31.01 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 9 : 1 )
Skład: Boroński, Malec, Zieliński, Szalak, Pełka, Niegoda, Kobus, Starzec
Skład: Kras, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Moskal, Gagat, Zaskórski, Pałasz, Rosiński
13' Michał Niegoda
24' Marcin Zieliński
2' Robert Rosiński
3' Tomasz Moskal
6' Jakub Rejmer
8' Jakub Rejmer
9' Jakub Rejmer
15' Tomasz Moskal
18' Sławomir Gagat
19' Przemysław Matuszyk
20' Jakub Rejmer
22' Tomasz Moskal
30' Tomasz Moskal
31' Jakub Rejmer
35' Tomasz Moskal
37' Tomasz Moskal
39' Tomasz Moskal
40' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Tomasz Moskal (Defensorzy Visionicy sobie z nim po prostu nie radzili, a on robił swoje, czyli strzelał bramki. Takowych strzelił siedem i dołożył jeszcze dwie asysty. Wyróżnić trzeba Jakuba Rejmera. )

FC Spec, jak to FC Spec - pod balonem (i nie tylko) jest cholernie mocny i naprawdę trzeba się napocić, żeby urwać punkty tej ekipie. W tym sezonie jeszcze się taki mocny nie znalazł, co by utarł nosa liderowi. Jeśli zrobi to Visionica - ostatnia drużyna OFC1, posiadająca zerowy dorobek punktowy, to śmiało będzie można mówić o cudzie na balonie. Każdy inny rezultat niż wysoka wygrana FC Speca będzie naprawdę sensacją. Odcinki ze swoimi boiskowymi popisami nakręcili w tej edycji już Rosiński, Rejmer, Moskal i Karasek. Kto w tym tygodniu będzie prowadzącym show FC Speca? "Spece" dzisiaj zagrają bez Karaska, ale z Rosińskim, Rejmerem i Moskalem.

1' Jakub Rejmer huknął z dystansu i od utraty gola Visionicę ratuje poprzeczka.
2' (1:0) - Robert Rosiński mocnym strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Marcinowi Malcowi na pomyślną interwencję!
3' (2:0) - Jakub Rejmer do Tomasza Moskala i mamy drugiego gola dla "Speców".
6' (3:0) - Po rzucie rożnym Sławomir Gagat zagrywa do lepiej ustawionego Rejmera, a ten strzałem przy słupku pokonuje Malca.
8' (4:0) - Rosiński-Moskal-Rejmer i kolejny gol!
9' (5:0) - Rejmer kompletuje hattricka po mocnym uderzeniu obok bezradnego Malca.
12' Pierwszy godny odnotowania strzał Visionicy, którego autorem Marcin Zieliński. Piłka po nim przelatuje obok słupka.
13' (5:1) - Mamy pierwszego gola w tym spotkaniu dla Visionicy, a sposób na pokonanie bramkarza rywali sposób znajduje Michał Niegoda.
14' Mocny strzał Roberta Starca z dystansu i z trudem piłkę do boku odbija Dawid Pałasz.
15' (6:1) - Moskal skutecznie dobija strzał jednego z kolegów i mamy kolejne trafienie dla Speca!
17' Rosiński z rożnego do wbiegającego w pole karne Matuszyka, a ten z pierwszej piłki uderza tuż nad poprzeczką.
18' (7:1) - Rejmer wystawia piłkę do nadbiegającego Gagata, a ten strzałem przy słupku, po ziemi pokonuje Malca.
19' (8:1) - Rosiński do Matuszyka, a ten z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Malcowi!
20' (9:1) - Rosiński do Rejmera, który mocnym strzałem z woleja pokonuje golkipera Visionicy.
22' (10:1) - Brzęczek na prawe skrzydło do Rosińskiego, ten wystawia piłkę jak na tacy do Moskala, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.
23' Dwie świetne interwencje Dawida Pałasza po mocnych i zarazem kąśliwych strzałach odpowiednio Krzysztofa Pełki i Pawła Szalaka.
24' (10:2) - Niegody mocne uderzenie z najbliższej odległości Pałasz świetnie broni, ale wobec kapitalnej dobitki Zielińskiego z woleja jest już bez szans!
25' Starzec z prawej strony i do boku świetnie piłkę odbija Pałasz.
26' Rejmer zza pola karnego, po ziemi - wprost w "koszyczek" bramkarzowi.
27' Mateusz Kobus z dystansu i piłkę świetnie wyłapuje Dawid Pałasz.
27' Kobus wzdłuż pola karnego zagrywa do nadbiegajacego Niegody, a ten z pierwszej piłki uderza wysoko - nad bramką Speca.
28' Starzec z prawej strony - obok słupka.
29' Na raty, lecz skutecznie interweniuje Pałasz po płaskim uderzeniu Szalaka.
30' (11:2) - "Rosa" do Tomka - relacjonuje sędzia dzisiejszych zawodów Pan Marcin Niciński. Kolejny raz świetnie zagrywa Rosiński i znowu z zimną krwią bramkarza Visionicy pokonuje Moskal.
31' (12:2) - Koncertowa gra Speca nie ma końca. Kolejne uderzenie Rejmera i kolejny gol, już piąty w tym dniu!
33' Matuszyk huknął z dystansu i poprzeczka ratuje Malca od utraty kolejnego gola!
34' Szalak staje oko w oko z Pałaszem i przegrywa ten pojedynek!
34' Dwie fenomenalne interwencje Pałasza. Najpierw po strzale z najbliższej odległości autorstwa Kobusa, a po chwili po próbie Niegody!
35' (13:2) - Moskal dostaje dobrą piłkę w pole karne i jej nie marnuje, strzelając piątego gola w tym spotkaniu!
36' Daleki wyrzut Pałasza w kierunku Moskala, ten urywa się obrońcy i strzela z woleja w poprzeczkę!
37' (14:2) - Kras również ma wkład w to spotkanie, bowiem jego podanie na szóstego gola zamienia Moskal.
37' Rejmer z dystansu i tylko słupek stopuje gracza z numerem "15" od strzelenia szóstego gola w dniu dzisiejszym.
39' (15:2) - Rosiński pograł z Moskalem, a zawodnik z "19" na plecach strzałem z lewej strony pola karnego, przy dalszym słupku zaskakuje Malca po raz siódmy!
40' (16:2) - Strzelanie w tym meczu kończy Rejmer, dla którego jest to szóste trafienie tego wieczoru!

Mecz niepokonanego lidera z zespołem z zerowym dorobkiem punktowym, zamykającym tabele pierwszej ligi zapowiadał się dosyć jednostronnie i taki też był. Spec rozbił Visionicę, umocnił się na pierwszej pozycji i uczynił kolejny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Zespół Krzysztofa Pełki borykający się z dużymi problemami kadrowymi, znowu nie dał rady, znowu zszedł z boiska pokonany i wiele na to wskazuje, że po sezonie pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. O premierowe punkty "niebiescy" powalczą z Asplexem, natomiast gracze Grzegorza Kędzierskiego na swojej drodze napotkają Wolves Wrocław.