28.01 godz. 14:50, Przesmyckiego 10, Sedzia: Tomasz Pondel
0 : 6
( 0 : 1 )
Skład: Langowski, Buda, Woźniak, Miara, Łabędzki, Dusza, Pastuła, Cegła, Różewicz
Skład: Kwok, Bielawski, Ziemba, Ginardo, Soczomski, Tapka, Zięba
12' Wojciech Woźniak
17' Damian Dusza
23' Damian Dusza
24' Karol Cegła
25' Piotr Pastuła
27' Szymon Łabędzki
33' Szymon Łabędzki
34' Szymon Łabędzki
11' Dominik Ginardo
Zawodnik meczu: Damian Dusza (Aktywny zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Damian dawał się we znaki bramkarzowi K+N, a co najważniejsze strzelił gola i zanotował asystę. Wyróżnienie dla Karola Cegły. )

Nie takiego początku sezonu spodziewało się Kuehne+Nagel Bielany, które w czterech meczach ugrało zaledwie trzy punkty i zajmuje miejsce tuż nad "czerwoną strefą". Rok temu zespół Fabiana Kwoka długo liczył się w walce o awans do pierwszej ligi i ostatecznie trzech punktów mu do osiągnięcia tego celu zabrakło. Teraz walka o najwyższe cele wydaje się być bardzo życzeniowym celem, ale K+N posiada na tyle potencjału, aby zakończyć zmagania w górnej połówce tabeli. Waldemar Śmiertka i jego koledzy o kolejne trzy punkty i przerwanie serii trzech porażek z rzędu powalczą z Axiomem United. "Pomarańczowe Świry" radzą sobie nieco lepiej od swojego najbliższego przeciwnika, a co najbardziej istotne, posiadają trzy punkty więcej. To stawia ich w roli faworyta, ale czy poradzą sobie z presją i zdobędą kolejny komplet oczek, który pozwoli im usadowić się na miejscu blisko ligowego podium? A może to Bielany wrócą na właściwe tory i znajdując sposób na zatrzymanie bramkostrzelnego Wojciecha Woźniaka, będą cieszyć się z odniesienia cennej victorii? K+N przystąpi do meczu mocno osłabione, bez nominalnego bramkarza i Waldemara Śmiertki. Między słupkami zobaczymy Roberta Ziembę.

5' Boiskową nudę przerwywa indywidualna akcja Piotra Pastuły, który obrócił się z rywalem na plecach i będąc w polu karnym oddaje strzał, który jest zbyt lekki, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Roberta Ziembę, który bez problemu łapie piłkę.
9' Strzał z "czuba" autorstwa Dominika Ginardo i futbolówka przelatuje nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Macieja Różewicza.
11' - Ginardo fauluje Woźniaka i zostaje ukarany żółtą kartką.
12' (0:1) - W zamieszaniu pod bramką K+N najlepiej odnajduje się Woźniak i płaskim strzałem zaskakuje Ziembę.
17' - Żółta kartka dla Damiana Duszy za zagranie piłkie ręką.
17' Krótko rozegrany rzut wolny przez K+N i mocny strzał Fabiana Kwoka ofiarnie broni Różewicz.
19' Dobra interwencja nogami autorstwa Ziemby po tym jak kąśliwie zza pola karnego strzelał Dusza!
21' Dusza mija obrońcę i oddaje mocny strzał zza pola karnego, po którym futbolówka ląduje w słupek!
23' (0:2) - Kolejny strzał Duszy tym razem znajduje drogę do bramki. Axiom podwyższa prowadzenie na 2:0.
24' (0:3) - Dusza do Cegły, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzałem między jego nogami podwyższa prowadzenie Axiomu!
25' - Pastuła fauluje jednego z rywali i zostaje ukarany żółtą kartką.
26' Dwa groźne strzały Tapki i dwie świetne interwencje Różewicza!
27' (0:4) - Szymon Łabędzki staje oko w oko z Robertem Ziembą i najpierw uderza wprost w niego, ale po chwili dobija już należycie i Axiom podwyższa swoje prowadzenie!
30' Piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili sprzed linii bramkowej wybija Adrian Zięba.
32' - Czas dla Axiomu!
33' Sebastian Bielawski staje oko w oko z Maćkiem Różewiczem, ale zostaje zatrzymany przez bramkarza. Nie na długo, bowiem futbolówka znowu wraca pod nogi kapitana K+N, który z łatwością mija golkipera, ale jego strzał przelatuje tuż obok słupka.
33' (0:5) - Łabędzki po kolejnej dobrej akcji Axiomu kompletuje dublet!
34' (0:6) - Cegła wystawia piłkę jak na tacy do Łabędzkiego, a ten z bliska umieszcza ją w siatce.
36' Kolejny, szybki atak Axiomu może być zakończony przez Duszę, ale w porę dobrze zagrożenie oddala Ziemba.
37' Tapka z prawej strony wprost w Różewicza, po chwili mamy dobitkę - w boczną siatkę.
39' Jędrzej Soczomski zza pola karnego i od utraty gola Różewicza ratuje spojenie słupka z poprzeczką!
40' Oj chyba nie będzie honorowego gola dla Bielan. Rozmontowana defensywa Axiomu i kapitalną interwencją po strzale Kwoka popisuje się Różewicz! To powinien być gol!

Axiom doszczętnie wykorzystał braki kadrowe Kuehne+Nagel Bielany i zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Tym samym "Pomarańczowe Świry" wskoczyły na szóste miejsce w tabeli i przez myśl przechodzi im nawet walka o najwyższe cele. Żeby takowe osiągnąć mają obowiązek pokonać za tydzień Leroy Merlin Wrocław. Bielany natomiast o przerwanie złej passy (czterech porażek z rzędu) powalczą z BSH Wrocław.