15.01 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 2 : 4 )
Skład: Janowicz, Domaszewicz, Maciejewski, Juszczak, Madej, Hamerski, Jamkowy, Korny
Skład: Kwiecień, Gąsowski, Gawziński, Hubczak, Liczbik, Podymkiewicz, Kaptur, Zapal, Paul
6' Damian Madej
15' Piotr Maciejewski
17' Piotr Maciejewski
20' Bartosz Jamkowy
22' Piotr Maciejewski
28' Damian Madej
29' Arkadiusz Domaszewicz
30' Michał Janowicz
35' Damian Madej
36' Patryk Juszczak (Rzut karny)
39' Piotr Maciejewski
5' Bartosz Liczbik
7' Kamil Kaptur
11' Michał Zapal
39' Krzysztof Podymkiewicz (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Damian Madej (W obronie, w pomocy i ataku! Wszędzie można było dzisiaj zobaczyć Damiana, który zagrał na bardzo wysokim poziomie i poprowadził Elektrotim do wygranej! Gracz ten strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty. )

W ostatnim pojedynku Asplexu z Elektrotimem na nudę nie mogliśmy narzekać - padły w nim bowiem aż 24 bramki. Trzy punkty trafiły wtedy na konto ekipy Michała Janowicza, która strzeliła 15 z tych 24 goli. W tej edycji Elektrotim punktów jeszcze nie ugrał, jednak rozegrał zaledwie jeden mecz i to z zawsze groźnym FC Specem. Acerowcy natomiast mają za sobą już dwa pojedynki - także ze Specem (też przegrane) i z Ołerem (tu udało się wywalczyć trzy oczka). Obu ekipom nie brakuje doświadczenia i ambicji, o rozdziale punktów mogą zadecydować "te detale" jak zwykł mawiać Tomasz Hajto oraz forma dnia jaką w poniedziałek będą prezentować drużyny Janowicza i Gąsowskiego.

5' (1:0) - Bartosz Liczbik zabrał się z piłką i z prawej strony oddaje mocny strzał po którym niepewną interwencję notuje Patryk Juszczak. Futbolówka przełamuje mu ręce i wpada do siatki.
6' (1:1) - Damian Madej mocnym, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, przy dalszym słupku zaskakuje Kamila Kaptura.
7' Faul Kamila Kaptura na Damianie Madeju i sędzia Marcin Niciński pokazuje mu żółtą kartkę.
8' Mocny strzał Arkadiusza Domaszewicza z lewej strony i Kaptur notuje świetną interwencję przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.
11' (2:1) - Maciej Zapał z prawej strony, przy krótszym słupku strzela i zaskakuje tym samym Juszczaka. Asplex na prowadzeniu!
12' Piotr Maciejewski huknął z dystansu i w ekwilibrystyczny sposób przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
14' Maciejewski zza pola karnego strzela i trafia w poprzeczkę!
15' (2:2) - Jeszcze jedna akcja z udziałem Maciejewskiego, który przed polem karnym ładnie zwiódł obrońcę i strzałem po ziemi pokonuje Kaptura. Znowu mamy remis!
17' (2:3) - Maciejewski ma przed sobą tylko bramkarza i bez długiego zastanowienia strzela na bramkę. Piłka po pechowej interwencji golkipera "Acerowców" znajduje drogę do bramki tuż przy krótszym słupku!
18' Maciejewski przegrywa pojedynek jeden na jeden z Kapturem!
19' Strzelone dwa gole dodały energii Maciejewskiemu. Kolejna jego indywidualna akcja, kolejny dobry strzał i kolejna świetna parada Kaptura!
20' Kamil Gąsowski huknął z dystansu po czym futbolówka minimalnie mija bramkę Juszczaka.
20' (2:4) - Madej do Jamkowego i tuż przed gwizdkiem na przerwę Elektrotim wychodzi na dwubramkowe prowadzenie!
21' Maciejewski oddaje mocny strzał z prawej strony i słupek ratuje Kaptura od utraty gola!
22' (2:5) - Zabójczy kontratak Elektrotimu! Madej zagrywa na wolne pole do Maciejewskiego, a ten mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza, nie myli się i strzałem po ziemi, przy słupku go pokonuje. Jest to również trzeci gol gracza z numerem "10" w tym meczu!
23' Domaszewicz wystawia piłkę jak na tacy Maciejewskiemu, a temu nie udaje się przyjąć pozornie łatwego podania i w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy.
26' Mocny strzał Domaszewicza sprzed pola karnego i na raty interweniuje Kaptur!
28' (2:6) - Rozmontowana defensywa Asplexu. Domaszewicz wystawia piłkę lepiej ustawionemu Madejowi, a ten pewnym strzałem z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
29' (2:7) - Kontra Elektrotimu 3 na 1. Madej na pustaka do Domaszewicza, a ten nie marnuje tego zagrania i pakuje piłkę do bramki.
30' (2:8) - Domaszewicz do Janowicza, a ten strzałem z pierwszej piłki, przy słupku zaskakuje Kaptura!
32' Madej będąc przed polem karnym ustawił sobie piłkę na strzał i...trafił w słupek!
33' Krzysztof Podymkiewicz staje przed szansą na gola, po tym jak jednym zwodem minął obrońcę Elektrotimu, do oszukania pozostał mu tylko bramkarz. Juszczak nie dał się zaskoczyć świetnie obronił uderzenie snajpera "Acerowców".
35' (2:9) - Ładny strzał Madeja z "czuba", pod poprzeczkę i mamy hattricka tego zawodnika!
36' (2:10) - Rzut karny dla Elektrotimu. Do jego wykonania podchodzi Juszczak i strzałem po ziemi pokonuje Kaptura! Mamy już dwucyfrówkę!
37' Dwie kapitalne interwencje Kaptura po strzałach Jamkowego i Kornego!
38' Słupek po strzale Liczbika!
38' Z najbliższej odległości strzał Liczbika ręką broni Maciejewski, który przecież bramkarzem nie jest. Sędzia Niciński karze snajpera Elektrotimu czerwoną kartką i dyktuje rzut karny.
39' (3:10) - Do jego wykonania podchodzi Podymkiewicz i strzałem po ziemi pokonuje Juszczaka.

Tylko w pierwszej połowie Asplex był w stanie dotrzymywać kroku Elektrotimowi i przegrywał wtedy zaledwie jednym golem. Niestety dla widowiska, w drugiej odsłonie gracze Michała Janowicza wskoczyli na zdecydowanie wyższe obroty, strzelili siedem goli, tracąc przy tym zaledwie jednego. Wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale bramkarz "Acerowców" wielokrotnie ratował swoich kolegów z opresji. Triumf z "zielonymi" był pierwszym tej zimy i ma rozpocząć marsz Elektrotimu w górę tabeli. Co do teamu Kamila Gąsowskiego to po wygranej na inauguracje, dwa kolejne mecze przegrał i jeżęli chce pozostać w elicie na kolejny sezon, musi zacząć gromadzić punkty. O powrót na ścieżkę zwycięstw Asplex powalczy z Wolves Wrocław, z kolei Damian Madej i spółka zagrają z Parker ESSC Fulanito.