28.02 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
10 : 7
( 7 : 3 )
Skład: Pieńkowski, Borysewicz, Dzietczyk, Stachowicz, Marmurowicz
Skład: Olszak, Skarbek, Durmaj, Borek, Burdun, Czerniakiewicz, Hanka, Kufel
6' Marcin Stachowicz
9' Damian Marmurowicz
18' Rafał Dzietczyk
23' Marcin Stachowicz
28' Rafał Dzietczyk
38' Damian Marmurowicz
40' Rafał Dzietczyk
3' Jacek Borek
9' Dawid Durmaj
13' Marcin Czerniakiewicz
17' Wojciech Burdun
17' Dawid Kufel
20' Tomasz Hanka
20' Patryk Skarbek
27' Dawid Kufel
33' Patryk Skarbek
38' Patryk Skarbek
Zawodnik meczu: Patryk Skarbek (Patryk ustrzelił w tym meczu hattricka, ponadto zaliczył kilka dobrych podań i asyst)

Ostatnim meczem drugiej ligi w dziewiątym tygodniu będzie pojedynek piątego - NGE Engineering ze znajdującym się tuż nad strefą spadkową - Auto Truckiem. Różnica punktowa między jednymi i drugimi wynosi aż pięć oczek, a to oznacza, że lepiej stoją akcje ekipy Jacka Borka. Ta także prezentuje o wiele lepszą formę niż Tomasz Pieńkowski i jego koledzy. Dla przykładu - ostatnie dwa mecze NGE wygrało, a "żółto-czarni" w ostatnich trzech grach zainkasowali tylko jeden punkt. Nie musi to jednak oznaczać, że Auto Truck się nie przełamie, lecz musi zjawić się przy Paderewskiego nie tylko w dobrym składzie, ale przede wszystkim pełny motywacji, gdyż ich rywalowi piłka przy nodze nie przeszkadza. W historii spotkań w lidze pod balonem Olimpijskim, dwukrotnie lepsi okazali się "gospodarze" najbliższego pojedynku, którzy zwyciężali odpowiednio 6:0 i 6:1. Jak będzie tym razem? Czy w myśl do trzech razy sztuka NG Engineering - wygra trzeci raz z rzędu? Czy raczej to Auto Truck w końcu się przełamie?

2' (1:0) z połowy boiska strzela Jacek Borek i mamy pierwszego gola, mocny strzał bramkarz bez szans
6' (1:1) piekny strzał z woleja z narożnika Marcina Stachowicza i Karol Olszak bez szans, mamy remis
8' kontra Auto-Track strzał Stachowicza po odbiciu od obrońcy wychodzi na corner
9' (1:2) Pieńkowski a autu do Marmurowicza a ten głowastrzela bramkę!
9' (2:2) błyskawiczna odpowiedź NG, Dawid Durmaj wyrównuje
10' bomba Patryka Skarbka mija spojenie o metr
12' nieudany lob Stachowicza w sytuacji sam na sam z Olszakiem
13' (3:2) Marcin Czerniakiewicz dobija strzal odbity od brakarza i nie daje szans na ponowna interwencję, prowadzenie NG
16' Tomasz Hanka zablokowany przez obrone, było niebezpiecznie
17' (4:2) Dawid Kufel z 3 metrów wykancza akcję, bramkarz mimo interwencji pokonany
17' (5:2) Wojciech Burdun z 8 metrów strzela z pierwszej piłki i pokonuje bramkarza
18' (5:3) Rafał Dziedczyk nie daje odskoczyc NG i strzela trzeciego gola dla Auto-truck
19' żółta kartka dla Burduna za umyślne zagranie ręka
20' (6:3) patryk Skarbek wykonczył dobra akcje skrzydłem, strzela z bardzo bliska
20' (7:3) Tomasz Hanka w samo okno, piękny gol, chyba lepiej gra im sie w 5, bo zaraz po kartce strzelili dwa gole
23' (7:4) piękna dwójkowa akcja, która wykonczył marcin Stachowicz płaskim strzałem pod bramkarzem
25' Wojtek Burdun minimalnie obok spojenia
26' Borysewicz ładnie nogami broni groźny strzał Durmaja
27' (8:4) Dawid Kufel odpalił petardę z lewego narożnika pola karnego, trzeł wpada przy długim słupku, Borysewicz bez szans
28' (8:5) Dziedczyk z pierwszej piłki strzelił potężnie i celnie, mamy wynik 8:5 dla NG
30' strzał z czuba Stachowicza nogami broni Krol Olszak
33' (9:5) Patryk Skarbek płasko na długi słupek, bramkarz bez szans
35' slupek po strzale Dziedczyka, duzo szczęścia miał Olszak
38' niecelny strzał Wojtka Burduna, naciskany przez obrońcę nie byl w stanie strzelic w swiatło bramki
38' (10:5) Skarbek ustrzelił właśnie hattricka
38' (10:6) Marmurowicz zmniejsza rozmiary przegranej
40' (10:7) rafał Dziedczyk dokłada jeszcze jedna bramke i sędzia gwiżdze po raz ostatni

Mimo, że ekipa Auto-Tracku zaczęła (a także skończyła) mecz w składzie liczącym zaledwie pięciu zawodników mecz był zacięty i nie było widać dużej przewagi liczebnej, którą mieli zadownicy NG, mając pełny skład i w dodatku zmienników na ławce. Co prawda zespół NG Engineering przez cały mecz utrzymywała czasem mniejsze a czasem większe prowadzenie cały czas czuła oddech goniącego Auto-Truck na plecach. Ostatecznie zwyciężył zespół NG który inkasuje 3 pkt i mimo późnej pory o siarczystego mrozu mogą wracać do domów zadowoleni.

autor: Paweł Kubów