14.01 godz. 13:10, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
8 : 5
( 2 : 0 )
Skład: Malanowski, Buda, Woźniak, Bożek, Miara, Markowski, Cegła, Różewicz
Skład: Harmata, Harmata, Onisk, Ciepliński, Wybrański, Ogrodowczyk, Uliński
19' Dominik Malanowski
21' Łukasz Bożek
30' Wojciech Woźniak (Rzut karny)
35' Karol Cegła
37' Dominik Malanowski
40' Wojciech Woźniak
40' Łukasz Bożek
10' Jakub Onisk
16' Mateusz Miara (Gol samobójczy)
25' Michał Ogrodowczyk
27' Piotr Uliński
28' Janusz Wybrański
31' Paweł Ciepliński
35' Paweł Ciepliński
39' Jacek Harmata
40' Michał Ogrodowczyk
40' Paweł Ciepliński
Zawodnik meczu: Paweł Ciepliński (Paweł był niezwykle aktywny. Wiele razy zagrażał bramce przeciwników, a także wyśrubował dobre liczby. Strzelił trzy gole i zanotował asystę. )

Nie ma szczęścia Eurocash Grupa, która rozegrała do tej pory dwa mecze, oba przegrała i oba jedną bramką. Najpierw przydarzyła się porażka z Żarem Tropików - 2:3, a ostatnio 9:10 z GOJA Bianco Stars. Teraz w myśl do trzech razy sztuka team Janusza Wybrańskiego ma zamiar w końcu zapunktować, a okazja do tego jest, bowiem przeciwnikiem debiutanta będzie sąsiad z dołu tabeli - Axiom United. Dla Wojciecha Woźniaka i spółki będzie to druga potyczka w ten weekend, a więc mogą czuć się zmęczeni, po sobotnim starciu z Freightexem. Może się tak zdarzyć, że do starcia z Eurocashem będą przystępować z większym dorobkiem punktowym. Tak czy siak nikt tutaj nie będzie cofał nogi, a obie drużyny z całych sił powalczą o korzystny rezultat. Kto będzie schodził z parkietu w glorii chwały? Zobaczymy.

2' Pawła Cieplińskiego strzał bramkarz Axiomu zbija do boku. Po chwili piłka spada pod nogi Jacka Harmaty, który mając przed sobą pustą bramkę...trafia w słupek!
4' Kontratak Axiom United. Mateusz Miara ma przed sobą tylko i wyłącznie Janusza Wybrańskiego i uderza po ziemi - obok słupka. Oj wielu już widziało tutaj gola, ale niestety nie ma trafienia.
5' Łukasz Bożek zabrał się z piłką i zagrywa ją do lepiej ustawionego Dominika Malanowskiego, który mija obrońcę i strzela wprost w dobrze ustawionego Wybrańskiego.
8' Piotr Uliński strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć Macieja Różewicza, ale ten jest na posterunku i udanie wyłapuje piłkę.
10' (1:0) - Ciepliński z lewej strony na przedpole zagrywa do nadbiegającego Jakuba Oniska, a ten strzałem z pierwszej piłki, po ziemi pokonuje Różewicza.
15' Karol Cegła mija rywala i strzela - Wybrański zbija piłkę na rzut rożny.
16' (2:0) - Jacek Harmata staje oko w oko z Różewiczem i trafia wprost w niego. Niestety dla Axiomu futbolówka odbija się od Mateusza Miary i zaskakuje leżącego na deskach po wcześniejszej interwencji Różewicza.
17' Cegła huknął z dystansu i poprzeczka ratuje Wybrańskiego od utraty gola.
19' Dominik Malanowski fauluje jednego z przeciwników i otrzymuje żółtą kartką.
20' Ciepliński z najbliższej odległości trafia w słupek!
21' (2:1) - Bożek-Woźniak-Bożek, sytuacja sam na sam z Wybrańskim i po pięknej klepce mamy kontaktowego gola dla Axiomu!
22' Kontratak Eurocash'u i w ostatniej chwili świetnym wyjściem z bramki niebezpieczeństwo zażegnuje Różewicz.
25' (3:1) - Michał Ogrodowczyk strzałem zza pola karnego, przy słupku znajduje sposób na pokonanie Różewicza.
27' (4:1) - Uliński także ma swojego gola, a Eurocash prowadzi już trzema golami.
28' Wybrański fauluje rywala przed polem karnym i zostaje ukarany żółtą kartką.
28' Do rzutu wolnego podchodzi Miara, ale jego mocny strzał poza światło bramki przenosi golkiper Eurocash'u.
29' Cegły strzał ze szpica instynktownie nogami broni Wybrański. Po chwili mamy kontrę 2 na 1, której nie finalizuje Ogrodowczyk.
30' Cegła z prawej strony stara się zaskoczyć Wybrańskiego, ale golkiper Eurosash od utraty gola ratuje słupek!
30' (4:2) - Rzut karny dla Axiomu! Do jego wykonania podchodzi Woźniak i strzałem po ziemi pokonuje Wybrańskiego.
31' (5:2) - Eurocash odpowiada na trafienie Woźniaka, a na listę strzelców wpisuje się aktywny do tej pory, ale nie posiadający gola Ciepliński.
35' (6:2) - A.Harmata do Cieplińskiego i snajper Eurocashu strzela drugiego gola w tym spotkaniu.
35' (6:3) - Składna akcja Axiomu i Cegła strzałem po ziemi przy dalszym słupku zaskakuje Wybrańskiego.
37' (6:4) - Cegła przyjmuje piłkę na prawej stronie i zagrywa ją idealnie do znajdującego się na wolnej pozycji Malanowskiego, który mocnym strzałem przy słupku zmiejsza dystans do rywala.
39' (7:4) - Ogrodowczyk do J.Harmaty i mamy już chyba po meczu. Eurocash prowadzi już trzema golami.
40' (7:5) - Bożek z lewej strony strzela po ziemi i po nogach bramkarza futbolówka ląduje w sieci tuż przy słupku.
40' Woźniak i Ogrodowczyk ukarany żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie.
40' (8:5) - Koniec strzelania w tym meczu, a hattricka kompletuje Ciepliński.

W końcu nadeszło przełamanie Eurocashu! Zespół Janusza Wybrańskiego nie bez trudu pokonał wyżej notowanego rywala, jakim był Axiom United i w konsekwencji udało mu się go w tabeli przegonić. Szóste miejsce to dobra pozycja wyjściowa w grze o wyższe lokaty. "Pomarańczowe Świry" mimo porażki nie mają powodów do spuszczania głów, bowiem nie zaprezentowali się źle i jeszcze nie raz zapunktują. Szansa na punkty już w najbliższą sobotę z Grupą ESV. Paweł Ciepliński i spółka zmierzą się za to z BSH Wrocław.