14.01 godz. 12:25, Przesmyckiego 10, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 13
( 2 : 5 )
Skład: Pająk, Słowiakowski, Waszczyk, Obara, Chodorski, Graf, Chmielewski, Król, Cieślak
Skład: Matysiak, Ziemba, Mirowski, Brzeźny, Grudzień, Piasecki, Ciąder, Jurkowski, Kasperek, Szymanek, Kołtun, Sandelewski
1' Mateusz Chodorski
13' Piotr Słowiakowski
15' Mateusz Cieślak
18' Mateusz Chodorski
20' Adrian Graf
25' Adrian Graf
28' Mateusz Chodorski
29' Piotr Słowiakowski
30' Maciej Król
33' Mateusz Cieślak
36' Adrian Graf
37' Adrian Graf
38' Patryk Waszczyk
4' Artur Brzeźny
7' Piotr Jurkowski
21' Artur Brzeźny
25' Artur Brzeźny
26' Konrad Kołtun
Zawodnik meczu: Adrian Graf (Adrian wraz z Mateuszem Chodorskim będą się śnili po nocach bramkarzowi ESV. Obaj strzelili mu dziewięć bramek. Graf do siatki trafił cztery razy i zanotował trzy asysty. Wyróżnienie dla wcześniej wspomnianego Chodorskiego. )

Ja niestety jako autor tej zapowiedzi nie miałem okazji, ale po wynikach i relacjach wrocbalowych koordynatorów i kibiców słyszałem, że na mecze GOJA Bianco Stars warto się wybierać, bo obfitują one w ogrom piłkarskich emocji. To jest futbol na tak, to jest futbol totalny. Tutaj nikt nie zachowuje się kunktatorsko, czego efektem wyniki jak w hokeju! Dwa poprzednie mecze zespołu Patryka Obary to dwie wygrane, odpowiednio; 10:9 i 7:6. Efekt - sześć punktów zdobytych i pozycja wicelidera. Takim sposobem, o ile nie przytrafi się kryzys formy - można wejść do pierwszej ligi i to jest cel tej drużyny. O trzecie zwycięstwo z rzędu Bianco Stars zagrają z innym debiutantem Grupą ESV, o której już wspominaliśmy w przypadku zapowiedzi ich starcia z AZS-em. Tutaj również Pawła Ziembę i spółkę czeka trudne zadanie i muszą dać z siebie bardzo wiele, aby zapunktować z wyżej notowanym notowanym przeciwnikiem. Czy ta sztuka im się uda? Czy jednak to GOJA dowodzona przez niezwykle bramkostrzelnego Mateusza Chodorskiego znowu przyprawi kibiców o zawał serca i powiększy swój dorobek punktowy?

1' (1:0) - Dalekie zagranie Damiana Pająka spod własnej bramki w kierunku Mateusza Chodorskiego, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku otwiera wynik spotkania.
3' Strzał Piotra Jurkowskiego zza pola karnego i przed siebie piłkę odbija Damian Pająk.
4' (1:1) - Paweł Ziemba w tempo zagrywa do Artura Brzeźnego, a ten w sytuacji sam na sam, strzałem między nogami bramkarza doprowadza do wyrównania.
6' Chodorski z rzutu wolnego oddaje strzał, który zostaje zablokowany przez obrońców w murze.
6' Po chwili znowu w akcji Chodorski. Jego podanie w pole karne kończy Patryka Waszczyka, który z pierwszej piłki uderza obok bramki.
7' (2:1) - Brzeźny w pole karne podaje do Piotra Jurkowskiego, który strzałem po ziemi, przy dalszym słupku zaskakuje Pająka.
9' Brzeźny kontra Pająk i górą bramkarz. Po chwili dobitka Sebastiana Sandlewskiego i znowu ofiarnie broni bramkarz.
10' Ziemba staje oko w oko z Pająkiem i podcina piłkę nad bramkarzem, ale piłka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
11' Mateusz Cieślak staje przed szansą na gola, ale jego uderzenie z pola karnego świetnie nogami broni Mateusz Grudzień.
13' (2:2) - Cieślak do Słowiakowskiego, a ten oddaje strzał sprzed pola karnego, ze "szpica", po ziemi, po którym futbolówka odbija się od słupka i wpada do siatki. Mamy remis!
15' (2:3) - Akcja Mateuszów. Chodorski do Cieślaka i na prowadzenie wychodzi GOJA Bianco Stars.
18' (2:4) - Adrian Graf wystawia piłkę jak na tacy Chodorskiemu, który strzałem z ostrego kąta do pustej bramki, podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
19' (2:5) - Graf podchodzi do rzutu wolnego i strzałem od słupka pokonuje Grudnia.
21' (3:5) - Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu Grupy ESV i strzałem z lewej strony zaskakuje Pająka.
23' Maciej Król zza pola karnego uderza i trafia w poprzeczkę!
24' Sekwencja fenomenalnych interwencji Pająka po strzałach Brzeźnego i Ziemby.
25' (3:6) - Kontra GOJA. Chodorski do Grafa i mamy szóste trafienie na ekipy Patryka Obary.
25' (4:6) - Jurkowski do Brzeźnego i gracz z numerem "12" na plecach kompletuje hattricka.
26' (5:6) - Konrad Kołtun w zamieszaniu pod bramką Bianco Stars, leżąc pakuje piłkę do siatki.
28' (5:7) - Zabójczy kontratak Bianco Stars. Graf pod bramkę zagrywa do Chodorskiego, a ten sprytnym strzałem "dziuruje" bramkarza i może cieszyć się ze skompletowania hattricka.
29' (5:8) - Graf z prawej strony huknął na bramkę, Grudzień odbija futbolówkę przed siebie. Do tej dopada Słowiakowski i pięknym strzałem z woleja pokonuje bramkarza.
30' (5:9) - Król popędził prawą stroną, mija po drodze rywala, staje oko w oko z Grudniem i strzałem przy krótszym słupku zaskakuje bramkarza ESV.
31' Krótko rozegrany rzut wolny przez Grupę ESV. Brzeźny do Ziemby, a ten z bliska uderza wprost w świetnie ustawionego golkipera.
31' Ziemba "jeb*** w Pająka", tak opisuje całą akcję Pani koordynator Marta Toczek pełniąca funkcję sędziego czasowego.
32' Czas dla GOJA Bianco Stars.
33' (5:10) - Kontratak GOJA Bianco Stars i świetnie finalizuje go Cieślak.
36' Brzeźny na wślizgu, z bliska trafia wprost w ofiarnie interweniującego Pająka.
36' (5:11) - Kolejna szybka akcja Bianco Stars. Chodorski do Grafa i mamy hattricka gracza z "74" na plecach.
37' (5:12) - Rozmontowana defensywa Grupy ESV i kolejne trafienie dla tej drużyny. Chodorski podaje Graf strzela.
38' (5:13) - Przechwyt Waszczyka, który staje oko w oko z Grudniem. Może zagrać do boku do Chodorskiego, ale decyduje się, żeby sam finalizować akcje i robi to skutecznie, strzelając po ziemi, przy słupku.

GOJA Bianco Stars po dwóch minimalnych wygranych, za trzecim razem pokazała wrocbalowym kibicom, że potrafi zwyciężać zdecydowanie bardziej efektownie. Z Grupą ESV podopieczni Patryka Obary wygrali różnicą ośmiu bramek, ale dopiero po 25 minucie zaczęli powiększać swoją przewagę, bowiem wcześniej team Andrzeja Piaseckiego dotrzymywał kroku wyżej notowanemu przeciwnikowi. Nie udało mu się jednak utrzymać tempa i musiał pogodzić się z wysoką klęską. GOJA tym samym znowu udowodniła, że potrafi grać w piłkę i na pewno do ostatniej kolejki walczyć będzie o mistrzostwo drugiej ligi. O kolejne trzy punkty powalczy z Kuehne+Nagel Bielany Wrocławskie. Grupa ESV natomiast zagra o przełamanie i co za tym idzie o premierowe trzy punkty we Wrocbalu. Jej rywalem będzie Axiom United.