24.01 godz. 22:00, Olimpijski boisko2, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 8
( 1 : 6 )
Skład: Cebula, Grygiel, Lechiniak, Gontarz, Niewiadomski, Jóźwiak, Gontarz, Partyło
Skład: Boroński, Malec, Zieliński, Szalak, Pełka, Niegoda, Kobus, Starzec
9' Zbigniew Niewiadomski
10' Daniel Gontarz
13' Norbert Gontarz
14' Kamil Cebula
15' Kamil Cebula
20' Zbigniew Niewiadomski
23' Michał Grygiel
32' Norbert Gontarz
18' Robert Starzec
25' Mateusz Kobus
34' Paweł Szalak
40' Michał Niegoda
Zawodnik meczu: Norbert Gontarz (Można rozpływać się nad dzisiejszym jego występem, Norbert poprowadził Ołer do ważnego zwycięstwa! Miał udział przy pięciu trafieniach swojego zespołu: trzy kapitalne dogrania oraz dwa trafienia!)

Gdybyśmy odwrócili tabelę do góry nogami moglibyśmy powiedzieć, że w środę wieczorem będziemy świadkami meczu na szczycie. Visionica i Ołer Meble Ogrodowe to jedyne drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, które w tej edycji jeszcze nie punktowały. Któraś z nich wyłapie więc dzisiaj premierowe oczka. Czy będzie to Visionica? Czy może o wiele bardziej doświadczony w grze pod balonem Ołer? Faworyta tego pojedynku naprawdę ciężko wskazać. Formę obu ekip sprawdzimy już dzisiaj po 22. Mecz rozegrany zostanie na boisku numer dwa.

1' Visionica musi sobie dzisiaj radzić bez Pawła Cieplińskiego, który nabawił się kontuzji nogi w miniony weekend - broniąc barw Eurocash Grupa! Napastnik "Błękitncyh" będzie wspierać swoich kolegów dobrym słowem zza linii bramkowej!
3' Sprzed pola karnego uderza Krzysztof Pełka, ale próba ta przelatuje nad poprzeczką.
5' Indywidualna akcja Norberta Gontarza i dobrze interweniuje Marcina Malec.
7' Sprytny lob w wykonaniu Daniela Gontarza, lecz futbolówka nieznacznie mija bramkę.
9' GOL! (0-1) - Świetne dogranie Norberta Gontarza do Zbiegniewa Niewiadomskiego, a ten strzałem "z dużego" palca zaskakuje Marcina Malca.
10' GOL! (0-2) - Asystowy dubelt Norberta Gontarza, który tym razem dobrym podaniem obsłużył Daniela Gonatarza.
11' Kontra Visionicy i po zgraniu Marcina Zielińskiego w słupek uderza Michał Niegoda!
13' GOL! (0-3) - Z rzutu rożnego w pole karne zagrywa Kamil Cebula, a tam fenomenalnym strzałem głową bramkę zdobywa Norbert Gontarz!
14' GOL! (0-4) - Czwarte trafienie przy którym udział ma Norbert Gontarz! Tym razem zawodnik Ołera z rzutu rożnego podaje do Kamila Cebuli, a ten strzałem w krótki róg pokonuje Marcina Malca.
15' GOL! (0-5) - Daniel Gontarz do Kamila Cebuli i mamy piąte trafienie dla "Żółto-zielonych".
18' GOL! (1-5) - Mamy trafienie honorowe dla Visionicy, a autorem bramki jest Robert Starzec.
20' GOL! (1-6) - Fantastyczna bramka zdobyta głową przez Zbigniewa Niewiadomskiego, goalkeeper nawet nie drgnął! Asystę przy tym trafieniu zapisujemy na konto Marcina Lechniaka!
23' GOL! (1-7) - Zbigniew Niewiadomski zgrywa futbolówkę do Michała Grygiela, a obrońca Ołera technicznym strzałem przy słupku nie daje żadnych szans goalkeeperowi rywali!
25' GOL! (2-7) - Indywidualna akcja Mateusza Kobusa, który najpierw "zdziurował" obrońcę, a następnie "kaziorem" zaskoczył Macieja Jóźwiaka!
28' Obok bramki przelatuje futbolówka po uderzeniu Kamila Borońskiego.
30' Technicznie na bramkę strzela Paweł Szalak, lecz piłka nieznacznie mija bramkę strzeżoną przez Macieja Jóźwiaka.
32' GOL! (2-8) - Fantastyczna akcja Ołer Meble Ogrodowe! Kamil Cebula zagrywa do Daniela Gontarza, ten z pierwszej piłki do swojego brata - Norberta, a MVP spotkania strzałem pod poprzeczkę kompletuje dublet!
34' GOL! (3-8) - Paweł Szalak pokonuje Macieja Jóźwiaka i tym samym Visionica odnotowuje trzecie trafienie!
40' GOL! (4-8) - Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wynik spotkania ustala Michał Niegoda.

Starcie drużyn bez zdobyczy punktowej oznaczało, że ktoś w końcu zapunktuje! Bardziej zdeterminowani do spotkania podeszli zawodnicy Ołer Meble Ogrodowe i po fantastycznej pierwszej połowie zwyciężyli swojego rywala. Przypisanie trzech oczek do swojego dorobku sprawiło, że "Żółci" wyszli ze strefy spadkowej. Czy było to jednorazowe zwycięstwo czy może początek walki o środek tabeli? O tym będziemy mogli przekonać się podczas meczu z Parker ESSC Fulanito. Visionica po trzech spotkaniach nadal pozostaje bez zdobyczy punktowej, a jej lokata nie odzwierciedla umiejętności graczy Krzysztofa Pełki. O przełamnie w następnym meczu będzie niezwykle ciężko, ponieważ "Niebieskich" czeka ciężki bój z FC Spec.