21.02 godz. 22:45, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 8
( 2 : 4 )
Skład: Siwko, Warowy, Wróblewski, Olszewski, Tęsiorowski, Jakimczyk, Pelwecki, Chrzanowski
Skład: Mosiej, Szabłowski, Rumin, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Dudek, Jaworski, Nawrocki, Szydło
9' Łukasz Wróblewski
11' Jakub Pelwecki
13' Jakub Pelwecki
19' Jacek Jakimczyk
21' Bartosz Tęsiorowski
27' Jacek Jakimczyk
34' Jakub Pelwecki
35' Jakub Pelwecki
2' Szymon Jaworski
8' Michał Szydło
26' Michał Szydło
27' Wojciech Dudek
29' Michał Szydło
Zawodnik meczu: Jacek Jakimczyk (Jacek dobrze rozprowadzał piłkę i praktycznie cały czas był pod grą. Jeżeli chodzi o rzeczy wymierne to Jakimczyk strzelił dwa gole i zanotował asystę. Wyróżnienie dla Michała Szydło z Fulanito, który strzelił hattricka i zanotował asystę. )

Ostatnim z pierwszoligowych pojedynków, jakie zaplanowane zostały na środę będzie mecz Fulanito z Wolves Wrocław. Wilki mają w tym sezonie nieco przytępione pazury - ostatnie trzy mecze zakończyły się dla zespołu Dominika Olszewskiego porażkami. Mecz ze Specem w zeszłym tygodniu pokazał jednak, że Wolves łatwych warunków nie stawia i rywal musi się mocno namęczyć, żeby ugrać punkty. Czy równie trudne warunki jak Specowi Wataha postawi też Fulanito? Rok temu Wilkom udało się pokonać Szachownice 6:5. Czy powtórzą ten wyczyn i w tej edycji na razie nie wiemy, ale wiemy tyle, że pojedynek ten będzie bardzo ważny w kontekście utrzymania - obie ekipy balansują bowiem na granicy strefy spadkowej (Wolves jest w strefie tabeli zaznaczonej na czerwono z 4 oczkami na koncie, a Fulanito zaraz nad nią, z przewagą zaledwie dwóch punktów). EDIT: Fulanito dzisiaj bez Rafała Gawłowskiego, Piotra i Marka Zająców oraz Marcina Stasiaka.

2' Pierwsza godna odnotowania sytuacja w tym spotkaniu. Szymon Jaworski prostopadle zagrywa na wolne pole do Adama Mosieja, ale ten choć zrozumiał intencję swojego kolegi, nie był w stanie dobiec do tego zagrania.
2' (1:0) - Po chwili Jaworski już nie podaje, a strzela i wychodzi to jemu i jego kolegom na dobre. Uderzenie zza pola karnego i piłka wpada do siatki obok starającego się interweniować Przemysława Siwko.
3' Błąd w rozegraniu piłki przez Siwko. Ta trafia pod nogi Jaworskiego, który stara się wykorzystać fakt, że bramkarz "Wilków" opuścił swój posterunek i go przelobować. To się jednak nie udaje i golkiper może odetchnąć z ulgą.
4' Po trzech dobrych akcjach Fulanito, mamy w końcu sytuacje dla Wolves Wrocław. Piłkę z autu na przed polem karnym przeciwników dostaje Jacek Jakimczyk, ale jego uderzenie jest zbyt lekkie, żeby zaskoczyć dobrze ustawionego Tomasza Szabłowskiego.
6' Michał Szydło stara się podwyższyć prowadzenie swojej drużyny i decyduje się na indywidualną akcję. W tej z łatwością mija jednego z obrońców "Watahy" i mocno strzela, ale Siwko nie daje się zaskoczyć i interweniuje na raty.
7' Daleki przerzut z własnej połowy na pole karne Fulanito w wykonaniu Dominika Olszewskiego. Adresatem podania jest Michał Chrzanowski, którego strzał z główki pewnie wyłapuje bramkarz.
8' (2:0) - Kolejna solowa akcja Szydło, tym razem już przynosi gola. Zawodnik z numerem "3" z łatwością mija jednego z rywali i precyzyjnym strzałem przy krótszym słupku zaskakuje Siwko.
9' (2:1) - Po dwóch otrzymanych ciosach przymroczone "Wilki" nieco się ocknęły i strzelają bramkę kontaktową. W roli głównej Bartosz "Tęsiorinho" Tęsiorowski, który świetnym podaniem z lewej strony odnajduje w polu karnym Łukasza Wróblewskiego, a ten strzałem z powietrza pakuje piłkę do siatki.
10' Jakimczyk huknął z prawej strony, na szczęście dla Szabłowskiego futbolówka przeleciała tuż obok bramki.
11' (2:2) - Co gra dzisiaj ten Tęsiorowski? Trzeba przetrzeć oczy ze zdumienia! Kolejne zagranie niemalże z chirurgiczną precyzyjnością, a'la Andrea Pirlo. Piłkę otrzymuje Jakub Pelwecki, który strzałem z linii pola karnego, ze "szpica" doprowadza do wyrównania!
12' Pelwecki wyprzedza obrońcę ekipy Pawła Rumina, staje oko w oko z Szabłowskim, ale przegrywa ten pojedynek!
13' (2:3) - Jakimczyk zabiera piłkę z jednemu z rywali i od razu wie co z nią zrobić. Podaje prostopadle do Pelweckiego, który tym razem, mając przed sobą tylko i wyłącznie golkipera, precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku daje prowadzenie Wolves Wrocław! Cóż za niespodziewany obrót boiskowej sytuacji.
14' Krótko rozegrany rzut wolny przez "Szachownice". Szydło na prawe skrzydło zagrywa do Waleszczyńskiego, który oddaje mocny strzał obok bramki.
17' Michał Szydło mimo asysty dwóch obrońców rywala, daje radę zostawić ich w tyle i podaje idealnie do Wojciecha Dudka, którego uderzenie sprzed pola karnego zatrzymuje się na słupku bramki strzeżonej przez Siwko!
19' (2:4) - Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i teraz również nie było wyjątku od reguły. Fulanito trafia w słupek, to Wolves do sieci. Andrzej Warowy zagrywa w tempo do Jacka Jakimczyka, a ten strzałem przy dalszym słupku pokonuje Szabłowskiego, który chociaż wyciągnął się jak struna, nie był w stanie zapobiec utracie bramki.
20' Wrzutka Michała Śliżewskiego w pole karne na Tomasza Nawrockiego, który z uderzeniem z główki przenosi "balon" nad poprzeczką!
21' (2:5) - Jak z przytupem "Wilki" zakończyły pierwszą połowę, tak samo rozpoczynają drugą. Rzut wolny dla tej drużyny. Do jego wykonania podchodzi Tęsiorski i pięknym, technicznym strzałem przy słupku pokonuje Szabłowskiego. Na chwilę obecną jest on najpoważniejszym kandydatem na tytuł MVP spotkania!
22' Fulanito stara się odpowiedzieć! Szydło dośrodkowuje z rzutu rożnego w pole karne. Tam całą akcję zamyka Jaworski, lecz jego uderzenie z woleja przelatuje tuż nad poprzeczką.
23' Olszewski z gracją mija obrońcę rywala i precyzyjnie podaje na lewą stronę do Pelweckiego, który nie mając ani wiele miejsca, ani tym bardziej czasu, bez zastanowienia strzela na bramkę. Nic z tego nie będzie, bowiem ta próba była niedokładna i zbyt mocna! Szabłowski rozpocznie grę od bramki.
24' Pelwecki-Chrzanowski-Pelwecki i tą klepkę strzałem z główki kończy supersnajper "Watahy". Futbolówka po nim przelatuje nad poprzeczką.
25' Mocny, płaski i zarazem kąśliwy strzał Szydło zza pola karnego i z wielkim trudem, ale skutecznie Siwko przenosi poza światło bramki.
26' (3:5) - Szydło-Jaworski-Szydło i ten ostatni mając przed sobą tylko Siwko, umieszcza futbolówkę w sieci, tuż obok niego!
27' (4:5) - Szydło wygrywa walkę o piłkę z obrońcą Wolves i zagrywa do lepiej ustawionego Dudka, który wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzeniem w długi róg nie daje mu najmniejszych szans! Fulanito nie składa broni!
27' (4:6) - Gdy wydawało się, że Fulanito pójdzie za ciosem i doprowadzi do wyrównania, jego poczynania temperują "Wilki", które znowu wychodzą na dwubramkowe prowadzenie, po tym jak dublet kompletuje niezawodny w tym spotkaniu - Jakimczyk.
29' (5:6) - Oj rozstrzelali nam się zawodnicy obu drużyn! To tylko z korzyścią dla widowiska, które jest dzisiaj naprawdę kapitalne. Rzut wolny dla Fulanito! Do piłki ustawionej przed polem karnym podchodzi Szydło i niczym Cristiano Ronaldo (ustawienie do piłki nawet podobne) potężnym strzałem pod poprzeczkę, od poprzeczki nie daje żadnych szans bramkarzowi rywali! Jak to mawiają Francuzi - "chapeau bas"!
29' Wróblewski kontra Szabłowski i lepszy w tym starciu okazuje się ten drugi! Będzie tylko rzut rożny!
30' Szydło z autu zagrywa w pole karne w kierunku Mosieja, lecz ten nie sięgnął futbolówki i ciągle jedną bramką prowadzą Tęsiorowski i spółka.
31' Kontra Wolves Wrocław. Jakimczyk do Pelweckiego, ale ten przegrywa wojnę nerwów z dobrze wychodzącym z bramki Szabłowskim.
33' Olszewski zatańczył z piłką przed polem karnym i tym samym zwiódł obrońce Fulanito. To pozwala na oddanie strzału, który nieznacznie mija bramkę.
34' Kolejny raz Olszewski, kolejne jego uderzenie, ale tym razem bramkarz odbija futbolówkę do boku.
34' (5:7) - No tak to na pewno się nie gra! Wielki pech Nawrockiego, który zagrywa piłkę wprost pod nogi Pelweckiego. Taki snajper jak Kuba tego zagrania nie marnuje i w sytuacji sam na sam nie daje szans Szabłowskiemu! Jest to hattrick zawodnika z numerem "14".
35' (5:8) - Pelwecki popędził wzdłuż lewej linii bocznej. Obrońca Fulanito reklamuje sędziemu, że piłka opuściła boisko, ale nakazuje grać dalej. Dalej gra również Pelwecki, który staje oko w oko z bramkarzem i czwarty raz w tym spotkaniu go pokonuje!
36' Po kilkunastu minutach w końcu w piłkarskich kuluarach możemy usłyszeć o "Tęsiorinho", którego strzał z dystansu przelatuje tuż nad poprzeczką.
37' Olszewskiego uderzenie z lewej strony z trudem broni Szabłowski.
38' Szydło podchodzi do kolejnego rzutu wolnego, ale tym razem nie udaje mu się zaskoczyć Siwko, bowiem piłka przelatuje tuż obok słupka.
40' Chaotyczna aczkolwiek na pozór dobra akcja "Szachownic" zostaje zakończona strzałem przez Szydło - nad poprzeczką!

Wolves Wrocław wygrywa bardzo ważny mecz w konteście walki o utrzymanie i tym samym wydostaje się ze strefy spadkowej. Jest to również pierwszy triumf "Wilków" po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa. Czy okaże się to momentem zwrotnym i ekipa Bartosza Tęsiorowskiego zostanie w 1 lidze na kolejny sezon? Zobaczymy. Od tej oddala się Fulanito, które spadło na miejsce tuż nad strefą spadkową - ma tyle samo punktów co przedostatni Ołer Meble Ogrodowe, ale rozegrało o jeden mecz więcej. Wracając jednak do samego spotkania to było niezwykle wyrównane, a wygrał zespół, który popełnił mniej błędów. Następnym razem team Pawła Rumina "skrzyżuje rękawice" z Asplexem, zaś "Wataha" w swoim ostatnim starciu tej zimy, podejmie zamykającą stawkę Visionicę.