24.01 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
( 2 : 5 )
Skład: Kokociński, Szczucki, Winnicki, Piotrowski, Hojniak, Łajszczak, Tokarski, Nowostawski
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Czarnecki, Zając, Dudek, Mosiej, Jaworski, Nawrocki
2' Adam Łajszczak
12' Krzysztof Nowostawski
14' Tomasz Tokarski
14' Adam Łajszczak
19' Krzysztof Nowostawski
31' Damian Kokociński
34' Krzysztof Nowostawski
40' Damian Kokociński
5' Piotr Zając
16' Adam Mosiej
21' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Damian Kokociński (Damian świetnie kreował grę Ogrodomanii i często zagrażał bramce rywali. Jego liczby to dwa gole i asysta. Wyróżnienie należy się również Adamowi Lajszczakowi i Krzysztofowi Nowostawskiemu. )

Ostatni raz obie ekipy grały ze sobą pod balonem w marcu zeszłego roku - KPO wyszła zwycięsko z tego pojedynku i pokonała Szachownice 5:4. W tym sezonie zespół Roberta Jakiela radzi sobie lepiej od swojego najbliższego przeciwnika - KPO wygrało wszystkie swoje mecze i tylko gorszy od Speca bilans bramkowy decyduje o tym, że jest wiceliderem a nie liderem. Fulanito wygrało natomiast tylko z Visionicą i znajduje się o sześć lokat niżej od KPO. Z tak grającą Ogrodomanią Szachownicom łatwo o punkty nie będzie, na straconej pozycji Fulanito stawiać jednak nie można - w końcu mając w składzie takich zawodników jak Piotr Zając można też napsuć krwi rywalowi.

2' (0:1) - Mocny początek w wykonaniu KP Ogrodomanii! W zasadzie pierwszy jej atak i od razu gol, a sposób na pokonanie Rafała Gawłowskiego znajduje Adam Lajszczak!
5' (1:1) - Mamy wyrównanie, a strzałem z pola karnego Pawła Szczuckiego pokonuje Piotr Zając!
7' Szymon Jaworski huknął z dystansu i piłkę przed siebie piąstuje bramkarz.
10' Mocny strzał Damiana Kokocińskiego i z trudem piłkę poza światło bramki przenosi Rafał Gawłowski.
11' Kokociński na prawej stronie mija rywala i mocno strzela, po czym fenomenalnie interweniuje Gawłowski!
12' (1:2) - Świetna akcja KPO. Lajszczak zagrywa pod bramkę do niepilnowanego Nowostawskiego, a ten strzałem z najbliższym odległości pokonuje Gawłowskiego!
14' Paweł Winnicki z dystansu, po ziemi i świetnie nogami, po tym uderzeniu interweniuje Gawłowski!
14' (1:3) - Daleki wyrzut Szczuckiego w kierunku pola karnego rywali. Adresatem tego zagrania jest Tokarski, który uprzedza obrońców Fulanito i mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, pewnym strzałem go pokonuje!
15' (1:4) - Ogrodomania idzie za ciosem, a Gawłowskiego pokonuje Lajszczak!
16' (2:4) - Adam Mosiej oddaje strzał zza pola karnego, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki obok starającego się interweniować Szczuckiego!
19' (2:5) - Szybko rozegrany rzut rożny przez KPO. Piłkę na przedpole otrzymuje Nowostawski i strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Gawłowskiego.
19' Mocne uderzenie Tokarskiego z lewej strony i świetnie zatrzymuje je Gawłowski!
20' Tomasz Nawrocki staje oko w oko z Pawłem Szczuckim i przegrywa ten pojedynek!
21' (3:5) - Zając z prawej strony zagrywa do lepiej ustawionego pod bramką Mosieja, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, zachowuje zimną krew i strzałem po ziemi go pokonuje!
23' Zając staje przed szansą na gola kontaktowego dla swojej drużyny, lecz jego strzał zza pola karnego przelatuje minimalnie obok słupka!
27' Tokarski staje oko w oko z Gawłowskim i przegrywa ten pojedynek!
31' (3:6) - Kokociński otrzymuje prostopadłą piłkę od jednego z kolegów i mając przed sobą tylko bramkarza, nie daje mu najmniejszych szans!
34' (3:7) - Nowostawski kontra Gawłowski. Niezbyt lekki strzał, w środek bramki i nie poradził sobie z tym strzałem golkiper Fulanito. KPO wychodzi na czterobramkowe prowadzenie!
39' Lajszczak wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zostaje faulowany przez Gawłowskiego! Mamy rzut karny!
40' (3:8) - Do jego wykonania podchodzi Kokociński i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje golkipera Fulanito!

Ciągle źle się dzieje z Fulanito, a wygrana z zamykającą Visionicą na chwilę obecną jest jedyną tym w sezonie! Znowu "Szachownice" doznały porażki, ale ta z Ogrodomanią była dotychczas najbardziej dotkliwa. Trzy punkty w dorobku dają graczom Pawła Rumina naprawdę niewiele i ciągle zespół ten zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Gdyby teraz zakończyć sezon, zanotowaliby spadek do pierwszej ligi. Łatwo jednak o uniknięcie takowego będzie niezwykle ciężko i podobnie jak jesienią na Kuźnikach - bardzo widoczny jest brak w składzie Marcina Stasiaka. Znając jednak Fulanito wiemy, że "tanio skóry nie sprzeda" i do ostatnich kolejek będzie walczyło o jak najlepsze miejsce w tabeli. Jeśli chodzi o podopiecznych Roberta Jakiela, to nie można ich się nachwalić. Ci zanotowali czwartą wygraną z rzędu i wraz ze Specem usadowili się na pozycji lidera. Jak nadal będą utrzymywać taki poziom grania to losy tytułu rozstrzygną się w bezpośrednim starciu ze "Specami". O kolejne trzy punkty Damian Kokociński i spółka powalczą z Elektrotimem, z kolei Parker ESSC stanie na drodze ForceGSM.