31.01 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 3 : 4 )
Skład: Gul, Dobosz, Guźniczak, Sienkiewicz, Janik, Buczyński, Sopyło, Szych, Misiewicz, Procyszyn
Skład: Kalimow, Gąsowski, Gawziński, Hubczak, Sokalski, Żarecki, Liczbik, Matczyszyn, Podymkiewicz
7' Marcin Janik
14' Jarosław Procyszyn
15' Wojciech Misiewicz
18' Mateusz Sienkiewicz
21' Piotr Buczyński
22' Piotr Buczyński
26' Marcin Janik
33' Mateusz Sienkiewicz
38' Bartłomiej Gul
4' Bartosz Liczbik
8' Rafał Sokalski
10' Kamil Gąsowski
30' Krzysztof Podymkiewicz (Rzut karny)
36' Krzysztof Podymkiewicz
39' Krzysztof Podymkiewicz
Zawodnik meczu: Zbigniew Guźniczak (Żaden zawodnik z pola, ale bramkarz Moico był dzisiaj najjaśniejszą gwiazdą spotkania z Asplexem. Doświadczony golkiper bronił bez zarzutów, a momentami wręcz kapitalnie i to dzięki jemu koledzy mogą cieszyć się z wywalczenia 3 punktów. )

Gracze Asplexu raczej zbyt dobrze nie wspominają ostatniej potyczki z Moico. Rok temu pod balonem team Pawła Doboszsa wygrał aż 10:4. Czy teraz Acerowcom uda się odegrać za tamtą porażkę? Pomóc w tym może najlepszy strzelec Asplexu - Krzysztof Podymkiewicz, który dobrze w tym roku odnajduje się na specyficznym boisku obiektu olimpijskiego i ma na koncie już 7 goli. Jeszcze lepiej odnajduje się tu Piotr Buczyński, który dla Moico strzelał tej zimy już 10 razy. Który z panów poprawi swoje statystyki? Czy Asplex zdoła się zrewanżować, czy może po raz kolejny będziemy świadkami wygranej ekipy Dobosza? A może dojdzie do dyplomatycznego podziału punktów?

2' Techniczny strzał Marcina Żareckiego zza pola karnego i piłka po nim przelatuje nieznacznie obok dalszego słupka bramki przeciwników.
3' Grzegorz Matczyszyn świenie zagrywa za plecy obrońców do Bartosza Liczbika, a ten w dogodnej sytuacji może odegrać piłkę do swojego kolegi, ale decyduje się samemu kończyć akcje i trafia wprost w dobrze wychodzącego z bramki Zbigniewa Guźniczaka.
4' (1:0) - Liczbik w kolejnej akcji rewanżuje się Matczyszynowi i mamy gola otwierającego wynik spotkania. Zagranie "14" z rzutu rożnego i "4" z najbliższej odległości nie daje żadnych szans golkiperowi Moico.
5' Piotr Buczyński zza pola karnego i piłkę na słupek paruje Patryk Kalimow. Po chwili mamy dobitkę Michała Sopyło - wprost w leżącego na murawie golkipera.
6' Liczbik z prawej strony strzela i słupek ratuje Guźniczaka od utraty gola!
7' (1:1) - Rzut wolny dla Moico niemalże z połowy boiska. Do jego wykonania podchodzi Marcin Janik i strzałem od słupka zaskakuje Patryka Kalimowa! Mamy remis!
8' (2:1) - Rafał Sokalski uprzedza wykonującego wślizg Michała Sopyło i oddaje precyzyjny strzał przy dalszym słupku, po którym może cieszyć się z gola!
9' Uderzenie Sopyło z dystansu i na raty po nim interweniuje Kalimow!
10' (3:1) - Strzeliło Moico gola z rzutu wolnego, to i Asplex nie pozostawał dłużny. Kamil Gąsowski podchodzi do piłki ustawionej przed polem karnym i strzałem przy słupku pokonuje Zbigniewa Guźniczaka.
11' Krzysztof Podymkiewicz kontra Zbigniew Guźniczak i górą w tym pojedynku bramkarz "białych".
12' Filip Szych z lewej strony i kolejna świetna interwencja golkipera "Acerowców".
14' (3:2) - Jarosław Procyszyn z prawej strony oddaje strzał, po którym futbolówka wpada do siatki tuż przy dalszym słupku!
15' (3:3) - Moico idzie za ciosem i mamy już remis! Wojciech Misiewicz popędził lewą stroną i mając przed sobą tylko bramkarza, uderzeniem po ziemi, w długi pokonuje Kalimowa.
16' Podymkiewicz vs Guźniczak runda druga i znowu górą bramkarz Moico!
16' Podymkiewicz po raz trzeci i po raz strzeci paradą popisuje się Michał...oj przepraszam...Zbigniew Guźniczak. Po chwili mamy dobitkę Żareckiego w słupek!
17' Wojciech Hubczak z powietrza i kolejny raz świetnie interweniuje golkiper Moico.
18' Dobrze dzisiaj prezentuje nam się Guźniczak. Dwa strzały Podymkiewicza w jednej akcji i dwie świetne interwencje doświadczonego golkipera Moico.
18' (3:4) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą i po naporze Asplexu to Moico zdobywa gola. Mateusz Sienkiewicz strzela, piłka przelatuje między nogami Marcina Żareckiego i znajduje drogę do bramki obok zdezorientowanego Patryka Kalimowa!
21' (3:5) - Sienkiewicz z rożnego do Buczyńskiego, a ten nieatakowany przez nikogo podwyższa prowadzenie ekipy Pawła Dobosza.
22' (3:6) - Buczyński precyzyjnym, mocnym strzałem po ziemi, przy słupku zaskakuje Kalimowa i kompletuje dublet.
24' Buczyński ma w tej drugiej połowie ciąg na bramkę. Kolejna jego akcja, kolejny strzał, tym razem przelatuje obok słupka.
25' Matczyszyn do Liczbika w kontrze. Ten drugi z łatwością mija obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza - uderza bardzo niecelnie - obok bramki.
26' (3:7) - Dobosz prostopadle zagrywa do Janika, a ten znajduje drogę do bramki idealnie między nogami Kalimowa!
30' Po podaniu Sokalskiego wślizgiem piłkę blokuje Sienkiewicz i pechowo zagrywa piłkę ręką. Sędzia Marcin Niciński nie ma wątpliwości  i dyktuje rzut karny.
30' (4:7) - Do wykonania rzutu karnego podchodzi Podymkiewicz i w końcu znajduje sposób na pokonanie Guźniczaka!
31' Buczyński urywa się obrońcy i strzela wprost w świetnie wychodzącego z bramki Kalimowa. Po chwili Sienkiewicz stara się zaskoczyć Kalimowa, ale ten dobrze odbija piłkę przed siebie.
32' Szansa na piątego gola dla Asplexu, ale Patryk Gawziński mając przed sobą niemalże pustą bramkę, trafia w...poprzeczkę!
33' (4:8) - Sienkiewicz precyzyjnym strzałem przy słupku zaskakuje Kalimowa i znowu Moico wychodzi na czterobramkowe prowadzenie.
34' Szych kontra Kalimow i dobrze po tym uderzeniu interweniuje golkiper "zielonych". Dobitki mieć nie będziemy, bo w porę całą akcję czyści Gąsowski dalekim wybiciem.
35' Buczyński wystawia piłkę jak na tacy Procyszynowi, a ten nie trafia do pustej bramki!
36' (5:8) - Niewykorzystana sytuacja znowu się mści i Asplex zmniejsza prowadzenie do rywala, a płaskim strzałem przy słupku Guźniczaka pokonuje Podymkiewicz.
37' Misiewicz ma przed sobą tylko i wyłącznie Kalimowa, ale tego nie wykorzystuje i przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
38' Buczyński obraca się z rywalem na plecach i strzela w dobrze wychodzącego z bramki Kalimowa.
39' Bartłomiej Gul za przerwanie dobrze zapowiadającej się akcji Asplexu zostaje ukarany żółtą kartką.
39' (6:8) - Podymkiewicz kompletuje hattricka i na minutę przed końcem Asplex przegrywa już tylko dwoma golami.
39' Buczyński kontra Kalimow i świetnie piłkę spod nóg snajperowi Moico piłkę wybija golkiper rywali. Po chwili ta spada pod nogi Szycha, który również uderza wprost w golkipera "zielonych".

Kluczowe dla meczów spotkania pomiędzy Asplexem a Moico były; końcówka pierwszej połowy i początek drugiej. W tym czasie zespół Pawła Dobosza odwrócił losy spotkania i strzelając sześć goli, postawił w bardzo trudnym położeniu swoich przeciwników. Tym nie udało się z niego wykaraskać i musieli uznać wyższość rywali. Dzięki zdobyciu trzech punktów Piotr Buczyński i spółka przynajmniej do piątku wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. "Acerowcy" natomiast przegrali trzeci mecz w sezonie i choć do podium tracą jedynie trzy oczka, to identyczną przewagę mają nad strefą spadkową. Następnym razem Asplex "stanie w szranki" z Visionicą, natomiast Moico zagra z AmRestem.