24.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
6 : 7
( 3 : 3 )
Skład: Gąsowski, Gawziński, Hubczak, Matczyszyn, Podymkiewicz, Kaptur
Skład: Siwko, Warowy, Wróblewski, Ciećwierz, Olszewski, Tęsiorowski, Lewandowski, Pelwecki
14' Krzysztof Podymkiewicz
16' Krzysztof Podymkiewicz
19' Grzegorz Matczyszyn
21' Kamil Gąsowski
28' Wojciech Hubczak
30' Krzysztof Podymkiewicz
34' Krzysztof Podymkiewicz
7' Jakub Pelwecki
13' Jakub Pelwecki
17' Bartosz Tęsiorowski
22' Łukasz Wróblewski
23' Jakub Pelwecki
34' Jakub Pelwecki
Zawodnik meczu: Krzysztof Podymkiewicz (Krzysiek poprowadził swój zespół do kolejnej ważnej wygranej! Snajper Asplexu był nie do zatrzymania dla defensywy rywali. Strzelił cztery gole. Wyróżnienie dla Jakuba Pelweckiego i Kamila Kaptura! )

Wilki zrobiły ostatnio pierwszy krok w stronę wiecznej chwały pod balonem i po dwóch porażkach przełamały się pokonując 12:5 Ołer Meble Ogrodowe. Trzy punkty w trzech meczach nie jest to jednak osiągnięcie powalające na kolana. Takim samym dorobkiem dysponuje Asplex, który w tej edycji także oczka zdobywał jedynie w meczu z Meblami Ogrodowymi (później przyszła pora na baty od Speca i Elektrotimu). Rok temu w starciu obu ekip lepszy okazał się team Acerowców, który wygrał 11:7. Jeśli Asplex myśli o powtórzeniu tego osiągnięcia w pierwszej kolejności musi skupić się na zatrzymaniu Kuby Pelweckiego. Pelbeck szaleje coraz bardziej i strach pomyśleć ile teraz razy uda mu się trafić do siatki - napastnik Wilków po 3 meczach ma już na koncie 14 goli, z czego połowę zdobył w ubiegłym tygodniu. Pierwszy gwizdek meczu Wolves-Asplex usłyszymy już dziś o 19:30!. Asplex zagra dzisiaj bez zmian, co może być sporym utrudnieniem, grając z rywalem posiadającym rezerwowych.

1-6' Okres dosyć wyrównanej gry, żadna z drużyn nie potrafi wypracować sobie przewagi.
7' Krzysztof Podymkiewicz z prawej strony oddaje strzał, po któym Przemysław Siwko odbija piłkę przed siebie. Do tej dopada Patryk Gawziński i mając rywala na plecach strzela zbyt lekko - wprost w koszyczek bramkarzowi.
7' (1:0) - Niewykorzystana sytuacja się mści! Dominik Olszewski w tempo zagrywa do lepiej ustawionego Jakuba Pelweckiego, a ten mocnym strzałem pokonuje Kamila Kaptura! Mamy otwarcie wyniku!
8' Gawziński mocno strzela z dystansu i do boku futbolówkę odbija Siwko.
9' Narazie lepsze wrażenie sprawia Asplex, ale nie daje mu to nawet remisu. Krótko rozegrany rzut wolny. Gąsowski do Gawzińskiego, a ten z bliska strzela wprost w bramkarza!
13' (2:0) - Szybki atak Wolves Wrocław, kolejny raz w akcji Pelwecki, a jak Pelwecki to gol! Kaptur nie
14' (2:1) - Podymkiewicz staje oko w oko z Siwko i płaskim strzałem przy dalszym słupku go pokonuje!
16' (2:2) - "Acerowcy" idą za ciosem, a do wyrównania doprowadza Podymkiewicz, który precyzyjnym strzałem przy słupku zaskakuje Siwko.
17' (3:2) - Pelwecki na prawe skrzydło zagrywa do Bartosza Tęsiorowskiego, a on po prostu nie może takiej sytuacji zmarnować. Jego mocny strzał przy krótszym słupku przełamuje ręce bramkarzowi i "Wilki" mogą cieszyć się z wyjścia na prowadzenie!
19' (3:3) - Dobra akcja Asplexu. Piłka w zamieszaniu pod bramką "Watahy" ląduje pod nogami Grzegorza Matczyszyna, a ten mocnym strzałem z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Siwce.
21' (3:4) - Gąsowski z finezją popędził lewą stroną, minął po drodze dwóch rywali i strzałem po ziemi, przy dalszym słupku pokonuje Siwko.
22' (4:4) - Kąśliwy strzał Tęsiorowskiego zza pola karnego i z trudem bramkarz odbija piłkę do boku. Do tej dopada Łukasz Wróblewski i doprowadza do wyrównania.
23' Uderzenie Pelweckiego z dystansu na raty broni bramkarz.
23' (5:4) - Jeszcze raz w akcji Pelwecki, ale tym razem golkiper musi uznać jego wyższość. Gracz "Wilków" idealnym strzałem przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Kapturowi na pomyślną interwencję! Jest to hattrick zawodnika z numerem "14" na plecach!
25' Kontra Wolves Wrocław. Pelwecki prostopadle na wolne pole zagrywa do Lewandowskiego, ale ten nie mierze przykładu z bardziej znanego kolegi - Roberta Lewandowskiego po fachu i z najbliższej odległości trafia wprost w Kaptura!
26' Kolejna akcja duetu Lewandowski-Pelwecki. Tym razem ten pierwszy podaje z autu, do tego drugiego, który z pierwszej piłki uderza wprost w golkipera "zielonych".
28' (5:5) - Jesteśmy świadkami bardzo zaciętego spotkania, w którym gra toczy się w iście bokserskim tempie. Cios za cios i tym razem zabójczy atak wyprowadza Asplex, który za sprawą Wojciecha Hubczaka doprowadza do wyrównania!
29' Olszewski strzałem z dystansu stara się zaskoczyć Kaptura, ale ten jest na posterunku i udanie przenosi futbolówkę poza światło bramki.
30' (5:6) - "Acerowcy" pierwszy raz w tym spotkaniu wychodzą na prowadzenie! Gawziński w pole karne zagrywa do Podymkiewicza, a ten mimo asysty obrońców rywala, strzałem przy słupku pokonuje Siwko. Podymkiewicz nie chce być gorszy od Pelweckiego i również ma na koncie hattricka.
30' Dwa strzały graczy Wolves. Odpowiednio Olszewskiego i Pelweckiego i mamy dwie bardzo dobre interwencje golkipera Asplexu.
31' Olszewski mając trochę miejsca i czasu przed polem karnym huknął na bramkę i w ostatniej chwili od utraty gola Kaptura ratuje słupek!
34' (5:7) - Matczyszyn do Podymkiewicza. Sytuacja sam na sam z bramkarzem i płaski strzał obok niego znajduje drogę do bramki.
34' (6:7) - Czwartego gola strzelił Podymkiewicz to Pelwecki również trafił do sieci, tym razem wykorzystując bardzo niepewną, a zarazem złą interwencję Kaptura, który wybił mu piłkę wprost pod nogi!
37' Podymkiewicz uwolnił się spod opieki obrońców i oddaje strzał, po którym Siwko odbija piłkę przed siebie! Po chwili mamy dobitkę Hubczaka i kolejną instynktowną interwencję golkipera "Watahy".
38' Pelwecki kontra Kaptur i górą w tym starciu bramkarz Asplexu!

Mimo, że grały ze sobą dwie drużyny z dołu tabeli, to emocji nie brakowało. Po bardzo zaciętym widowisku minimalnie lepsi, o jednego gola, okazali się gracze Asplexu i to oni mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Te pozwoliły im oddalić się od strefy spadkowej i wskoczyć na piąte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Wolves Wrocław mimo wielu wypracowanych przez siebie sytuacji nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i przegrał trzeci mecz w sezonie! Jeżeli w najbliższych tygodniach "Wataha" nie zacznie regularnie punktować to do ostatniej kolejki będzie uwikłana w morderczą walkę o pozostanie w elicie. Następnym razem ekipa Bartosza Tęsiorowskiego zmierzy się z AmRestem, z kolei "Acerowcy" podejmą Moico.