12.01 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Dębicki, Stolaś, Stępień, Nowak, Chlapiński, Scandolara, Sobolewski, Grzesiczak, Pożarowski
Skład: Toczek, Wiktorowski, Czuchraj, Leszczyński, Pondel, Pondel, Lepianka, Niciński
8' Maciej Stępień
9' Łukasz Nowak
14' Łukasz Nowak
25' Łukasz Nowak
30' Jacek Pożarowski
32' Jacek Pożarowski
33' Łukasz Nowak
34' Maciej Stępień
36' Jacek Pożarowski
40' Łukasz Nowak
5' Marta Toczek
16' Karol Leszczyński
30' Łukasz Czuchraj
33' Łukasz Czuchraj
34' Łukasz Czuchraj
37' Marta Toczek
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Łukasz lubi grać z JCD. Ostatnio był jego katem i teraz również nie mogło być inaczej. Nowak czterokrotnie pokonał Jakuba Pondla i zanotował dwie asysty. Wyróżnić należy również Jacka Pożarowskiego. )

W piątek swoje drugie w tym tygodniu spotkania rozegrają JaCierpieDole FC i Qiagen DNA Crew. W pierwszych za dobrze obu ekipom nie poszło - JCD musiało uznać wyższość ZKS Monterail, Qiagen uległo natomiast Regio-food.pl Beer Boys. III edycję ligi OFC ekipa Łukasza Czuchraja skończyła o pozycję wyżej od Qiagen, ale w bezpośrednim pojedynku została rozgromiona aż 3:11 przez DNA. Głównym sprawcą całego zajścia był bezlitosny Łukasz Nowak, który rywalowi zaaplikował aż 6 goli, a do tego dołożył jeszcze asystę. Jeśli w najbliższy piątek Łukasz zamiast meczu pod balonem wybierze opcję wyjścia z kolegami na piwo do miasta JCD będzie miało szansę na ugranie jakiś punktów. W meczu tym na pewno nie zobaczymy Andrzeja Janikowskiego, który w swoim debiucie w barwach JaCierpieDole wyłapał czerwoną kartkę.

3' Marta Toczek rozciąga akcje na prawe skrzydło do...no niestety do nikogo!
4' Jakub Lepianka nie trafia w piłkę, a ta spada pod nogi Łukasza Nowaka, który ma przed sobą tylko Jakuba Pondla i jego strzał świetnie broni młody golkiper JCD.
5' (1:0) - "Marta strzeliła bramkę? Ja pier****!" komentuje jeden z zawodników, ale akurat dzisiaj zaledwie kibic JaCierpieDole. Toczek dostała idealne podanie od Marcina Nicińskiego i na wślizgu (a może był to szpagat???) wpakowała futbolówkę do siatki.
6' Ofiarne interwencje Marcina Wiktorowskiego pod własną bramką. Najpierw wybija futbolówkę z pustej bramki, a po chwili blokuje strzał kolejnego z rywali!
7' Sekwencja świetnych interwencji Pondla, który broni jak w transie. Dwukrotnie skutecznie interweniuje nogami po strzałach Jacka Pożarskiego, a także raz po uderzeniu Nowaka.
8' (1:1) - Za czwartym razem młody Pondel nie daje już rady i wpuszcza uderzenie Macieja Stępnia tuż przy dalszym słupku!
9' (1:2) - Firmowa akcja Qiagenu! Pożarowski do Nowaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachowuje zimną krew i wyprowadza Qiagen na prowadzenie.
10' Dariusz Dębicki kontra Jakub Pondel i po interwencji golkipera JCD będziemy mieli rzut rożny!
12' Korzyść krzyczy arbiter i z piłką niczym Adrian Miedziński w ostatnim meczu Żaru Tropików pędzi Łukasz Czuchraj, ale jego potężne uderzenie zza pola karnego z wielkim trudem broni Sebastiano Scandolara. Nie no bez żartów, te uderzenie to by nawet dwulatka obroniła!
13' Mocny płaski strzał Nowaka z wolnego i ofiarnie piłkę nogą blokuje Jakub Lepianka!
13' Daleka piłka zagrana na pole karne Qiagenu! Do tej dopada Wiktorowski, ale jego strzał z powietrza ofiarnie broni bramkarz!
14' (1:3) - Adam Sobolewski piętką zagrywa do Nowaka, a ten mając przed sobą Pondla, strzałem przy krótszym słupku kompletuje dublet.
14' Cóż za drybling Nicińskiego, któremu prawie udało się minąć dwóch rywali. Niestety na drodze stanęła mu...Marta Toczek i zniweczyła cały wysiłek "Nitka" oddając strzał w obrońcę!
16' (2:3) - "Łoooooooooooo co strzelił!". Leszczyński wymanewrował obrońcę Qiagenu i pięknym strzałem niemalże w samo okienko pokonuje Scandolarę! JaCierpieDole łapie kontakt!
19' Leszczyński z powietrza - nad poprzeczką.
20' Nowak z woleja strzela i kapitanie nogami interweniuje Pondel po raz kolejny ratując swój zespół!
22' Kontra Qiagenu! Sobolewski na dalszy słupek zagrywa do Nowaka, a jego strzał niczym stoper 2 ligi angielskiej, wślizgiem broni J.Pondel.
25' (2:4) - Rozklepana defensywa JCD. Nowak-Pożarowski-Nowak i mamy trafienie do pustaka.
26' Nie siedzi dzisiaj piłka na nodze Wiktorowskiemu. Jego strzał zza pola karnego przelatuje obok bramki Scandolary!
28' Na całym balonie rozbrzmiało głośne "aaaaaaaaaaaaaaaaaałłłłłłłłłłłłłłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa". To Marcin Niciński zwija się z bólu! Czy będzie potrzebna karetka pogotowia? Oby nie, bo koordynator nie ma hajsu na koncie!
30' (2:5) - W szybkiej kontrze Qiagen i Pożarowski, który strzałem przy dalszym słupku pokonuje Pondla.
30' Czuchraj za słowo powszechnie uznawane za obraźliwe i podważanie decyzji arbitra zostaje ukarany żółtą kartką.
31' Do pustej bramki w 200% sytuacji nie trafia Piotr Stolaś.
32' (2:6) - Pożarowski kompletuje hattricka pokonując golkiper JCD strzałem po ziemi, w długi róg!
33' (2:7) - Posypała się gra JCD. Kolejna akcja i kolejny gol dla Qiagenu! Tym razem trafia Nowak!
33' Czuchraj fauluje przed polem karnym przeciwnika i zostaje ukarany żółtą kartką. Z racji tego, że jest to jego druga żółta kartka, mamy w konsekwencji czerwony kartonik! Co za brutal z tego Wrocbalowego kamerzysty!
34' (2:8) - Nowak z rzutu wolnego wystawia piłkę jak na tacy Stępniowi, a ten umieszcza ją niemalże w pustej bramce!
36' (2:9) - Nowak do Pożarowskiego, a ten strzałem po ziemi, w długi róg pokonuje Pondla po raz trzeci.
37' (3:9) - Zawiało "kopa kabaną". Niciński-Wiktorowski-Toczek i snajperka JCD strzałem z najbliższej odległości, pod poprzeczkę pokonuje Scandolarę! Warto dodać, że "Martadona" trafiła do siatki gorszą nogą, lewą nogą, którą nawet nie lubi wsiadać co tramwaju, a co dopiero do swojej pięknie umytej "Primerki".
38' Dwie kapitalne interwencje Pondla po strzałach Pożarowskiego i Stępnia. Najpierw przenosi futbolówkę nad spojeniem słupka z poprzeczką, a po chwili nogami broni uderzenie z najbliższej odległości!
39' Wiktorowski ze ściany zgrał piłkę do Nicińskiego, a ten lutnął z powietrza, ale Scandolara broni jego uderzenie!
39' Niciński do Wiktorowskiego, który z bardzo ostrego kąta stara się zaskoczyć bramkarza, lecz jego strzał nogą broni bramkarz.
40' (3:10) - Zabójcza kontra Qiagenu! Sobolewski jak na tacy wystawia piłkę Nowakowi, a ten kończy strzelanie w tym meczu!

Mając w pamięci ostatni mecz pomiędzy Qiagenem a JCD, po pierwszej połowie mogliśmy sądzić, że ekipa Łukasza Czuchraja jest w stanie powalczyć o korzystny rezultat. QIA prowadziło bowiem zaledwie 3:2 i miało trochę problemów. W drugiej połowie, a dokładniej w dziesięciu ostatnich minutach gra JaCierpieDole się posypała. Straciła pięć goli, a także swojego kapitana Czuchraja, który wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. W końcowym rozrachunku Łukasz Nowak i spółka zwyciężyli w niższym stosunku niż przed rokiem, bo - 10:3 i wskoczyli na trzecie miejsce w stawce. Marta Toczek i jej koledzy przegrali drugi mecz w tym sezonie i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę trzeciej ligi. Qiagen powiększyć swój dorobek punktowy będzie chciał za tydzień z ZKS Monterail, natomiast JCD o przerwanie złej passy zagra XL Catlin.