12.03 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
10 : 3
( 4 : 3 )
Skład: Szycher, Mazurkiewicz, Wolan, Matuszny, Provatas, Strykowski, Lenartowicz
Skład: Puchała, Zięcina, Olejnik, Krzyżanowski, Oborzyński, Słonecki, Fronczek, Darmochwał, Fabisz, Jakubowski, Piasecki
4' Spirydon Provatas
6' Przemysław Matuszny
9' Tomasz Mazurkiewicz
24' Przemysław Matuszny
3' Dawid Fabisz
6' Dawid Fabisz
7' Dawid Fabisz
16' Dawid Fabisz
24' Dawid Fabisz
27' Marcin Krzyżanowski
29' Robert Puchała
34' Dawid Fabisz
36' Aleksander Darmochwał
37' Filip Piasecki
Zawodnik meczu: Dawid Fabisz ("Chapeau bas" przed tym Panem! Kapitalny występ Dawida, który był po prostu był nie do zatrzymania dla defensywy Czarnego Byka. Sześć bramek i trzy asysty to jego dorobek!)

Astech swój debiutancki sezon pod balonem może zaliczyć do bardzo udanych - na kolejkę przed końcem ma szansę nawet na zdobycie mistrzostwa! Do złotego medalu Niebiescy potrzebują dwóch rzeczy - wygranej z Czarnym Bykiem i potknięcia Kruczków z Panalpiną. Czarny Byk ma jednak również realne szanse na medal, bo do trzeciego Astechu traci zaledwie jedno oczko, a do lidera trzy punkty (choć z pierwszym NSNS team Wolana przegrał, więc złota już na pewno nie zdobędzie). Oprócz szans na nagrody drużynowe jest też szansa na nagrody indywidualne. Na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców znajduje się Dawid Fabisz, który zdobył dla Astechu 23 bramki w tym sezonie, a więc tylko o 1 gola mniej od liderującego Piotra Miklasa z Kruczków. Trzeci jest Michał Strykowski - autor 18 goli dla Czarnego Byka. Jesienią na Kuźnikach Czarny Byk musiał uznać wyższość Niebieskich i przegrał aż 1:7. Czy teraz weźmie odwet za tę porażkę i pokonując Astech zapewni sobie medal? Czy może kolejny raz górą będzie team Jakubowskiego i Puchały?

3' GOL! (1-0) - Daleki wyrzut piłki z własnej bramki przez Kamila Zięcinę trafia do Dawida Fabisza, który strzałem z woleja pokonuje Tomasza Szychera.
4' GOL! (1-1) - Krótko trwała radość Astechu bowiem do wyrównania doprowadza Spirydon Provatas. Asystę przy tym trafieniu zapisuje na swoim koncie Michał Strykowski.
6' GOL! (1-2) - Spirydon Provatas do Przemysława Matusznego, a ten uderzeniem z woleja wyprowadza Czarnego Byka na prowadzenie!
6' GOL! (2-2) - Znowu mamy remis, a strzałem w krótki róg bramkę zdobywa Dawid Fabisz!
7' GOL! (3-2) - Po dograniu Aleksandra Darmochwała na uderzenie decyduje się Dawid Fabisz i piłka po słupku wpada do siatki! Mamy hattricka gracza Astechu, który jest dzisiaj nie do zatrzymania przez defensywę rywali!
9' GOL! (3-3) - Sam na sam z goalkeeperem wychodzi Tomasz Mazurkiewicz i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania.
11' Groźne uderzenie Michała Strykowskiego dobrze odbija Kamil Zięcina.
12' Z rzutu wolnego na bramkę uderza Marek Oborzyński, lecz futbolówka nieznacznie mija dalszy słupek bramki Czarnego Byka.
13' Ależ pech Czarnego Byka! Najpierw na słupku zatrzymuje się próba Michała Strykowskiego, a parę chwil później poprzeczkę obija Rafał Wolan.
14' Atomowa próba Przemysława Matusznego i kapitalną paradą popisuje się Kamil Zięcina.
16' GOL! (4-3) - Dalekie dogranie od Marka Oborzyńskiego do Dawida Fabisza i supersnajper Astechu ponownie wyprowadza swoją ekipę na prowadzenie!
17' Strzał Fabisza broni "kiper", po chwili mamy dobitkę Dawida Fronczka, która zatrzymuje się na bocznej siatce!
18' Matuszny-Strykowski i mamy aut bramkowy dla Astechu.
22' Fabisz zagrywa do Fronczka, ten uderza na bramkę i pewnie interweniuje Tomasz Szycher.
24' Przemysław Matuszny prosi, aby odsunąć rywala, który przeszkadza w rozegraniu rzutu rożnego (stoi w nieprzepisowej odległości). Sędzia sugeruje grę na "gwizdek", odsuwa zawodnika i w tym momencie gracz Czarnego Byka wykonuje rzut rożny... Sędziemu nie pozostaje nic innego jak ukarać Matusznego żółtym kartonikiem.
24' GOL! (5-3) - Grę w przewadze wykorzystuje Astech, który wyprowadza zabójczą kontrę i po podaniu Darmochwała futbolówkę do pustej bramki pakuje Dawid Fabisz.
26' Na rzut rożny próbę Matusznego nogą przenosi Zięcina.
27' GOL! (6-3) - Dawid Fabisz z autu podaje do Marcina Krzyżanowskiego, a ten mocnym strzałem zaskakuje Tomasza Szychera.
29' GOL! (7-3) - Daaaawid Faaabisz mając przed sobą goalkeepera, zagrywa do niepilnowanego Roberta Puchały i kierownik Astechu z najbliższej odległości podwyższa wysokie już prowadzenie "Niebieskich"!
31' Marek Oborzyński uderza na bramkę, lecz na drodze staje mu... słupek!
33' "Zatańczył" z Marcinem Krzyżanowskim Michał Strykowski, a po chwili zdecydował się na kąśliwy strzał, który na rzut rożny sparował Kamil Zięcina.
34' Najpierw niepewną interwencją "popisuje się" Kamil Zięcina, a po chwili w "tylko sobie wiadomy sposób" naprawia swój błąd!
34' GOL! (8-3) - Kopia pierwszej bramki dla Astechu, Kamil Zięcina do Dawida Fabisza, a ten zdobywa swoją szóstą bramkę!
35' W polu karnym piłkę ręką zagrywa Marcin Krzyżanowski i sędzia wskazuje na "wapno". Do futbolówki podchodzi Przemysław Matuszny i uderza wysoko nad bramką!
36'GOL! (9-3) - Efektowną bramkę "piętką" zdobywa Aleksander Darmochwał, a asysta leci na konto... nie kogo innego jak Dawida Fabisza!
37' GOL! (10-3) - Trzecie genialne wznownienie gry przez Kamila Zięcinę i tym razem po jego dograniu gola zdobywa Filip Piasecki!
40' Astech wskakuje na pozycję lidera i kończy sezon przynajmniej ze "srebrem"!

Za sprawą tego zwycięstwa ekipa Roberta Puchały zapewniła sobie minimum "srebro", a Czarny Byk stracił szansę na medal! O tym czy Astech zakończy sezon "majstrem" zdecyduje starcie Kruczków z Panalpiną - jeśli team Szymona Kopcia nie ugra kompletu to wtedy "złoto" przypadnie "Niebieskim". Obu drużynom dziękujemy za wspólnie spędzone rozgrywki zimowe, zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach ligi Wrocbal.