07.03 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Nadgrodkiewicz, Jastrzębski, Kokociński, Szczucki, Winnicki, Piotrowski, Hojniak, Łajszczak, Tokarski, Nowostawski
Skład: Kwiecień, Gąsowski, Gawziński, Hubczak, Liczbik, Zapal
6' Paweł Winnicki
8' Tomasz Tokarski
10' Tomasz Tokarski
14' Wojciech Piotrowski
17' Tomasz Tokarski
26' Łukasz Nadgrodkiewicz
29' Adam Łajszczak
30' Tomasz Tokarski
33' Tomasz Tokarski
36' Krzysztof Nowostawski
36' Wojciech Hubczak (Gol samobójczy)
38' Damian Kokociński
40' Łukasz Nadgrodkiewicz
2' Michał Zapal
7' Michał Zapal
11' Bartosz Liczbik
24' Patryk Gawziński
39' Grzegorz Kwiecień
Zawodnik meczu: Adam Łajszczak (Adam strzelił tylko jedną bramkę, ale był mocno zaanagażowany w kreacje gry. Zawodnik ten zanotował również cztery asysty. Wyróżnić trzeba również Tomasza Tokarskiego.)

KP Ogrodomania jeszcze jakiś czas temu liczyła się w walce o najwyższe cele, luty w wykonaniu drużyny Roberta Jakiela nie był jednak najlepszy i przyniósł cztery porażki, w tym jedną walkowerem. Przez to wszystko KPO w najlepszym razie może zająć w tabeli czwarte miejsce. Żeby tak się stało należy pokonać Asplex i liczyć na potknięcie Elektrotimu z bijącym się o utrzymanie Ołerem. Rywal KPO - Asplex w wizji najbardziej optymistycznej zajmie na koniec sezonu miejsce siódme, w najbardziej pesymistycznej - lokatę dziewiątą. Na dobrą sprawę można więc uznać, że będzie to mecz o pietruchę. Ale o pietruchę wcale nie musi oznaczać nudno - rok temu było 9:6 dla Acerowców i liczymy, że tej zimy także będzie nam dane oglądać tak emocjonujące i tak obfitujące w bramki widowisko, niezależnie od tego jakim rezultatem się ono zakończy. Asplex wystąpi dzisiaj bez nominalnego bramkarza. Między słupkami bramki tej drużyny zobaczymy Kamila Gąsowskiego. Zespół ten zagra również bez zmian i bez swojego najlepszego strzelca - Krzysztofa Podymkiewicza.

2' (1:0) - Michal Zapal mocnym strzałem zza pola karnego, przy słupku pokonuje Pawła Szuckiego i mamy otwarcie wyniku!
4' Bartosz Liczbik mija obrońcę i mocno strzela - obok bramki!
6' (1:1) - Szybki atak Ogrodomanii zakończony zostaje strzałem i w efekcie golem wyrównującym. Jego autorem Paweł Winnicki!
7' (2:1) - Kolejny strzał Zapala z dystansu i kolejny jego gol!
8' (2:2) - Tomasz Tokarski precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, przy słupku zaskakuje Kamila Gąsowskiego!
9' Krzysztof Nowostawski staje przed szansą na gola, ale jego strzał udanie nogami broni bramkarz.
10' (2:3) - Tokarski uderzeniem z lewej strony, od słupka kompletuje dublet.
11' (3:3) - Strzał Patryka Gawzińskiego - Paweł Szczucki świetnie broni, ale wobec dobitki Bartosza Liczbika jest już bezradny!
14' (3:4) - Wojciech Piotrowski huknął z dystansu, po czym piłka wpada do siatki obok bezradnego Kamila Gąsowskiego!
16' Winnicki z woleja - obok bramki!
17' Gawziński zza pola karnego strzela, lecz piłka po tej próbie leciała wprost w środek bramki i udanie wyłapuje ją Szczucki!
17' (3:5) - Adam Łajczak zagrywa na przedpole do Tomasza Tokarskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie KPO. Jest to również hattrick zawodnika z numerem "21".
19' Mocne uderzenie Tokarskiego z rzutu wolnego, po ziemi i udanie nogą broni je Gąsowski.
20' Liczbik zza pola karnego - Szczucki odbija piłkę do boku!
24' (4:5) - Rzut wolny dla Asplexu! Do jego wykonania podchodzi Gawziński i płaskim strzałem przy dalszym słupku pokonuje Szuckiego! Jest to trafienie kontaktowe!
26' (4:6) - Łukasz Nagrodkiewicz posyła piłkę w kierunku bramki przeciwników. Wydawało się, że futbolówka minie bramkę, ale ta ląduje w sieci, tuż przy słupku obok zaskoczonego Gąsowskiego!
27' Poprzeczka ratuje Gąsowskiego po strzale Łajszczaka!
29' (4:7) - Szymon Jastrzębski na prawą stronę zagrywa do Adama Łajszczaka, który staje oko w oko z bramkarzem Asplexu i strzałem po ziemi, przy słupku, nie daje mu najmniejszych szans!
30' (4:8) - Szybki atak KPO. Łajszczak w pole karne do Tokarskiego, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonuje Gąsowskiego!
33' (4:9) - Tokarski huknął z dystansu i nie daje tym samym żadnych szans bramkarzowi "Acerowców". Jest to również piąte trafienie tego zawodnika w dniu dzisiejszym!
33' Zmiana między słupkami w Asplexie, a Gąsowskiego zastępuje Zapal.
34' Damian Kokociński przemierzył i oddaje strzał zza pola karnego, po którym futbolówka ociera się o słupek i wychodzi na aut bramkowy.
35' Tokarski z lewej strony strzela - Zapal zbija piłkę na rzut rożny.
35' Jeszcze jedno uderzenie Tokarskiego, tym razem w zamieszaniu i kolejna dobra interwencja golkipera "zielonych".
36' (4:10) - Po rzucie rożnym bitym przez jednego z graczy KPO pecha we własnym polu karnym ma Hubczak, od którego odbija się piłka i wpada do siatki. Duży udział przy tym golu ma Kokociński, który do samego końca skutecznie naciskał na obrońcę.
36' (4:11) - Błąd obrońców i bramkarza Asplexu wykorzystuje Nowostawski i także pakuje piłkę do siatki!
38' (4:12) - Łajszczak na prawą stronę podaje do lepiej ustawionego Kokocińskiego, który strzałem z pierwszej piłki, przy dalszym słupku pokonuje Zapala!
39' (5:12) - Grzegorz Kwiecień odpowiada na trafienie Kokocińskiego!
40' (5:13) - Nagrodkiewicz kompletuje dublet strzałem z najbliższej odległości!

Ogrodomania wykorzystała braki kadrowe swoich przeciwników i w drugiej połowie, gdy Ci byli już mocno zmęczeni, wypunktowali swojego rywala i w efekcie odnieśli wysoką wygraną. Dzięki takowej zespół Roberta Jakiela zakończył sezon tuż za podium, co patrząc na ich udany początek sezonu, może być sporym zaskoczeniem. Asplex znowu przegrał i w najlepszym wypadku zakończy zmagania na siódmej lokacie. Obie drużyny zakończyły zmagania w sezonie zimowym. Za udział w nim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.