Skład: Boroński, Malec, Zieliński, Zieliński, Szalak, Ciepliński, Łapeta, Pełka, Niegoda, Stupak, Kobus
Skład: Rumin, Waleszczyński, Czarnecki, Zając, Dudek, Mosiej, Zając, Jaworski, Janowski, Gwit, Szabłowski
21' Adam Łapeta
25' Michał Niegoda
26' Mateusz Kobus
15' Marek Zając
18' Mateusz Janowski
20' Marek Zając
30' Piotr Zając
32' Mateusz Janowski
33' Piotr Zając
40' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Piotrek szczególnie w końcówce spotkania z Visionicą przypomniał sobie jak strzelać gole i pomógł swojej drużynie odwrócić losy meczu. Udało mu się strzelić hattricka i zanotować asystę. W Visionice można wyróżnić Adama Łapetę. )

Tylko jeden zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej nie rozegrał jeszcze żadnego meczu. W środę będziemy mieć okazję po raz pierwszy w lidze OFC zobaczyć ekipę Visionici. Zespół Krzystofa Pełki na co dzień gra we Wrocbalowej Lidze Biznesu i to gra całkiem nieźle - sezon jesienny Visionica skończyła tuż za podium. Na WLB za zdobywanie goli odpowiadali Paweł Ciepliński i Adam Łapeta. Jak ten duet zaprezentuje się w lidze pod balonem? Czy z taką samą łatwością będzie strzelać bramki? Rafał Gawłowski i defensywa Szachownic zrobią wszystko, żeby tak się jednak nie stało.

2' Mocny strzał Adama Łapety zza pola karnego i świetną interwencję notuje debiutujący w barwach Fulanito - Tomasz Szabłowski.
7' Silne uderzenie autorstwa Szymona Jaworskiego zatrzymuje się na słupku bramki strzeżonej przez Marcina Malca.
8' Jaworski staje oko w oko z Malcem, ale finalizuje akcje uderzeniem - obok słupka.
10' Kąśliwy próba Krzysztofa Zielińskiego z dystansu.
11' (0:1) - Mateusz Kobus mając przed sobą tylko bramkarza, odnajduje podaniem lepiej ustawionego parntera, którym jest Łapeta, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonuje Malca i otwiera tym samym wynik spotkania.
12' Poważna kontuzja Malca o zderzeniu z jednym z graczy Fulanito. Golkiper Visionicy zwija się z bólu. Czy zdoła jeszcze wrócić do gry?
12' Niestety Malec nie będzie w stanie kontyunować gry. Między słupkami zastąpi go Krzysiek Zieliński.
14' Marek Zając z powietrza - K.Zieliński instynktownie interweniuje nogami.
15' (1:1) - M.Zając pięknym strzałem z rzutu wolnego, idealnie przy słupku pokonuje Zielińskiego.
16' (1:2) - Na odpowiedź Visionicy nie trzeba było długo czekać, a prowadzenie swojej drużynie daje Paweł Szalak.
18' (2:2) - Kontra Fulanito. Piotr Zając wystawia piłkę jak na tacy Mateuszowi Janowskiemu, a ten z zimną krwią umieszcza ją w pustej bramce.
20' (3:2) - Mosiej ładnie zgrywa piłkę do oskrzydlającego akcję M.Zająca, który precyzyjnym uderzeniem przy krótszym słupku pokonuje Zielińskiego i wyprowdza tym samym swoją drużynę na prowadzenie.
21' (3:3) - Krzysztof Pełka z autu świetnie zagrywa do znajdującego się w polu karnym Łapety, a ten pięknym strzałem z powietrza, pod poprzeczkę pokonuje Szabłowskiego.
23' Na boisko powraca Marcin Malec.
25' (3:4) - Visionica jest w gazie i wychodzi na prowadzenie, a takowe swojej drużynie daje Michał Niegoda.
26' (3:5) - "Niebiescy" idą za ciosem, a z najbliższej odległości Szabłowskiego pokonuje Kobus.
30' (4:5) - Dystans do rywala zmiejsza Piotr Zając.
32' (5:5) - Janowski strzałem z woleja doprowadza do wyrównania.
33' (6:5) - P.Zając-Mosiej-P.Zając i szał radości w ekipie Parkera, bowiem wychodzi on na prowadzenie.
40' (7:5) - Mosiej z rożnego wystawia piłkę do P.Zająca, a ten bez zastanowienia huknął na bramkę i pokonał bramkarza Visionicy po raz trzeci.

Bardzo emocjonujące spotkanie w 1 lidze, w którym nie brakowało emocji, a każda ze stron walczyła o najmniejszy nawet centymetr boiska. Fulanito po porażce na inauguracje starało się miało zamiar się tym razem zrehabilitować. Visionica z kolei pragnęła udanie wejść w sezon, notując premierową wygraną w rozgrywkach pod balonem Olimpijskim. Jak to bywa w piłce nożnej, wygrać udało się tylko jednej ze stron i były to "Szachownice", które zwyciężyły tylko i wyłącznie dzięki większemu doświadczeniu, bo gracze Krzysztofa Pełki postawili im bardzo, a to bardzo trudne warunki. W efekcie Fulanito przedostaje się w górę tabeli i ma zamiar rozpocząć zwycięski marsz. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie Elektrotim. Visionica z kolei o historyczne punkty przy Paderewskiego zagra z Ogrodomanią.