30' Tomasz Moskal
33' Jakub Rejmer
37' Tomasz Moskal
38' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kuba był dyrygentem koncertowej gry Speca. Zawodnik tej drużyny miał udział niemalże przy wszystkich trafieniach dla swojej drużyny. Do sieci trafił sześć razy i zanotował trzy asysty. )

Spec nudzić się w siódmym tygodniu na pewno nie będzie. Oprócz meczu z Wolves Wrocław w środę team Kędzierskiego czekać będzie jeszcze potyczka z Fulanito w piątek. FC Spec z racji tego jak gra i jaką pozycję w tabeli zajmuje zwykle jest typowany jako faworyt, niezależnie od tego z kim miałby grać. W przypadku meczu z Szachownicami patrząc tylko na tabelę też by można było wysnuć takie wnioski. Wystarczy jednak trochę zagłębić się w historię a wtedy okaże się, że ekipa Pawła Rumina jak nikt inny ma patent na wygrywanie ze Specem. Dwie ostatnie edycje przyniosły Fulanito komplet punktów z ekipą Kędzierskiego. Czy teraz historia powtórzy się po raz trzeci? Zobaczymy w piątek!

1' (1:0) - Szybko i co za tym idzie sprytnie wykonany rzut wolny przez Speca, a płaskim strzałem Rafała Gałowskiego zaskakuje Jakub Rejmer!
5' Dwie kapitalne interwencje Rafała Gawłowskiego po dwóch strzałach Przemysława Matuszyka!
6' Marcin Stasiak strzela zza pola karnego i futbolówka nieznacznie mija bramkę Speca.
7' Wojciech Dudek z woleja - nad poprzeczką!
8' Płaski strzał Marka Zająca z lewej strony i na raty po nim interweniuje Dawid Pałasz.
9' Tomasz Moskal urywa się obrońcy i oddaje strzał z półobrotu, po którym bardzo dobrze nogami interweniuje golkiper Fulanito.
9' Robert Rosiński huknął z dystansu i znów na posterunku jest Rafał Gawłowski, który w ekwilibrystyczny sposób zbija futbolówkę do boku!
10' Dudek zza pola karnego uderza i niepewnie, ale skutecznie piłkę do boku zbija Pałasz.
12' Kontra Fulanito. Dudek zagrywa do osamotnionego w ataku P.Zająca. Snajper "Szachownic" mija Krasa i natychmiastowo strzela - Pałasz świetnie przenosi futbolówkę poza światło bramki.
12' (2:0) - Rejmer z prawej strony zagrywa wzdłuż bramki do Piotra Żuka, który strzałem z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie "Speców".
13' Moskal do Rejmera w pole karne i strzał tego drugiego z pierwszej piłki ofiarnie broni Gawłowski.
14' Zaskakujące uderzenie Rejmera z piętki mija dalszy słupek bramki przeciwników.
15' Moskal kontra Gawłowski i znowu górą jest golkiper ekipy Pawła Rumina!
16' Gdyby nie Gawłowski między słupkami bramki Fulanito to byłoby po meczu! Kolejna jego świetna interwencja, znowu po uderzeniu Moskala.
16' (3:0) - Moskal z rzutu rożnego zagrywa w pole karne do Rejmera, który pakuje piłkę do pustej bramki. Pytanie tylko gdzie byli w tej sytuacji obrońcy Fulanito?
17' Kontra "Speców" zostaje sfinalizowana przez Matuszyka strzałem, który broni Gawłowski.
18' Dwie kapitalne interwencje Pałasza po strzałach Marka i Piotra Zająców!
18' W odpowiedzi także Gawłowski popisuje się dwoma paradami, po płaskich uderzeniach Moskala i Rosińskiego!
19' (4:0) - Rosiński precyzyjnym strzałem zza pola karnego, przy dalszym słupku zaskakuje Gawłowskiego, który jest w tej sytuacji mocno zdenerwowany na swoich kolegów, bowiem nie raczyli gracza Speca w żaden sposób zablokować. Na chwilę obecną nie widać, aby Fulanito tak jak za dawnych lat, znalazło sposób na ekipę Grzegorza Kędzierskiego.
22' (5:0) - Rosiński zakręcił obrońcą Fulanito, zbiegł z piłką do lewej strony i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonuje Gawłowskiego po raz drugi w tym meczu!
23' (6:0) - Rozmontowana defensywa "Szachownic" po raz kolejny. Piłka jak po sznurku wędruje między graczami Spec. Rosiński-Moskal-Rejmer i ten ostatni umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
24' Żuk z dystansu i słupek ratuje Gawłowskiego od utraty kolejnego gola!
25' (6:1) - Zabójcza kontra Fulanito. Stasiak do P.Zająca, który zagrywa wzdłuż bramki do Dudka, a ten na wślizgu pakuje futbolówkę do siatki.
26' (7:1) - Karasek-Moskal-Rejmer i zawodnik z numerem "15" oddaje mocny strzał, po którym futbolówka po interwencji bramkarza ląduje w sieci!
27' (7:2) - P.Zając do Stasiaka i mamy drugiego gola dla "Szachownic" w dniu dzisiejszym!
27' Gawłowski pewnie chwyta piłkę po mocnym uderzeniu Rosińskiego!
28' Przekombinowali gracze Rumina. P.Zając zamiast strzelać podaje do Stasiaka, a ten przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
28' M.Zając z dystansu i kolejny raz dobrym refleksem popisuje się Pałasz.
30' (8:2) - Rejmer do Moskala, który strzałem po ziemi, w długi róg pokonuje Gawłowskiego!
32' Rosiński z dystansu i świetnie na rzut rożny futbolówkę zbija bramkarz.
33' (9:2) - Moskal do Rejmera i Kuba zdobywa piątego gola w tym spotkaniu!
33' Nawrocki kontra Pałasz i górą w tym starciu golkiper Speca.
34' (9:3) - P.Zając z rożnego zagrywa w pole karne do wbiegającego w tempo Nawrockiego, który strzałem po ziemi zaskakuje Pałasza! Fulanito nie składa broni, ale strata do rywala jest wciąż bardzo duża!
35' P.Zając zza pola karnego stara się zaskoczyć Pałasza, ale ten jest na posterunku, notuje kolejną interwencję po której mamy rożny.
37' (10:3) - Matuszyk-Rejmer-Moskal i dzięsiąty gol Speca staje się faktem!
38' (11:3) - Matuszyk w pole karne do Rejmera, a ten strzałem na wślizgu pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Gawłowskiemu!
39' Które to już kolejne świetne interwencje Gawłowskiego? Tym razem zatrzymuje uderzenia Rejmera i Moskala.
40' P.Zając kontra Pałasz i znowu bramkarz górą!

Nie udało się Fulanito zatrzymać zabójczej ofensywnej siły Speca, który z nawiązką zrewanżował się za poprzednie wpadki z drużyną Pawła Rumina i wygrywając siódmy mecz z rzędu, umocnił się na pozycji lidera. Zdecydowanie gorzej wygląda forma "Szachownic", które mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i są uwikłani w grę o ligowy byt. Następnym razem Parker ESSC Fulanito "skrzyżuje rękawice" w meczu o "sześć punktów" z Wolves Wrocław, zaś "Spece" Ołer Meble Ogrodowe.