17.01 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Toczek, Wiktorowski, Andrunyk, Czuchraj, Leszczyński, Pondel, Golonka, Lepianka, Niciński, Janikowski, Miedziński
Skład: Pikul, Kowalczyk, Jaskulski, Branicki, Sojka, Baka, Gruszka, Łysek, Sochański, Piranjani, Matysik
20' Misza Andrunyk
29' Misza Andrunyk
7' Łukasz Sochański
14' Łukasz Sochański
15' Grzegorz Gruszka
28' Bartłomiej Branicki
36' Damian Jaskulski
40' Tomasz Pikul
Zawodnik meczu: Łukasz Sochański (Najaktywniejszy i najgroźniejszy w zespole XL Catlin, strzelił także dwie bramki. Na wyróżnienie zasługuje także bramkarz Tomasz Pikul.)

JaCierpieDole FC w ostatnim tygodniu mogło faktycznie stwierdzić "JaCierpieDole". Dwie porażki, z dwoma ostatnimi drużynami ostatniej edycji (Monterailem i Qiagen) nie wróżą nic dobrego na dalszą część sezonu. Do tego JCD robi wszystko, żeby dostać nagrodę anty-fair-play - dwa mecze to dwie czerwone kartki i popisy kolejno Janikowskiego i Czuchraja. Tyle dobrego, że w końcu przełamana została słynna "klątwa ciasteczka". Catlin początek sezonu ma udany tylko połowicznie - z Beer Boys wygrać się udało, gorzej poszło z Zielonymi Aniołami. Jak ekipie Sochańskiego pójdzie z JCD? Zobaczymy już w środę! Spotkanie to poprowadzi znany z sokolego wzroku arbiter Adam Rynkowski.

2' rzut rożny dla JCD, piłka przed pole karne do Karola Leszczyńskiego a ten strzela ale wysoko nad bramką
4' Marcin Wiktorowski z lewej strony pola karnego, uderza ale jest zablokowany
7' (1:0) strata w środku pola Łukasza Czuchraja i Łukasz Sochański płaskim strzałem pokonuje Jakuba Pondla
12' Andrzej Janikowski sam na sam przegrywa pojedynek z Tomaszem Pikulem
14' rzut wolny wykonuje Marcin Niciński, bramkarz paruje piłkę na róg
14' (2:0) Jarek Baka zagrywa do Sochańskiego a ten z 5 metrów nie daje szans bramkarzowi
15' (3:0) Pikul podaje do Grześka Gruszki a ten zdobywa trzecią bramkę dla swojej drużyny
17' Janikowski z 15 metrów obok bramki
20' (3:1) MIsza Andrunyk mocno uderza z rzutu wolnego, strzał jest precyzyjny i ląduje w lewym dolnym rogu bramki Tomasza Pikula
23' Łukasz Sochański jest sam na sam ale wspaniale broni Jakub Pondel
25' faul i rzut wolny dla JCD, Misza Andrunyk strzela jednak w mur
27' kolejna znakomita obrona Pondla po strzale Sochańskiego
28' kontra XL Catlin, żaden z obrońców JCD nie wrócił po stracie, Kuba Pondel wygrywa pojedynek 3 na 1 !
29' (3:2) drugi gol Miszy Adnrunyka, przymierzył w sam róg bramki i mamy juz kontakt!
31' podanie Wiktorowskiego na lewą stronę bramki do Marty Toczek a ta niczym Jean-Claude van Damme w szpagacie uderza piłkę a ta trafia w słupek!
35' Marcin Niciński strzela w krótki róg po ziemi, bramkarz z trudem łapie piłkę
36' (4:2) gąszcz nóg pod bramką JCD, piłkę przejął Damian Jaskulski i strzelił z zamkniętymi oczami, piłka znajduje w tej dżungli drogę do bramki i JCD w coraz trudniejszej sytuacji
40' (5:2) nie można opisać tego inaczej niż konaut w ostatniej minucie, bramkarz XL Catlin wyszedł z piłką z bramki, minął cały zespół JCD i nieniepokojony przez nikogo strzelił na 5:2. Trochę wstyd...

Mecz mimo początkowego wysokiego prowadzenia XL Catlin momentami ciekawy, szczególnie kiedy do odrabiania strat wziął się Misza Andrunyk, jednak o porażce Jacierpiepiedole zdecydowały mnożące się błędy i straty piłki, po których często brakowało sił (a może chęci) do powrotu do obrony. To co mógł wyciągnął dzis Jakub Pondel ale sam nie może zastąpić obrońców. Nad tym trzeba pracować w następnych meczach.

autor: Paweł Kubów