29.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
5 : 6
( 2 : 4 )
Skład: Puchała, Zięcina, Mazurek, Olejnik, Krzyżanowski, Oborzyński, Ilnicki, Fronczek, Darmochwał, Fabisz, Jakubowski, Giszczak
Skład: Maj, Ogrodnik, Zmórzyński, Wierzbicki, Krause, Majchrzak, Wilento
2' Aleksander Darmochwał
7' Kuba Krause (Gol samobójczy)
10' Adrian Giszczak
14' Aleksander Darmochwał
23' Marcin Krzyżanowski
33' Robert Puchała
5' Kuba Krause
18' Kuba Krause
32' Maciej Wilento
35' Kamil Majchrzak
37' Daniel Maj
Zawodnik meczu: Aleksander Darmochwał (Robił ogromne zamieszanie pod bramką Ogrodnika, zwłaszcza w 1 połowie. Po akcji z jego udziałem ORA strzeliła swojaka, do tego Olek dwa razy sam wpisywał się na listę strzelców.)

Meczem otwierającym kolejkę numer 5 w lidze OFC będzie starcie ORA Wrocław z Astechem. Niebiescy są obecnie na trzeciej lokacie, Okręgowa Rada Adwokacka zamyka natomiast stawkę drugoligowców. Nie ma co się oszukiwać - jeśli team Marcina Zmórzyńskiego urwie punkty Astechowi będzie to prawdziwy cud. Szanse na zatrzymanie duetu Dawid Fabisz - Filip Piasecki są znikome, no ale nadzieja umiera ostatnia. Może akurat na przekór wszystkiemu będziemy świadkami ogromnej niespodzianki i przełamania ORA Wrocław. Czy tak się stanie przekonamy się już za chwilę!

2' - (0:1) Astech zaczyna z grubej rury - Olek Darmochwał uderza z połowy, a piłka wpada do siatki pezt samym słupeczku!
2' - W odpowiedzi Maj trafia w boczną siatkę.
3' - Znów Darmochwał, górą jednak Paweł Ogrodnik.
3' - Maciej Wilento posyła piłkę na słupek!
5' - Cholernie niecierpliwe nogi ma dzisiaj Darmochwał - kolejny raz gracz Astechu zmusza do wzmożonego wysiłku Ogrodnika.
5' - (1:1) No i mamy remis! Piłkę w siatce umieszcza Kuba Krause!
7' - (1:2) Dobrze w obronie interweniuje Krzyżak, który następnie wypuszcza Olka Darmochwała. Kuba Krause postawił ponoć majątek na to, że Olek nie strzeli więcej niż jednego gola, nic więc dziwnego, że się poświęcił i sam wpakował piłkę do własnej bramki! Astech ponownie obejmuje prowadzenie!
10' - (1:3) Szał radości na ławie Astechu, a wszystko za sprawą całkiem niezłego trafienia z woleja w wykonaniu Adriana Giszczaka!
11' - Na murawie melduje się Fronczek. Jak tam moja koszulka? Dzisiaj sucha?
14' - Znów groźnie zrobiło się pod bramką Astechu i znów za sprawą Maćka Wilento. Gola konktaktowego jednak nie będzie, piłka jedynie otarła się o słupek.
14' - (1:4) Strzał z prawej strony w wykonaniu Fabisza, nogę dokłada jeszcze żądny bramek Olek Darmochwał i mamy już trzy gole przewagi Niebieskich!
14' - Ucierpiał Dawid Fabisz, niezbędna jest interwencja zamrażaczem.
18' - Na Estadio Olimpico dotarł spóźniony Tomek Ilnicki. Witamy!
18' - (2:4) "Wypierd*lić do przodu tę piłkę!" - piekli się na ławie Dzidolo. "Ale też chciałem rozegrać, a nie wszystko wypierd*lać do przodu!" - obrusza się Oborzyński. No to tak porozgrywał defensor Astechu, że z jego błędu skorzystał Maj, który podał piłkę do Krausego. Kuba posłał futbolówkę pomiędzy nogami Mazurka i przewaga Niebieskich zmniejszyła się do dwóch goli!
22' - Znów Olek w akcji, tym razem mamy do czynienia z darmo-strzałem i Ogrodnik nawet nie musi się wysilać.
23' - (2:5) Ogrodnik prezentuje nam ciekawą figurę akrobatyczną, przy okazji wywalając piłkę w dość niefortunne miejsce - do futbolówki nabiega Krzyżanowski i atomowym kopytem wpisuje się na listę strzelców! Całe szczęście, że siatka wytrzymała, widać, że dzień nóg na siłowni nie jest odpuszczany, bo mocy w tym strzale nie brakowało!
27' - Kąśliwy strzał Maja z połowy, Mazurek nie daje się zaskoczć.
27' - Wolny dla Astechu, Puchała wydaje instrukcje ("Marek przypier*ol!"), Oborzyński uderza, a piłka po odbiciu się od muru trafia w spojenie! Dobijać próbował jeszcze Ilnicki, zaporą dla piłki okazało się jednak ciało obrońcy ORA.
30' - Uderzenie Wilento z prawej strony, nie poszło jednak w światło bramki.
30' - "Panie sędzio! Panie sędzio! Ta bramka jest krzywa! O metr przesunięta!" - emocjonuje się Paweł Ogrodnik. "Sędzia techniczny dopuścił, hehe" - komentuje Puchała. "Pff. Geodeta" - podsumowuje arbiter Miedziński.
32' - (3:5) Zabawy pod bramką Astechu kończą się golem ORA Wrocław! Asystę zapisujemy Piotrowi Wierzbickiemu, gol idzie na konto Maćka Wilento!
33' - (3:6) Odpowiedź Astechu - a w akcji LEGENDA - Robert Puchała, który pewnym strzałem z prawej strony pokonuje Ogrodnika!
34' - "Napisz coś o Dzidku!" - domaga się arbiter Miedziński. Co by tu napisać. Klasowy zawodnik. Czekamy aż wejdzie i pokaże na co go stać!
35' - Piłkę w siatce umieszcza Kamil Zięcina. No cóż, gdyby przed meczem nie nawciągał się tyle gyrosa, to pewnie ogarnął by, że gramy nie na siódemki tylko na piątki.
35' - (4:6) ORA goni wynik - straty minimalizuje Kamil Majchrzak!
37' - (5:6) Wilento zgłasza się do stolika w celu wybadania wyniku i czasu jaki pozostał do końca meczu. Po chwili motywuje kolegów do działania, a siłę przebicia ma chyba sporą, bo zaraz po tym gola z wolnego zdobywa Daniel Maj!

Niewiele brakowało do prawdziwej sensacji - ORA Wrocław wcale nie grała jak ostatnia ekipa w tabeli i naprawdę wiele nie brakowało, żeby urwała punkty wyżej notowanemu przeciwnikowi. Drużynie Marcina Zmórzyńskiego należą się słowa uznania za walkę dzisiaj. Jeśli Okręgowa Rada Adwokacka dalej będzie grać tak ambitnie punkty powinny w końcu wpaść na konto. W dniu dzisiejszym lądują jednak u Astechu. Niebiescy w następnej kolejce rywalizować będą z Wybrzeżem Klatki Schodowej, ORA zagra natomiast z Impelem.