03.01 godz. 22:45, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Maj, Ogrodnik, Zmórzyński, Jarząb, Krause, Majchrzak
Skład: Bekier, Turbański, Marajda, Kopeć, Kędrzycki, Kmieć, Urbaniak, Szymończyk, Drogosz, Wiślewski
4' Daniel Maj
29' Daniel Maj
37' Kuba Krause
24' Wojciech Szymończyk
27' Tomasz Urbaniak
35' Tomasz Urbaniak
39' Wojciech Szymończyk
Zawodnik meczu: Wojciech Szymończyk (Miał udział przy każdej bramce swojego zespołu - zaliczył dwie asysty oraz dwa trafienia, w tym to zwycięskie. Wyróżnić trzeba również Pawła Ogrodnika i Tomasza Urbaniaka.)

Na koniec w drugiej lidze czekać nas będzie pojedynek debiutantów - Panalpiny Polska i ORA Wrocław. W przypadku takich meczów typowanie wyniku może być równie miarodajne jak wróżenie z fusów. ORA Wrocław rywalizowała we Wrocbalowej Lidze Biznesu zajmując wysokie piąte miejsce w najniższej klasie rozgrywkowej, a jej najlepszym strzelcem był Jacek Zarzecki, który zdobył 10 goli. Na WLB całkiem nieźle radził sobie też Kuba Krause, drugi najskuteczniejszy strzelec drużyny, autor 7 goli. Jak strzelanie pójdzie Jackowi i Kubie w lidze OFC przekonamy się już dzisiaj. Wtedy też zweryfikujemy formę Panalpiny. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 22:45.

W czwartej minucie wynik spotkania otworzył Daniel Maj i tym samym wyprowadził Okręgową Radę Adwokacką na prowadzenie. Kolejne minuty to mądra gra defensywna ORA, która pod balonem zjawiła się bez swojego najlepszego zawodnika - Jacka Zarzeckiego, a także bez zmienników. Do tego dobrze między słupkami spisywał się Paweł Ogrodnik, który wielokrotnie świetnymi interwencjami ratował "Zielonych" przed utratą bramki. W szeregach Panalpiny postrach siał duet Szymończuk-Urbaniak, ale ich uderzenia odbijał goalkeeper rywali.

Po zmianie stron bliski doprowadzenia do remisu był Paweł Marajda, ale jego strzał na poprzeczkę sparował Paweł Ogrodnik. W 24 minucie sposób na bramkarza ORA znalazł Wojciech Szymończyk, który wpakował piłkę do pustej bramki po dograniu Tomasza Urbaniaka. Trzy minuty później ten sam duet wyprowadził "PP" na prowadzenie, w rolę strzelca wcielil się Urbaniak. Niespełna 120 sekund później ponownie mieliśmy remis, a w notesie arbitra zapisał się Daniel Maj. Końcowe minuty to zmasowane ataki "Panalpiny", która aż trzykrotnie obijała poprzeczkę bramki rywala, a także raz strzał jednego z ich graczy zatrzymał się na słupku. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem Tomasz Urbaniak wkońcu przełamał niemoc swojej ekipy i po podaniu Szymończyka ponownie pokonał Ogrodnika. To trafienie pozytywnie wpłynęło na "Zielonych", którzy zyskali dodatkowe siły i za sprawą Kuby Krauzę doprowadzili do remisu! Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, losy meczu w swoje ręcę wziął Wojciech Szymończyk, który wykorzystał dogranie Marka Wiślewskiego i strzał z pola karnego zapewnił swojemu teamowi zwycięstwo!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały nam się obie ekipy, lecz minimalnie lepsza okazała się debiutująca w naszych rozgrywkach Panalpina Polska. Kolejnym rywalem "Błękitnych" będzie Astech, natomiast ORA zmierz się z doświadczonym NG Engineering.