Skład: Puchała, Zięcina, Mazurek, Krzyżanowski, Słonecki, Ilnicki, Fronczek, Darmochwał, Fabisz, Jakubowski, Piasecki
Skład: Pieńkowski, Halek, Borysewicz, Dzietczyk, Stachowicz, Moczydłowski, Marmurowicz
18' Filip Piasecki
25' Dawid Fabisz
28' Dawid Fabisz
38' Filip Piasecki
8' Marcin Stachowicz
18' Marcin Stachowicz
19' Damian Marmurowicz
29' Rafał Dzietczyk
30' Rafał Dzietczyk
40' Damian Marmurowicz
Zawodnik meczu: Dawid Fabisz (Tytuł MVP trafia do najlepszego kanadyjczyka w tym spotkaniu, autora dwóch bramek i trzech asyst. "Plus meczu" wędruje na konto Marcina Stachowicza!)

Po niezwykle udanej edycji jesienej i wywalczeniu wicemistrzostwa drugiej ligi na Kuźnikach drużyna Astechu zdecydowała się na zgłoszenie do rozgrywek pod balonem. Zeszłej zimy Niebiescy rywalizowali w lidze halowej, sezon do zbyt udanych jednak nie należał. Auto Truck ubiegłej zimy grał w OFC2 i radził sobie całkiem przyzwoicie zajmujac dobrą szóstą lokatę. Jesienią na otwartych boiskach już tak różowo nie było i zespół Zbyszka Krowickiego po remisie w ostatniej kolejce z Zielonymi Aniołami pożegnał się z pierwszą ligą WLB. Skład Auto Trucku różni się nieznacznie w stosunku do zeszłej edycji OFC, trzon zespołu pozostał jednak niezmienny i żółto-czerwoni będą bazować na swoim doświadczeniu w rozgrywkach na specyficznym boisku obiektu olimpijskiego. Jak w nowej boiskowej rzeczywistości poradzi sobie Astech? Jeśli Niebiescy utrzymają formę z jesieni i balon im "podpasuje" będą mogli sporo namieszać w lidze Wrocbal OFC.

Spotkanie to przypominało przejażdzkę rollercoasterem, w której wynik zmieniał się niczym w kalejdoskopie! Od samego początku byliśmy świadkami wzajemnej wymiany ciosów, lecz pierwszą groźną sytuację miał Marcin Krzyżanowski, którego atomowy strzał sprzed pola karnego zatrzymał się na słupku! W 4 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Filip Piasecki i po wymanewrowaniu trzech rywali umieścił futbolówkę obok interweniującego Filipa Borysewicza - dzisiejszego wieczoru popularny Borys pełnił rolę goalkeepera. Na odpowiedź nie musieliśmy zbyt długo czekać bowiem cztery minuty później precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Marcin Stachowicz. Z upływem czasu groźniej atakowali gracze Roberta Puchały, lecz dobrze dysponowany był dzisiejszego wieczoru Borysewicz, a także w kluczowych momentach obok bramki przechodziły strzały "Niebieskich". Rywale próbowali szcześcia w uderzeniach z dystansu, ale próby Marmurowicza i Stachowicza okazywały się chybione lub bronione przez Patryka Mazurka. W 13 minucie szczęście ponownie uśmiechnęło się do Astechu, a po świetnej akcji Fabisza piłkę do pustej bramki wpakował Kamil Zięcina. Końcówka pierwszej odsłony to aż trzy bramki! Najpierw za sprawą Filipa Piaseckiego prowadzenie podwyższyli "Astechowcy", a chwilę później z rozpoczęcia piłkę do bramki wpakował Marcin Stachowicz i Auto Truck przegrywał jednym trafieniem. Gdy wydawało się, że prowadzeniem Astechu zakończy się pierwsze dwadzieścia minut, strzłem z pola karnego do wyrównania doprowadził Damian Marmurowicz!

Po zmianie stron ponownie oglądaliśmy wyrównane widowisko, w którym byliśmy świadkami sześciu bramek! Najpierw w 25 minucie niezawodny Dawid Fabisz uderzeniem w długi róg zaskoczył Filipa Borysewicza, a parę chwil później skopiował swój wyczyn! Efekt!? Dwubramkowe prowadzenie teamu Roberta Puchały! Rywale dość szybko mogli zmiejszyć dystans do Astechu, lecz dość długo szczęścia brakowało Rafałowi Dzietczykowi - futbolówka po jego strzale najpierw zatrzymała się na słupku, a później po efektownym lobie przeleciała nad poprzeczką. W 29 minucie w końcu uderzenie Dzietczyka zatrzepotało w bramce rywala, a asystę przy tym trafieniu zanotował Kamil Moczydłowski. "Niebiescy" nie otrząsnęli się po utracie bramki, a już mieliśmy remis i ponownie w notesie arbitra zapisał się Dzietczyk. Na dwie minuty przed końcem meczu znowu na prowadzenie wyszli "Astechowcy", a wszystko za sprawą duetu Piasecki-Fabisz - ten pierwszy skompletował hatrricka z bramek, a ten drugi zaś z asyst. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Tomasza Pieńkowskiego, która w ostatniej akcji meczu wyrwała rywalowi zwycięstwo, a autorem "złotej bramki" okazał się Damian Marmurowicz.

Astech cztery razy wychodził na prowadzenie i za każdym razem tracił je na rzecz swojego rywala. Ambitna pogoń Auto Trucku przyniosła efekt i inauguracyjne spotkanie pod balonem obu ekip zakończyło się podziałem punktów.