08.01 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Dudulski, Nogala, Montenegro, Markiewicz, Białęcki, Pucek, Piotrowski, Woźniakowski, Rutkowski
Skład: Toczek, Wiktorowski, Andrunyk, Czuchraj, Golonka, Lepianka, Niciński, Janikowski
7' Kacper Pucek
10' Kacper Pucek
14' Kacper Pucek
15' Przemysław Piotrowski
25' Kamil Nogala
39' Hubert Białęcki
3' Marcin Wiktorowski
19' Marta Toczek
21' Marcin Niciński
34' Jakub Lepianka
35' Andrzej Janikowski
Zawodnik meczu: Kacper Pucek (Kacpra obrońcom JCD było niezwykle trudno zatrzymać. Efekt? Trzy gole zdobyte i asysta. Wyróżnić należy również Marcina Wiktorowskiego i Jana Dudulskiego. )

JaCierpieDole FC i ZKS Monterail to odpowiednio jedenasta i trzynasta ekipa drugiej ligi WOFC z poprzedniego sezonu. W ligowej tabeli ekipa Łukasza Czuchraja zgromadziła o sześć punktów więcej od swojego przeciwnika, a w bezpośrednim pojedynku wygrała 7:3. Wtedy bohaterem swojej drużyny był duet Misza Andrunyk - Edward Mrzygłód. Pierwszy strzelił pięć, drugi z kolei dwa gole. Teraz JCD przystępuje do nowego sezonu w bardzo, a to bardzo przebudowanym składzie. Andrunyk z powodu braku Jakuba Pondla musi wrócić między słupki, a Mrzygłóda w ogóle nie ma w kadrze. Podobnie z resztą jak Marcina Milczanowskiego, Adama Styncla, Michała Pondla, Tomasza Słowińskiego, Miłosza Jagodzińskiego oraz Radosława Kohuta. W ich miejsce wrocbalowy kamerzysta, a zarazem kierownik drużyny zakontraktował kolejne osoby z organizacji Wrocbalu, czyli Pawła Kubowa, Andrzeja Janikowskiego, Krzysztofa Golonkę, Marcina Nicińskiego i Marka Dziugieła, który jako jedyny z tej piątki, organizatorem nie jest. W tym sezonie wielki ciężar, nie tylko rozgrywania akcji, ale również ich wykańczania spoczywać będzie na barkach Piotra Barana i Marcina Wiktorowskiego, którzy po Andrunyku, Mrzygłódzie i Słowińskim byli najskuteczniejszymi zawodnikami JaCierpieDole. Pierwszy strzelił sześć, drugi z kolei cztery gole. Jak będzie to wyglądało tej zimy i ogólnie w starciu z Monterailem? Czy dojdzie do powtórki z rozrywki, a może to team Jana Dudulskiego, który również jest po wielu zmianach kadrowych, weźmie odwet za ostatnią klęskę? Czy historycznego gola pod balonem Olimpijskim w rozgrywkach ligowych zdobędzie Marta Toczek? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy już dzisiaj po godzinie 22. EDIT: JCD dzisiaj bez Marka Dziugieła i Karola Leszczyńskiego.

1' JaCierpieDole rusza z kontrą. Marcin Wiktorowski prostopadle zagrywa do swojego imiennika - Marcina Nicińskiego. Ten jednak nie jest tak szybki jak Piotr Baran i do tej futbolówki nie jest w stanie dobiec. Nie jest to po myśli gracza z numerem "99".
2' Kacper Pucek wykorzystał niezdecydowanie obrońców JCD i oddaje strzał, na szczęście dla Michała Andrunyka jest to uderzenie Panu Bogu w okno!
3' "Trzecie podanie - trzecia strata". Oj piekli się trener personalny Marcina Nicińskiego - Marcin Milczanowski przy linii bocznej boiska, na to co poczyna jego podopieczny.
3' (1:0) - Wiktorowski to jest gość, a forma jego 99. Snajper ekipy Łukasza Czuchraja dostaje idealne podanie od jednego z kolegów i w swoim stylu, z woleja, lecz po ziemi, przy słupku zaskakuje Jana Dudulskiego. JCD na prowadzeniu!
5' Marta Toczek w tempo zagrywa do Wiktorowskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - trafia wprost w niego!
5' Na murawie melduje się ten od którego to wszystko się zaczęło, czyli Łukasz Czuchraj. Rok temu na inauguracje strzelił, czy teraz też to uczyni?
7' (1:1) - Niedługo trwała radość JCD z objęcia prowadzenia. Cztery minuty później zawodnicy tej drużyny popełniają sekwencję błędów w defensywie i Monterail to wykorzystuje, a w sytuacji sam na sam z Andrunykiem nie myli się Pucek!
8' Na boisku płynnej gry jest niewiele, ale walki nie możemy nikomu odmówić.
9' Świetny pressing Wiktorowskiego, który wymusza błąd na Dudulskim i notuje przechwyt. Nic jednak z niego nie będzie, bowiem futbolówka wymsknęła mu się spod stopy i wychodzi na aut bramkowy.
10' (1:2) - Pucek dostaje idealnie podanie od jednego z kolegów, z lewego skrzydła ścina z piłką w kierunku bramki i strzałem po ziemi, w długi róg pokonuje Andrunyka po raz drugi.
11' Na trafienia Pucka stara się odpowiedzieć Czuchraj, ale jego potężne uderzenie nie znajduje drogi do bramki. Zrobiło jednak wrażenie na arbitrze tych zawodów - Adrianie Miedzińskim, który mówi; "próbuj, próbuj, tak dobry jak ja nie jesteś, ale może kiedyś strzelisz". Na co kapitan JCD do niego: "a ile Pan strzelił goli pod balonem?"
13' Wiktorowski pograł z Czuchrajem i po chwili oddał mocny strzał, który obrońcy ZKS ofiarnie zablokowali.
14' (1:3) - Pucek jest dzisiaj nie do zatrzymania dla defensorów JCD. Kolejny raz pozostawili go bez opieki, a ten znowu znalazł sposób na pokonanie Andrunyka. Tym samym kompletuje hattricka.
15' (1:4) - Oj posypała się gra ekipy Czuchraja, kolejny gol dla ich przeciwników, ale tym razem nie Pucka, a Przemysława Piotrowskiego.
16' Dwoi, troi się Wiktorowski, ale jest wyraźnie osamotniony w tej ofensywie. Myśli sobie: "gdzie jest ten Baran, kto poda mi w końcu jakąś porządną piłkę?". Kolejny jego strzał, ale zbyt lekki i z łatwością wyłapuje go Dudulski.
19' (2:4) - Co to się stanęło? Marta "Martadona" Toczek weszła na boisko i pokazała, że ma jaja i że też umie strzelać gole. Jej strzał zza pola karnego po dokładnym podaniu Wiktorowskiego znajduje drogę do bramki tuż przy dalszym słupku, a licznie zgromadzeni kibice przecierają oczy ze zdumienia, bo jest to jej historyczne trafienie na obiekcie przy Paderewskiego. Gratulujemy!
20' Dwa strzały. Najpierw Wiktorowskiego, później Toczek - oba instynktownie nogami broni Dudulski.
20' Piotrowski stara się zaskoczyć Andrunyka strzałem niemalże z połowy boiska - nad poprzeczką.
21' (3:4) - JCD nie daje za wygraną i zdobywa gola kontaktowego, a na listę strzelców wpisuje się nowy nabytek tej drużyny - Maaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrcccccccccccccciiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnn NICIŃSKI, który uderza z pierwszej piłki po zagraniu Wiktorowskiego z rzutu wolnego!!!!
22' JaCierpieDole zwietrzyło krew i nie boi się grać ostro. Czuchraj stara się odebrać futbolówkę rywalowi, a pomaga mu w tym zza lini bocznej sędzia/zawodnik Janikowski, który używa udanej motywacji. Na "du***ie" jak Stary! Pytanie tylko który Stary? Stary Czuchraja czy może Ten Stary z tych Starych?
23' Przed szansą na gola staje jeden z zawodników Monterail, ale jego plany niweczy Krzysztof Golonka, który ofiarnie wybija piłkę z pustej bramki.
24' Janikowski z dystansu stara się zaskoczyć Dudulskiego, ale jego strzał świetnie golkiper zbija do boku!
25' (3:5) - Kamil Nogala popędził niczym czołg i bez większych problemów przedarł się przez zasieki rywali. Na końcu został tylko osamotniony Andrunyk, ale niestey nie dał rady zapobiec straceniu kolejnego gola.
26' Daniel Montenegro nie trafia do pustej po świetnym zagraniu Pucka!
27' Zdenerowany Andrunyk widząc nieporadność kolegów i...koleżanki w ofensywie, daleko wyszedł z bramki i był bliski strzelenia gola, ale jego strzał świetnie nogami broni Dudulski.
28' Montenegro kontra Andrunyk i górą golkiper JCD!
30' Chciała Toczek poklepać z Miedzińskim, ale najwyraźniej pomyliły jej się kolory, no bo przecież niebieski jest bardzo podobny do czerwonego...więc trudno się dziwić.
31' Wiktorowski dostał piłkę na ścianę, wziął rywala pod pachę i oddaje strzał z woleja, po którym kapitalnie interweniuje Dudulski przenosząc futbolówkę nad poprzeczką! Oj co by  zrobiło dzisiaj JCD bez Marcina? Zapewne niewiele!
33' Nogala z dużego palca, z dystansu - nad poprzeczkę!
34' (4:5) - "Lepianka w same widły", tak relacjonuje i zarazem komplementuje trafienie Kuby arbiter tych zawodów! Jest już tylko 4:5!
35' Zagotował się nam Janikowski i w bardzo nieładny sposób skomentował decyzje arbitra. Żółta kartka, ale słowa powszechnie uznane za obraźliwe nie ustają i po chwili mamy czerwo!
36' Wiktorowski do Andrunyka, a ten z dystansu - obok bramki.
37' Kontra Monterail. Rutkowski do Piotrowskiego i ten w świetnej okazji przegrywa pojedynek jeden na jeden z golkiperem JCD, który chyba jako jeden z nielicznych, oczywiście oprócz Marty Toczek, wierzy jeszcze w korzystny rezultat.
39' (4:6) - No i ch***...kij bombki strzelił (no bo przecież jesteśmy po Świętach). Białęcki kończy strzelanie w tym spotkaniu pokonując Andrunyka uderzeniem z najbliższej odległości.
40' "Zamiast dyskutować byście piłkę podali." Mówi Marta Toczek do żarliwie dyskutujących przy linii końcowej umierającego ze zmęczenia Wiktorowskiego z niemogącym pogodzić się z otrzymaniem czerwonej kartki Janikowskim.

Bardzo dobry mecz w najniższej klasie rozgrywkowej, w którym nie brakowało emocji i zaciętości. Ostatecznie ZKS Monterail zrewanżował się za porażkę z ubiegłego sezonu i z dobrą myślą wchodzi w nową kampanię ligową. JaCierpieDole nie zagrało złego spotkania i mogło nawet zanotować remis, ale w końcówce straciło zawodnika i ostatecznie musiało pogodzić się z porażką. Trudno powiedzieć na co stać obie te ekipy w bieżącym sezonie, a więcej dowiemy się w kolejnych kolejkach. Następne pary meczowe obu tych ekip to: JaCierpieDole FC - Qiagen DNA Crew oraz Qiagen DNA Crew - ZKS Monterail.