05.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
6 : 2
( 4 : 1 )
Skład: Gawłowski, Rumin, Waleszczyński, Zając, Dudek, Mosiej, Zając, Małolepszy, Jaworski, Janowski, Gwit
Skład: Gul, Dobosz, Guźniczak, Sienkiewicz, Janik, Buczyński, Sopyło, Skonieczny, Misiewicz, Furmanek, Kalinowski, Procyszyn
12' Mateusz Janowski
24' Szymon Jaworski
33' Krzysztof Waleszczyński
1' Mateusz Sienkiewicz
5' Piotr Buczyński
8' Tomasz Kalinowski
14' Piotr Buczyński
25' Piotr Buczyński
30' Jędrzej Skonieczny
Zawodnik meczu: Michał Furmanek (Obrona Fulanito miała problemy, żeby za nim dzisiaj nadążyć. Michał robił sporo zamieszania na murawie i bez trudu manewrował z piłką między graczami Szachownic. Zaliczył też 2 asysty. Wyróżnić należy autora hat-tricka - Buczyńskiego.)

Ostatnia edycja ligi Wrocbal OFC bardziej udana była dla ekipy Fulanito, która sięgnęła po brązowe medale. Moico ubiegłej zimy zakończyło zmagania na 7. lokacie, ze stratą ośmiu punktów do Szachownic. Ostatni czas był jednak lepszy dla teamu Pawła Dobosza - Moico zdołało się utrzymać w Superlidze na Kuźnikach, Fulanito spadło natomiast do 1 ligi. Skład Szachownic praktycznie się nie zmienił względem zeszłej edycji OFC, w Moico zobaczymy trochę nowych twarzy. Dalej będziemy jednak mogli oglądać popisy dwóch najlepszych graczy obu zespołów - Piotra Zająca, który dla Szachownic strzelił rok temu na balonie 25 bramek i Piotra Buczyńskiego, który dla Moico zdobył 19 goli w ostatniej edycji OFC, a ostatnio nawet załapał się na tytuł króla strzelców Superligi na Kuźnikach. W styczniu 2017 roku Fulanito rozgromiło Moico aż 13:0. Czy w 2018 Szachownice powtórzą ten wyczyn? Przekonamy się już za moment!

1' - Życzliwi koledzy z Fulanito zgłaszają, że jeden zawodnik Moico posiada nieprzepisowe obuwie.
1' - (1:0) Na pierwszego gola Moico długo nie musieliśmy czekać - już w pierwszej minucie Piotr Buczyński zagrywa do Mateusza Sienkiewicza, a ten strzałem zza pola karnego zaskakuje Gawłowskiego! To chyba ta zamiana obuwia zrobiła różnicę.
2' - Uderzenie Mosieja skutecznie broni Guźniczak.
5' - (2:0) Kolejna bramka Moico - a  w akcji znów Piotr Buczyński! Gawłowski kapituluje po strzale z bliskiej odległości i mamy już dwa zerko dla teamu Dobosza!
6' - Uderzenie Buczyńskiego z dystansu, dobrym refleksem popisuje się lewa noga Gawłowskiego, gola z tego nie będzie.
7' - Podanie do Janika, ten piłkę klei podręcznikowo, późniejszy strzał broni jednak kiper Szachownic.
8' - (3:0) Nie udało się zdobyć gola to może chociaż uda się załapać asystę. No i się udało. Janik podaje do Tomasza Kalinowskiego, a ten płaskim strzałem z 3 metrów zaskakuje Gawłowskiego!
9' - Wolny dla Szachownic, uderza Janowski, fantastyczną paradą popisuje się jednak Zbyszek Guźniczak, który zbija piłkę na słupek!
12' - (3:1) Ławka rezerwowych Fulanito tak marudziła, że aż koledzy na murawie wzięli się do roboty. Mosiej zagrał do  Mateusza Janowskiego, a ten uderzeniem z 2 metrów zmusił Guźniczaka do kapitulacji!
14' - Michał Furmanek machnął na raz Rumina, gola zdobyć się jednak nie udało, bo świetną interwencją popisał się Gawłowski.
14' - (4:1) Na nic zdały się starania Gawłowskiego. Obrona Szachownic nie spisała się zbyt dobrze, co wykorzystał Furmanek, który zaliczył asystę przy drugim trafieniu Piotra Buczyńskiego!
15' - Znów groźnie Buczyński, ponownie jednak świetnie spisał się Gawłowski.
17' - Jaworski płasko zgrywa do Piotra Zająca, ten przywalił jak z armaty, piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od ziemi ale technologia goal-line nie brzęczy, a arbiter Pondel rozkłada ręce, o bramce dla Szachownic nie może być więc mowy.
22' - Efektowny strzał z powietrza w wykonaniu Janowskiego, futbolówka trafia jednak jedynie w ścianę balonu.
24' - (4:2) Krzysiu Waleszczyński podaje pilkę w stronę Szymka Jaworskiego, w międzyczasie Mateusz Janowski wydaje instrukcje ("Ze strzałem to!"), a później już można tylko bić brawo, bo brameczka Jaworskiego (wolejek o dużej mocy) była naprawdę miód malina.
25' - (5:2) Ekspresowa odpowiedź Moico - Furmanek po raz kolejny podaje do Buczyńskiego, a ten jak na rasowego napadziora przystało takich podań nie marnuje!
30' - (6:2) Michał Sopyło  wypatruje w polu karnym Jędrzeja Skoniecznego, a ten wypatruje okienko i właśnie tam posyła piłkę i to wolejem! Gawłowski za wiele do powiedzenia przy tym nie miał!
33' - Żółty kartonik za faul ogląda Krzysztof Waleszczyński. Moico dostaje rzut wolny, a stały fragment gry na gola zamienić próbuje Sienkiewicz. Gdyby nie sprytne nogi Gawłowskiego i kolejna udana interwencja kipera Szachownic może coś by z tego było.
36' - Kuba Małolepszy trafia piłką w słupek!
38' - Guźniczak dobrze broni strzał Marka Zająca.
39' - Janik z połowy, obok słupka.

Czasem wynik nie oddaje tego co działo się na boisku, dzisiaj jednak oddał to w zupełności. Moico było stroną przeważającą, stworzyło sobie o wiele więcej sytuacji od przeciwnika i w pełni zasłużenie wygrało to spotkanie. Na dobrą sprawę gdyby nie Gawłowski mogłoby się skończyć o wiele wyżej (Guźniczak też dziś kilka razy zabłysnął, ale strzałów Fulanito było o wiele mniej). W następnej kolejce Moico zmierzy się z KP Ogrodomanią, Fulanito zagra natomiast z Visionicą.