05.01 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Garbarczyk, Koch, Mikoś, Mielcarek, Jastrzębski, Dyczkowski, Gmerek, Uryga, Majak, Bezkorowajny
Skład: Antczak, Piechna, Modric, Szewczyk, Vavriniec, Przybylak
7' Dominik Uryga
8' Jan Mikoś
12' Rafał Garbarczyk
21' Łukasz Dyczkowski
24' Łukasz Dyczkowski
25' Łukasz Dyczkowski
30' Tomasz Mielcarek
33' Łukasz Dyczkowski
34' Rafał Garbarczyk
35' Rafał Garbarczyk
13' Damian Szewczyk
22' Josef Vavriniec
26' Josef Vavriniec
32' Krzysztof Piechna
40' Josef Vavriniec
Zawodnik meczu: Marcin Majak (Pół piłkarz - pół asysta. Marcin do siatki dzisiaj nie trafił, ale nic dziwnego - był zbyt zajęty wypracowywaniem sytuacji swoim kolegom. A robił to dzisiaj jak prawdziwy mistrz - mecz z AmRestem Majak kończy z 5 asystami na koncie!)

Za chwilę dane nam będzie oglądać pojedynek FC AmRestu i ForceGSM. Ubiegłej zimy GSM sięgnęło po wicemistrzostwo OFC1. AmRest grał ligę niżej i poszło mu całkiem nieźle - ostatecznie skończył zmagania na czwartym miejscu. Jesień na trawie Force zakończył na ósmej lokacie w Ekstraklasie WLB, AmRest niezbyt udany sezon zakończył spadkiem do drugiej ligi na Kuźnikach. Ekipa Łukasza Dyczkowskiego, jako ostatni wicemistrz OFC1, będzie występować w roli faworyta w starciu z beniaminkiem. Skład GSM prezentuje się okazale - do bramkostrzelnych Dyczkowskiego i Sikory dołączył Marcin Majak, który rok temu w barwach Old Blue Angels został wicekrólem strzelców OFC1, zdobywając 31 goli (Dyczkowski 26, Sikora 22). W składzie AmRestu zabraknie bardzo ważnego ogniwa jakim był bramkarz Marcin Krupa, nie powinno brakować za to chętnych do zdobywania goli - z tym bardzo dobrze rok temu na balonie radzili sobie Szewczyk, Antczak i Shkurikhin. O bramki powinniśmy więc być dziś spokojni. Za około 40 minut przekonamy się, której ekipie uda się ich strzelić więcej i zdobyć trzy punkty.

2' - Dominig Uryga załącza "dzika w żołędziach" i przebija się bez trudu przez szeregi defensywne AmRestu, akcja kończy się jednak jedynie strzałem obok słupka.
5' - Fantastyczna akcyjka ForceGSM, trzy podania i gol... a jednak nie, nie gol. Garbarczyk zawiązał sobie nogi na supeł w polu karnym i cały misterny plan w piz...
7' - (0:1) GSM wychodzi na prowadzenie! Marcin Majak z rogu podaje do Dominika Urygi, a ten uderza z pierwszej i pokonuje Przybylaka!
8' - (0:2) Force idzie za ciosem - Majak przechodzi transformację w pół człowieka - pół asystę i kolejnym wyśmienitym podaniem obsługuje swojego kolegę, teraz dla odmiany Jana Mikosia. Mikoś podanie Majaka zamyka głową, a stan na liczniku przeskakuje nam na dwa do zera dla teamu Łukasza Dyczkowskiego!
12' - (0:3) Garbarczyk odsupłał swoje nogi, przejął futbolówkę na połowie, a następnie przywalił zza pola karnego i podwyższył prowadzenie Force!
13' - (1:3) Odpowiedź AmRestu - do siatki trafia Damian Szewczyk wykorzystując podanie od Piotra Antczaka!
20' - Fatalne pudło Jana Mikosia, powinno być już 1:4!
20' - Groźny strzał Damiana Szewczyka, bardzo dobrze spisuje się jednak kiper ForceGSM.
21' - (1:4) Marcin Majak zalicza asystę numer trzy, a jego podanie na gola zamienia kiero GSM - Łukasz Dyczkowski!
22' - Żółtą kartką ukarany zostaje Josef Vavriniec.
24' - (1:5) Pół człowiek - pół asysta, czyli Marcin Majak dalej szaleje, możemy odnotować kolejną asystę i drugą bramkę Łukasza Dyczkowskiego!
25' - (1:6) Dyczkowski z hat-trickiem, zgadniecie kto asystował? Oczywiście Marcin Majak, to nie było trudne do ogarnięcia.
26' - (2:6) AmRest nieco zmniejsza rozmiary porażki, piłkę w siatce umieszcza Josef Vavriniec!
30' - (2:7) Tomek Mielcarek uderza w słupek, a następnie dobija swój strzał i mamy już pięć goli przewagi GSM!
32' - (3:7) Festiwal strzelecki trwa w najlepsze, Damian Szewczyk podaje do Krzysztofa Piechny, a ten zdobywa trzeciego gola dla AmRestu!
33' - Żółtym kartonikiem ukarany zostaje Łukasz Dyczkowski.
34'- (3:8) Prowadzenie Force podwyższa Garbarczyk!
35' - (3:9) Garbarczyk ustrzela hat-tricka, a asystuje przy tym o dziwo nie Majak, a Uryga!
39' - Dyczkowski, obok słupka.
40' - (4:9) Szewczyk zagrywa na lewo do Vavrinca, a ten ofiarnym strzałem zaskakuje golkipera ForceGSM!

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów trzy punkty w tym pojedynku inkasuje ForceGSM. Ekipa Łukasza Dyczkowskiego w pełni kontrolowała przebieg meczu i zasłużenie i przekonująco pokonała mniej liczną drużynę beniaminka. W następnej kolejce ForceGSM skrzyżuje rękawice z Wolves Wrocław, AmRest powalczy natomiast z Ołerem.