03.01 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
8 : 4
( 5 : 2 )
Skład: Janowicz, Maciejewski, Juszczak, Madej, Stolarczyk, Hamerski, Danielewicz, Jamkowy, Korny
Skład: Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Żuk, Moskal, Zięba, Rosiński, Karasek
2' Piotr Maciejewski
19' Damian Madej
27' Piotr Żuk (Gol samobójczy)
29' Michał Janowicz
3' Tomasz Moskal
5' Robert Rosiński
7' Robert Rosiński
9' Tomasz Moskal
11' Robert Rosiński
21' Jakub Rejmer
25' Przemysław Matuszyk
28' Robert Rosiński
Zawodnik meczu: Robert Rosiński (Tak dobrze ułożonej lewej nogi to chyba nikt w tej lidze nie ma. Robert w swoim debiucie w WOFC pokazał klasę, czego efektem strzelenie czterech goli, a każdy z nich przedniej urody. )

W najbliższą środę dojdzie także do pojedynku FC Speca z Elektrotimem. Utytułowany zespół Grzegorza Kędzierskiego występować będzie w roli faworyta. Ekipie Speca, jak co sezon, przyświecać będzie tylko jeden cel - zdobycie mistrzostwa. Team Kędzierskiego wygrał ostatnią edycję ligi OFC, Elektrotim zajął w niej 6. miejsce. Spece równie dobrze radzili sobie na otwartych boiskach, na wiosnę zdobywając wicemistrzostwo a na jesień mistrzostwo Wrocbalowej Ligi Biznesu. Za zespołem Kędzierskiego przemawia również posiadanie w składzie maszynki do strzelania goli - Kuby Rejmera, który został królem strzelców OFC1 2016/17 trafiając do siatki aż 40 razy (tej zimy też jest w bardzo dobrej formie, co potwierdził hat-trickiem na hali w ostatniej kolejce ligi na Przesmyckiego). W składzie Speca zabraknie niestety jego kierownika - Grzegorza Kędzierskiego, który zmaga się z kontuzją. Nowością będzie za to obecność Grzegorza Paukszta, który ze Specem już grywał, ale jeszcze nie w lidze OFC. Elektrotim zgłosił się tej zimy pod balon bardzo wąską kadrą - zaledwie ośmioosobową. Nie zobaczymy w niej dwóch zawodników, którzy zdobyli ostatniej zimy najwięcej goli dla Elektrotimu - Bartłomieja Owsianko i Marcina Duziaka. W wąskiej kadrze pozostali jednak zawodnicy, którzy gole pod balonem strzelać potrafią - Janowicz i Domaszewicz zdobyli łącznie 20 bramek w ostatniej edycji. Niewątpliwym wzmocnieniem będzie Damian Madej, który przeciwko Specowi rywalizował w lidze WLB, reprezentując barwy Wielkiej Niewiadomej. Pierwszy gwizdek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania usłyszymy w środę o 21:50.

2' (0:1) - Damian Madej w pole karne zagrywa do Piotra Maciejewskiego, a ten lekkim strzałem obok wysuniętego na przedpolu Radosława Zięby otwiera wynik tego meczu!
3' (1:1) - Długo z wyjścia na prowadzenie się Elektrotim nie cieszył. Jakub Rejmer do Tomasza Moskala i mamy remis!
5' (2:1) - Robert Rosiński technicznym, precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego, przy słupku zaskakuje Patryka Juszczaka!
7' (3:1) - Krótko rozegrany rzut wolny przez Speca. Rejmer do Rosińskiego, a ten strzałem niemalże z koła środkowego, przy słupku po raz kolejny w osłupienie wprawia Juszczaka, który po raz trzeci w tym spotkaniu zmuszony jest wyciągać "balon" z siatki.
8' Piotr Brzęczek staje oko w oko z Juszczakiem i przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
9' Mocny strzał Michała Janowicza z dystansu i do boku piłkę z trudem zbija Zięba.
9' (4:1) - Piotr Żuk do Moskala, podwyższa prowadzenie "Speców", strzelając tym samym drugiego gola w tym spotkaniu!
11' (5:1) - Świetnie Spec wyszedł z kontratakiem. Karasek mija jednego z obrońców Elektrotimu i zgrywa futbolówkę do Rosińskiego, który strzałem z pierwszej piłki, pod poprzeczkę pokonuje Juszczaka po raz trzeci w tym meczu!
16' Maciejewski z rzutu wolnego zgrywa futbolówkę do lepiej ustawionego Krzysztofa Danielewicza, który z dystansu huknął w słupek!
19' (5:2) - Zastopowana kontra Speca. Piłka niemalże na połowie boiska spada pod nogi Madejowi, a ten z powietrza uderza i może cieszyć się z bramki, bowiem piłka trafia do siatki tuż przy słupku obok zaskoczonego Zięby.
21' (6:2) - Moskala strzał z woleja zatrzymuje się na słupku! Do piłki w porę dopada Rejmer i strzałem z najbliższej odległości pokonuje Juszczaka.
24' Dobry atak Speca. Moskal wystawia piłkę na przedpole do Matuszczyka, a ten bez przyjęcia strzela, tak, że po rykoszecie od obrońcy będziemy mieli tylko rzut rożny.
25' (7:2) - Strzał Moskala sprzed pola karnego instynktownie nogą broni Juszczak. Jednakże nie ma wsparcia wśród kolegów z drużyny, którzy nieporadnie wybijają piłkę nabijając Matuszyka i mamy siódmego gola dla "żółtych".
27' (7:3) - Nieszczęśliwa interwencja Żuka we własnym polu karnym, który pakuje piłkę do własnej siatki.
28' (8:3) - Rosiński z lewej strony i strzałem w długi róg pokonuje Juszczaka po raz kolejny!
29' (8:4) - Janowicz zmiejsza dystans do rywala na cztery trafienia!
35' Karasek stara się podciąć piłkę nad  wychodzącym z bramki Juszczakiem, ale ten nie daje się zaskoczyć i główką wybija piłkę na aut.
37' Madej huknął z dystansu, ale czujność Zięby jest niezachwiana i piękną robinsonadą, po której będzie tylko rzut rożny.
38' Juszczak wygarnia piłkę spod nóg Rosińskiemu!

FC Spec pokazał moc i bez większych problemów uporał się z Elektrotimem, potwierdzając tym samym mistrzowskie aspiracje. Mimo porażki zespół Michała Janowicza, po dobrze przepracowanym oknie transferowym, posiada na tyle duży potencjał, aby wyśrubować lepszy wynik niż przed rokiem. O pierwsze punkty tej zimy Piotr Maciejewski i spółka powalczą z Asplexem. "Spece" z kolei "skrzyżują rękawice" również z "Acerowcami".