09.02 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 14
( 0 : 6 )
Skład: Gąsowski, Gawziński, Hubczak, Liczbik, Podymkiewicz, Kaptur, Początek
Skład: Boroński, Malec, Zieliński, Grzech, Szalak, Pełka, Niegoda, Stupak
1' Krzysztof Podymkiewicz
3' Patryk Gawziński
4' Bartosz Liczbik
5' Radosław Początek
11' Bartosz Liczbik
20' Krzysztof Podymkiewicz
24' Bartosz Liczbik
29' Krzysztof Podymkiewicz
29' Wojciech Hubczak
31' Krzysztof Podymkiewicz
33' Krzysztof Podymkiewicz
36' Kamil Gąsowski
38' Radosław Początek
40' Radosław Początek
22' Kamil Boroński
27' Krzysztof Pełka
34' Michał Niegoda
37' Bogumił Grzech
39' Michał Niegoda
Zawodnik meczu: Krzysztof Podymkiewicz (Pięć goli i trzy asysty. Defensywa Visionici nie radziła sobie z nim kompletnie. Krzysiek zagrał dziś naprawdę bardzo dobrze. Wyróżnić należy także Radka Początka, autora 4 goli i 2 asyst.)

Visionica dalej szuka swojej wizji i coś znaleźć jej nie może. Ekipa Krzysia Pełki rozegrała w OFC już cztery spotkania ale nie przyniosły one ani jednego punktu. Czas leci nieubłaganie i jeśli nic nie poprawi się w grze debiutanta, niedługo będzie można powoli się oswajać z myślą o grze w drugiej lidze. Kolejnym rywalem, z jakim mierzyć się przyjdzie Visionice będzie Asplex, a więc drużyna, która w tej edycji również specjalnie nie szaleje. Sześć punktów i miejsce zaraz nad strefą spadkową to raczej nie szczyt marzeń Kamila Gąsowskiego i spółki. Jedni i drudzy potrzebują punktów prawie jak ryba wody. Nogi nikt więc dzisiaj odstawić nie powinien. Pierwszy gwizdek tego ważnego z perspektywy walki o utrzymanie pojedynku już za chwilę!

1' (0:1) Zaledwie 9 sekund potrzebował Asplex na zdobycie pierwszego gola. Podanie Radka Początka na bramkę zamienia Krzysiu Podymkiewicz!
3' (0:2) Podymkiewicz do Gawzińskiego i mamy już dwa zerko!
4' (0:3) Strata Kuby Stupaka, płaski strzał Bartka Liczbika i prowadzenie Acerowców rośnie do trzech bramek!
5' (0:4) Asplex dalej leci z tematem. Kolejna asysta Podymkiewicza, a w roli kata tym razem Radek Początek.
11' (0:5) Mamy jedenastą minutę a gola zdobywa zawodnik z 11 na koszulce. Przypadek? Nie sądzę. Piękne trafienie Bartka Liczbika, piłka po tym mocnym strzale wpada w samo okienko!
12' - Dwa razy w akcji Podymkiewicz, w pierwsze tempo trafia prosto w Malca, poprawka idzie obok słupka.
17' - Tyłek Malcowi ratuje słupek, niewiele brakowało, a mielibyśmy drugiego gola Radka Początka.
20' (0:6) Na luzaku grają sobie dzisiaj gracze Asplexu. Liczbik do Podymkiewicza i mamy kolejnego gola!
22' (1:6) Honorowe trafienie Visionici! Krzysiu Pełka podaje do Kamila Borońskiego, a ten znajduje lukę pomiędzy słupkiem a golkiperem i właśnie tam posyła futbolówkę!
24' Bartek Liczbik za skasowanie Marcina Malca ogląda żółty kartonik. Uraz Malca jest na tyle poważny, że nie jest on w stanie kontynuować zawodów.
27'   (2:6) Kuba Stupak zagrywa z wolnego, a idealnie zamyka to Krzysiu Pełka!
28' - "Wrócił bramkarz. Jest cały i zdrowy." - komunikuje arbiter.
29'   (2:7) Na listę strzelców wpisuje się Krzysiu Podymkiewicz, kompletując tym samym hat-tricka!
29'   (2:8) To już jest pogrom. Kolejny gol Asplexu, tym razem dał znać o sobie Wojtek Hubczak!
30' - Groźny strzał Stupaka, świetnie broni to golkiper Asplexu.
31'   (2:9) Niepilnować gościa który strzelił już trzy gole - trochę słabo. Podymkiewicz z najbliższej odległości posyła piłkę pod samą poprzeczkę! Asysta, kolena już, trafia na konto Radka Początka.
33' (2:10) No i zero wniosków. Znów Podymkiewicz w roli kata, to już piąte trafienie tego zawodnika dzisiaj! Asystował Liczbik!
34'   (3:10) Ładny strzał z dystansu w wykonaniu Michała Niegody, mamy trzeciego gola dla teamu Pełki!
36' (3:11) Kamil Gąsowski zamienia na bramkę podanie Bartka Liczbika!
37'   (4:11) Gola dla Visionici zdobywa Bogumił Grzech!
38' (4:12) Radek Początek na koniec ustrzela dublecik!
38'   (4:13) Podymkiewicz do Początka i mamy hat-triczka!
39'   (5:13) Pełka do Niegody i mamy gola numer pięć dla Visionici!
40' (5:14) Ale koniec Początka! Radek stawia kropkę nad i i po raz czwarty posyła futbolówkę do siatki!

Na premierowe punkty Visionica będzie musiała jeszcze poczekać. Sytuacja teamu Krzysia Pełki wygląda coraz bardziej nieciekawie. Dzisiaj Visionica nie była w najmniejszym stopniu w stanie przeciwstawić się ofensywnie usposobionym graczom Asplexu, choć nie można powiedzieć, że poddała się całkiem bez walki, no bo jakoś pięć goli strzelić się udało. Następna kolejka przyniesie Visionice starcie z AmRestem. Asplex po tej wygranej wskoczył na szóstą lokatę i w następnej serii gier powalczy ze znajdującym się zaraz nad strefą spadkową AmRestem.