Stępniem nie myli się Trzciński i pakuje piłkę do siatki tuż przy dalszym słupku!
29' (6:3) - Pożarowski do Nowaka, a ten płaskim przy krótszym słupku pokonuje Jakubowskiego!
30' (7:3) - Nowak prostopadle do Dębickiego, który mając przed sobą tylko i wyłącznie Jakubowskiego uderza precyzyjnie przy słupku, obok bezradnego bramkarza!
30' Zmiana między słupkami w Qiagenie. Dębicki zastępuje Stępnia.
30' Faul Michułki przy linii bocznej i zawodnik GSC zostaje ukarany żółtą kartką.
34' (8:3) - Nowak w tempo do Stępnia, a ten zaskakującym strzałem przy krótszym słupku pokonuje Jakubowskiego!
35' (9:3) - Pożarowski pod bramkę do Nowaka, który precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi!
37' Nowak może strzelić szóstego gola, ale z najbliższej odległości uderza wprost w dobrze ustawionego Jakubowskiego!
39' Michułka z dystansu - nad poprzeczką!
39' Nowak z łatwością mija obrońcę, ale nie zdobywa szóstego trafienia, bowiem zatrzymuje go ofiarnie interweniujący Jakubowski!
39' Faul Cattenao w środkowej strefie i sędzia Tomasz Pondel pokazuje graczowi Qiagenu żółty kartonik.

Qiagen nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi i poniesiony żywiołowym dopingiem licznie zgromdzonych kibiców, zanotowali wysoką wygraną, która dała im awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół ten ma spore szanse na wicemistrzostwo 3 ligi, ale musi liczyć nie tylko na wygraną w ostatnim meczu, ale przede wszystkim na wpadkę trzeciego XL Catlin. Jeżeli chodzi o "Rocksów" to pozostają na przedostatnim miejscu w stawce i raczej na nim zakończą zimowe zmagania. Jednych i drugich czeka jeszcze jeden mecz do rozegrania. "Muppety" zagrają z Catlinem, natomiast Łukasz Nowak i spółka w hicie podejmą Zielone Anioły.