08.01 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
6 : 9
( 3 : 2 )
Skład: Kupczyk, Piwko, Pilipienko, Stanisz, Mączka, Olszowy, Nazarewicz, Kołodziejczyk, Ryglowski, Zdun, Szafrański, Skit
Skład: Pandza, Stolaś, Śleszyński, Stępień, Nowak, Cęcek, Chlapiński, Scandolara, Pożarowski
7' Filip Kołodziejczyk
16' Kamil Skit
22' Piotr Śleszyński (Gol samobójczy)
27' Jacek Zdun
28' Jacek Zdun
30' Jacek Zdun
32' Filip Kołodziejczyk
34' Jacek Zdun
36' Wojciech Ryglowski
9' Jacek Pożarowski
17' Łukasz Nowak
18' Łukasz Nowak
26' Łukasz Nowak
26' Maciej Stępień
29' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Jacek Zdun (Jacek wstrząsnął grą swojej drużyny i ostatecznie jego działania okazały się bardziej efektywne od tych Łukasza Nowaka. Zdun strzelił cztery gole i zanotował asystę. Wyróżnić trzeba także wcześniej wspomnianego Nowaka. )

W przedostatnim meczu poniedziałkowym zmierzą się ze sobą Qiagen DNA Crew i debiutant - Regio-food.pl Beer Boys. Pierwsi już przed rokiem rywalizowali w naszej lidze i co prawda mieli swoje momenty, to jednak sezon zakończyli na przedostatnim miejscu w drugiej lidze. Tym samym zostali zdegradowani do najniższej klasy rozgrywkowej i w niej będą chcieli pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony, a może nawet powrócić na zapleczę elity. O sile Qiagenu decyduje dyspozycja Łukasza Nowaka, który poprzedniej zimy był wicekrólem strzelców z 41 golami w dorobku, które stanowiły ponad 66% trafień całej drużyny! To właśnie na nich muszą uważać Jacek Zdun i jego koledzy, a jeżeli uda się go zatrzymać, to łatwiej będzie o jakąkolwiek zdobycz punktową. Na określenie faktycznej siły obu wyżej wymienionych ekip przyjdzie jeszcze czas, a spotkanie, które rozpocznie się o 22:30 uchyli nam rąbka tajemnicy.

2' Strzał Łukasza Nowaka z dystansu i świetnie nogami interweniuje Dariusz Kupczyk.
3' Nowak do Jacka Pożarkowskiego, który również trafia wprost w świetnie ustawionego golkipera Regio-Food.pl Beer Boys.
7' (0:1) - Qiagen atakował, a to Regio-Food.pl wychodzi na prowadzenie, a precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku Sebastiano Scandolarę pokonuje Filip Kołodziejczyk.
8' Pożarkowskiego strzał z lewej strony na raty świetnie broni Kupczyk.
9' (1:1) - W myśl do trzech razy sztuka Pożarkowski za trzecim podejściem w końcu znajduje sposób na pokonanie dobrze dysponowanego w tym meczu Kupczyka.
10' Nowak staje oko w oko z Kupczykiem i przegrywa ten pojedynek!
13' Pożarkowski zza pola karnego i piłka przelatuje tuż obok słupka.
16' (1:2) - Piotr Piwko kąśliwie strzela z dystansu i futbolówki nie był w stanie okiełznać Scandolara. Bramkarz Qiagen'u odbija piłkę do boku i do tej dopada Kamil Skit, który umieszcza ją do pustej bramce.
17' (2:2) - Krótko rozegrany rzut wolny przez duet Pożarkowski-Nowak i ten drugi doprowadza do wyrównania.
18' (3:2) - Za ciosem idzie, a drugiego gola w tym spotkaniu strzela Nowak.
18' Kontuzja bramkarza w drużynie debiutanta i na bramkę wchodzi Piwko.
22' (3:3) - Druga połowa zaczyna się dla Qiagenu źle, bo od trafienia samobójczego, które notuje Piotr Śleszyński.
23' Kołodziejczyk z prawej strony i świetnie nogami interweniuje bramkarz.
24' Jacek Zdun huknął z dystansu, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
25' (4:3) - Maciej Stępień niesygnalizowanym strzałem z dystansu pokonuje Piwko.
26' (5:3) - Pożarkowski wystawia piłkę jak na tacy Nowakowi, a ten pakuje ją do pustej bramki.
27' (5:4) - Zdun z dystansu i futbolówka od słupka wpada do siatki.
28' (5:5) - Regio-food.pl doprowadza do remisu, a drugiego gola zdobywa Zdun.
29' (6:5) - Stracone gole podrażniły Qiagen i minutę później odzyskuje on prowadzenie. Po raz kolejny bramkarza pokonuje Nowak.
30' (6:6) - Zdun rzuca wyzwanie strzeleckie Nowakowi i kompletuje hattricka.
32' (6:7) - Złe wybicie piłki przez jednego z obrońców Qiagenu i strzałem zza pola karnego Scandolarę pokonuje Kołodziejczyk.
33' Pożarkowski z dystansu - nad poprzeczką.
34' (6:8) - Nowak - Zdun 4:4, a Regio-food.pl prowadzi już dwoma golami.
36' (6:9) - Zdun w słupek, a po chwili do odbitej piłki dopada Wojciech Ryglowski i pakuje futbolówkę do siatki.
38' Kołodziejczyk z woleja - Scandolara odbija piłkę przed siebie.
39' Kołodziejczyk zza pola karnego - bramkarz do boku.

Co prawda cały mecz Qiagenu z Regio-food.pl był bardzo zacięty i długo wydawało się, że lepiej spisują się Łukasz Nowak i spółka, ale w końcówce sprawy w swoje ręce wziął debiutant i ostatecznie to on zgarnął komplet punktów. Jesteśmy ciekawi jak poradzą sobie te ekipy w nastepnych kolejkach, ale w pierwszym swoim zimowym starciu pokazały się z bardzo dobrej strony. Następne pary meczowe obu tych ekip to: JaCierpieDole FC - Qiagen DNA Crew oraz Regio-food.pl Beer Boys - XL Catlin.