03.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kuśmierz, Kokociński, Szczucki, Winnicki, Dubiel, Hojniak, Ruszkiewicz, Tokarski
Skład: Siwko, Warowy, Ciećwierz, Olszewski, Tęsiorowski, Lewandowski, Pelwecki, Chrzanowski
7' Paweł Winnicki
9' Tomasz Tokarski
12' Wojciech Ruszkiewicz
33' Piotr Kuśmierz
35' Damian Kokociński
38' Paweł Winnicki
39' Piotr Kuśmierz
40' Tomasz Tokarski
13' Jakub Pelwecki
26' Dominik Olszewski
30' Bartosz Tęsiorowski
36' Jakub Pelwecki
Zawodnik meczu: Tomasz Tokarski (Dwa gole, dwie asysty i asysta drugiego stopnia to dorobek Tomka w meczu przeciwko Wolves Wrocław. Nic więcej dodawać tutaj nie musimy. Wyróżnić można Damiana Kokocińskiego i Piotra Kuśmierza. )

Rozgrywki OFC zainaugurujemy pojedynkiem Wolves Wrocław z KP Ogrodomanią. Obie ekipy z balonem olimpijskim są całkiem nieźle zaznajomione. Ubiegłej zimy Wilki zakończyły rywalizację na 8. lokacie w najwyższej klasie rozgrywkowej, KPO była w tej kwesti lepsza o trzy pozycje, kończąc sezon z przewagą sześciu punktów i o 40 goli lepszym bilansem od Wolves. W bezpośrednim meczu górą było Wolves, które pokonało Ogrodomanię 4:2. Od tego meczu minęło już jednak trochę czasu, a obie ekipy próbowały swoich sił w lidze na Kuźnikach, z lepszym, bądź gorszym skutkiem (jesiesią Wilki prawie awansowały do Superligi, z Superligi spadła natomiast KP Ogrodomania). Najlepszym strzelcem Wolves rok temu pod balonem był Łukasz Skolimowski (14 goli), któremu przedłużono ostatnio kontrakt i tej zimy również będzie nam dane oglądać jego popisy. Drugi strzelec drużyny - Rafał Marzec (12 bramek) został natomiast wypatrzony przez pakistańskich skautów i zakontraktowany do ekipy Muslim FC, goli tego zawodnika w tym sezonie więc nie uświadczymy. Kierownik drużyny, znany celebryta Bartosz Tęsiorowski, dziurę po Rafale dobrze jednak załatał namawiając do gry pod balonem takie sławy jak chociażby Pelwecki, Chrzanowski, czy Lewandowski, którzy w teamie Wolves na razie grali tylko na otwartych boiskach. Robertowi Jakielowi udało się pozyskać środki na zatrzymanie w teamie najskuteczniejszego ze swoich zawodników - Michała Rabela, który rok temu pod balonem trafił do siatki 16 razy. Kasy nie starczyło już jednak na wygórowaną pensję Marcina Kokocińskiego (drugi najlepszy strzelec KPO z zeszłego sezonu, autor 14 goli), z duetu Kokocińskich w składzie został tylko Damian. Jakiel ściągnął za to kilku nowych grajków, niewykluczone więc, że któryś z nich okaże się maszyną do strzelania goli. Spotkanie pomiędzy Wolves Wrocław a KP Ogrodomanią zaplanowano na 3 stycznia, większość zawodników powinna już więc dojść do siebie po sylwestrze. Kto będzie w lepszej formie na inaugurację przekonamy się już chwilę po godzinie 20.

2' Wojciech Ruszkiewicz z bliska na wślizgu stara się pokonać Przemysława Siwko, ale golkiper Wolves Wrocław jest dobrze rozgrzany i udanie wyłapuje uderzenie gracza Ogrodomanii.
3' Jakub Pelwecki obraca się z obrońcą KPO na plecach i oddaje mocny strzał z woleja, po którym Paweł Szczucki zbija fubolówkę na rzut rożny.
7' (0:1) - Mamy pierwszego gola w V edycji WOFC. Tomasz Tokarski z autu zagrywa na wolne pole do Pawła Winnickiego, a ten dość silnym  strzałem z pierwszej piłki otwiera wynik tego spotkania.
9' (0:2) - KPO idzie za ciosem. Tokarski z lewej strony oddaje strzał, po którym futbolówka wpada do siatki przy dalszym słupku, obok starającego się interweniować Siwko.
10' Szybki atak "Wilków". Michał Chrzanowski prostopadle zagrywa w pole karne do Pawła Lewandowskiego, który z najbliższej odległości trafia wprost w instynktownie interweniującego Szczuckiego!
12' (0:3) - Koncertowo do tej 12 minuty gra Ogrodomania. Damian Kokociński jak na tacy wystawia piłkę Ruszkiewiczowi, a ten z zimną umieszcza ją w sieci.
13' Mocny strzał Pelweckiego z połowy boiska, lecz czujność między słupkami zachowuje Szczucki, zbijając "balon" do boku.
13' (1:3) - Płaskie uderzenie Przemysława Ciećwierza i do boku piłkę odbija Szczucki. Do tej dopada Pelwecki i notuje skuteczną dobitkę, aczkolwiek niewiele brakowało golkiperowi KPO, aby to po prostu wyjąć!
16' Pelwecki jest dzisiaj najbardziej aktywnym graczem "Wilków" w tym spotkaniu! Tym razem gracz z numerem "14" popędził prawą stroną i zakończył swój rajd strzałem - obok słupka.
19' Dominik Olszewski huknął z dystansu i słupek ratuje Szczuckiego od utraty gola. Po chwili mamy jeszcze strzał Pelweckiego, który bramkarz KPO odbija przed siebie.
21' Chrzanowski ustawił sobie piłkę niemalże na połowie boiska, przymierzył i posłał ją niemalże pod poprzeczkę. Gola jednak z tego nie będzie, bowiem po raz kolejny na posterunku jest Szczucki i przenosi piłkę nad poprzeczką.
23' Szczucki wygrywa pojedynek jeden na jeden z Pelweckim. Po chwili mamy jeszcze strzał Ciećwierza, po którym bramkarz znowu notuje kapitalną interwencję!
24' Kolejny raz Pelwecki staje oko w oko z bramkarzem i znowu musi uznać jego wyższość.
25' Dwa strzały Ogrodomanii, odpowiednio Kokocińskiego i Kuśmierza i oba zablokowane.
26' (2:3) - Zabójczy kontratak Wolves. Chrzanowski do Olszewskiego i ten drugi na raty pakuje piłkę do siatki.
30' Kolejny kontratak "Wilków". Chrzanowski do Olszewskiego i kapitan tej drużyny po raz kolejny trafia wprost w bramkarza.
31' (3:3) - Pelwecki do Tęsiorowskiego i mamy remis!
32' Kuśmierz sprzed pola karnego i udaną interwencję notuje Siwko.
33' (3:4) - Kokociński do Kuśmierza i ten technicznym strzałem pod poprzeczkę przywraca prowadzenie Ogrodomanii.
34' Tokarski z dystansu - Siwko z trudem na róg!
35' Tęsiorowski z prawej strony i zmusza tym samym bramkarza do interwencji.
35' (3:5) - Szybki, zaskakujący strzał Kokocińskiego z rzutu wolnego i piłka wpada do siatki idealnie przy słupku obok zdezorientowanego golkipera!
36' (4:5) - "Wilki" nie dają za wygraną, a gola kontaktowego, drugiego w tym spotkaniu strzela Pelwecki.
38' (4:6) - Rozklepana defensywa Wolves. Tokarski do Kuśmierza, ten do Winnickiego, który z najbliższej odległości, pod poprzeczkę strzelając nie daje żadnych szans Siwko na udaną interwencję.
39' (4:7) - Tokarski do Kuśmierza i ten drugi strzela kolejnego gola dla Ogrodomanii w tym spotkaniu!
40' (4:8) - Tokarski zabiera piłkę obrońcy, staje oko w oko z Siwko, mija go i strzałem do "pustaka" kończy strzelanie w tym meczu!

Mecz Ogrodomanii z Wolves był bardzo emocjonujący, ale również dosyć dziwny. Chociaż to "Wilki" wykreowały sobie więcej sytuacji podbramkowych, oddali więcej strzelców, to jednak nie udało im się zdobyć chociaż jednego punktu. KPO było bardziej konkretne i zgarniając trzy punkty pokazało, że zamierza powalczyć w tym sezonie o najwyższe cele. Team Roberta Jakiela następnym razem "stanie w szranki" z MOICO, natomiast "Wataha" o premierowe punkty tej zimy zagra z ForceGSM.