03.02 godz. 19:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
( 2 : 2 )
Skład: Borczuch, Tatarczuk, Dzwonnik, Ciesla, Pruś, Przeworski, Koronkiewicz, Pękala
Skład: Ziemba, Mirowski, Brzeźny, Grudzień, Jurkowski, Kasperek, Szymanek, Kołtun, Sandelewski
4' Marcin Pruś
6' Krzysztof Koronkiewicz
11' Marcin Pruś
23' Kacper Ciesla
28' Łukasz Borczuch
30' Łukasz Borczuch
40' Krzysztof Koronkiewicz
5' Artur Brzeźny
6' Paweł Ziemba
6' Tomasz Mirowski
15' Paweł Ziemba
22' Piotr Jurkowski
25' Paweł Ziemba
39' Paweł Ziemba
Zawodnik meczu: Paweł Ziemba (Autor trzech goli, w tym tego najważniejszego, na minutę przed końcem, dającego trzy oczka ekipie ESV.)

Tydzień temu Grupa ESV w końcu odniosła upragnione zwycięstwo tej zimy i nie zamierza na tym poprzestawać. Zespół Andrzeja Piaseckiego w sobotę podejmie sąsiada z ligowej tabeli - Freightex Wrocław, który ma dwa punkty więcej. W razie ewentualnego triumfu ESV przegoni FTX w tabeli i wskoczy na siódme miejsce. Łatwo jednak o to nie będzie, bowiem gracze Krzysztofa Koronkiewicza są na fali wznoszącej, a dowodem na to dwie wygranej z rzędu i to dwie, w których "granatowi" zachowali czyste konto. Ich rywal będzie chciał przerwać zalążek tej dobrej serii, a pomóc w tym ma bramkostrzelny duet - Paweł Ziemba - Artur Brzeźny. Czy ta dwójka sprawi, że ESV pokona Freightex i zamieni się z nim miejscami w ligowym zestawieniu? A może to FTX zwycięży po raz trzeci z rzędu i usadowi się bliżej ligowego podium?

4' - (0:1) Niezły kozak z Marcina Prusia! Gracz Freightexu zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a piłka odbija się od dwóch słupków i ląduje w sieci!
5' - (1:1) Freightex ściągnął na mecz nawet cheerleaderki a tu lipa - ESV wyrównało! Piłkę do bramki, przy samym słupku, ładuje Artur Brzeźny.
6' - Ale się zrobiło nerwowo na parkiecie. Koronkiewicz z Mirowskim wyskoczyli do siebie jak koguty i uspokoili się dopiero wtedy jak arbiter Niciński ogłuszył całe zgromadzenie swoim gwizdkiem. Całość kończy się trzema żółtymi kartkami - dla Koronkiewicza, Mirowskiego i Ziemby!
8' - Chwila przerwy, umarł zegar.
8' - "Proszę nie faulować"! - rzuca do zdziwionego Mirowskiego arbiter Niciński. "Żartowałem" - dodaje po chwili. Znów coś nawalił zegar.
9' - Brzeźny trafia piłką w Tatarczuka.
9' - Czas dla Freightexu.
11'   - (1:2) Pompony poszły w ruch, cheerleaderki szaleją! Drugiego gola w tym meczu zdobywa Marcin Pruś, wykorzystując podanie od Koronkiewicza!
13' - Świetna interwencja Tatarczuka po strzale Pawła Ziemby.
15' - (2:2) Paweł Ziemba ładnie wyczekał bramkarza, a jak tamten już leżał Paweł wpakował piłkę do siatki!
20' - Efektowny przewrót w przód w wykonaniu Pawła Przeworskiego po kontakcie z wyimaginowanym rywalem. Z wf-u chyba szóstka była na świadectwie, co?
20' - Biedny Koronkiewicz. Najpierw prawie ogłuchł przez gwizdek sędziego, a później ogłuszyły go freightexowe cheerleaderki. Pewnie gdyby nie to zamknąłby tę akcję.
22'   - (3:2) Strzał zza pola karnego w wykonaniu Piotra Jurkowskiego i mamy ESV na prowadzeniu!
23' - Żółtym kartonikiem za faul ukarany zostaje Kacper Cieśla.
25' - (4:2) Paweł Ziemba ustrzela dublet, ESV ucieka rywalowi na dwie bramki!
28'   - (4:3) Cudowne trafienie z rzutu wolnego w wykonaniu Łukasza Borczucha! Pajęczynka zdjęta, pająk uśmiercony!
30' - (4:4) Borczuch z lewej strony z ostrego kąta, mamy remis! Szał radości w ekipie Freightexu!
30' - Czas dla Freightexu.
34' - Arbiter Niciński zostaje ukarany czerwonym kartonikiem od stolika za niesportowe zachowanie i próbę zepsucia laptopa piłką meczową.
37' - Próba Artura Brzeźnego, poszło nad bramką.
38' - Brzeźny do Ziemby, ten przełożył sobie na drugą nogę, jednak jego strzał zblokowała defensywa Freightexu.
38'- Piąte przewinienie Freightexu. Każde kolejne oznaczać będzie karnego przedłużonego dla ESV.
39' - (5:4) Paweł Ziemba ustrzela hat-tricka wykorzystując podanie od Artura Brzeźnego!
40' - Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Koronkiewicza i przedłużony rzut karny dla ESV! Brzeźny strzela prosto w bramkarza!
40' - Kolejne przewinienie i kolejny przedłużony rzut karny, znów przestrzelony przez gracza ESV, tym razem Tomka Mirowskiego!

Ciekawe spotkanie, w którym zwycięzca został wyłoniony dopiero na minutę przed końcem. Szczęśliwa passa Freightexu zostaje przerwana przez Grupę ESV, która melduje się na siódmej lokacie w ligowej tabeli. Zespół Andrzeja Piaseckiego już jutro zagra z Eurocashem. Freightex 18 lutego czeka mecz z Żarem Tropików.