26.01 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
( 1 : 1 )
Skład: Kegel, Pikul, Kowalczyk, Pantsos, Sojka, Sochański, Piranjani, Matysik
Skład: Chajewski, Dębicki, Pandza, Stolaś, Śleszyński, Stępień, Nowak, Scandolara, Pożarowski
16' Dariusz Sojka
32' Theodoros Pantsos
34' Dariusz Sojka
19' Dariusz Dębicki
Zawodnik meczu: Dariusz Sojka (najlepszy w dzisiejszym meczu, co potwierdził strzelajac bardzo ważne dwie bramki dla swojej ekipy)

Na chwilę obecną oba zespoły zdołały zgromadzić na swoim koncie po sześć oczek. Dużo lepszy bilans bramkowy (aż o 12 goli) decyduje o tym, że Qiagen jest na trzeciej lokacie, a ekipa Łukasza Sochańskiego na piątym miejscu, tuż za strefą premiowaną awansem. DNA może pochwalić się najlepszą w trzeciej lidze ofensywą, z 30 golami strzelonymi w trzech meczach. Takie statystyki nie powinny dziwić - w końcu w składzie Qiagen jest Łukasz Nowak, który prawdopodobnie nie jest człowiekiem tylko kosmitą (11 goli w jednym meczu i łącznie 19 bramek w 3 spotkaniach - to nie jest normalne). Jeśli snajper DNA dalej będzie tak szałał pod balonem, a Catlin nie zaparkuje pod swoją bramką autobusu, może być ciężko drużynie Łukasza Sochańskiego ugrać trzy oczka w tym starciu.

4' strzał obok spojenia Łukasza Sochańskiego
6' fatalne pudło z 4 metrów Michała Kowalczyka
8' rzut wolny dla Catlin, piłkę ustawił Kowalczyk podal na słupek do Sochańskiego ale ten nie zamknął skutecznie akcji
11' Łukasz nowak z czuba w dolny róg, dobra obrona Kegla
13' Sochański w spojenie! coraz bliżej gola dla XL Catlin
16' (0:1) Darek Sojka po podaniu od bramkarza strzela gola!
19' (1:1) Darek Dębicki wciska piłkę z linii bramkowej do siatki, spore zamieszanie w polu karnym, bramka moze nie najpiękniejsza ale zawsze...
21' "Idem po CHerbate" / P. Kubów /
23' poprzeczka po strzale Konrada Matysika
32' (1:2) Pantsos strzela ładna bramke z dystansu, mamy 2:1 dla Catlin!
34' (1:3) Darek Sojka strzela piękną bramkę z naskoku z powietrza!
37' rzut wolny DNA Crew, źle rozegrany o piłka w pole
38' Kowalczyk minimalnie obok długiego słupka

Bardzo wyrównane spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie długo czekalismy na bramki. W drugiej XL Catlin uzyskało przewagę, co przyniosło dwie kolejne i jak sie okazało rozstrzygające o losach meczu bramki.

autor: Paweł Kubów