13.01 godz. 17:40, Przesmyckiego 10, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kląskała, Dudek, Leśniewski, Gołębiowski, Schreiber, Siwek, Straus
Skład: Matysiak, Ziemba, Mirowski, Brzeźny, Grudzień, Piasecki, Gerber, Jurkowski, Kasperek, Szymanek, Kołtun, Sandelewski
18' Jan Straus
19' Krzysztof Dudek
20' Jakub Schreiber
22' Jan Straus
22' Sebastian Leśniewski
27' Maciej Siwek
28' Maciej Siwek
29' Marcin Gołębiowski
30' Marcin Gołębiowski
36' Sebastian Leśniewski
38' Maciej Siwek
39' Maciej Siwek
7' Artur Brzeźny
7' Paweł Ziemba
38' Paweł Ziemba
Zawodnik meczu: Marcin Gołębiowski (Marcin był kreatorem gry AZS-u. Praktycznie w każdej akcji ofensywnej (oczywiście kiedy przebywał na boisku) brał udział. Strzelił dwa gole i zanotował pięć asyst. Wyróżnić trzeba także Macieja Siwka i Jakuba Schreibera. )

Olśniewający debiut w naszej lidze miał zespół od którego w sumie się tego spodziewaliśmy, czyli KU AZS UWr. Ten na inauguracje rozbił Kuehne+Nagel Bielany - 9:2 i dał jasny sygnał, że trzeba na niego uważać. Musimy jednak zachować chłodne głowy i pamiętać, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, a rzeczywistą moc tej drużyny poznamy dopiero po kilku kolejkach. Jej kolejnym rywalem będzie inny z debiutantów - Grupa ESV. Podopieczni Andrzeja Piaseckiego w swoim pierwszym meczu nie zagrali tak efektownie jak studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego, ale również momentami pokazywali dobrą piłkę. Efekt remis z Żarem Tropików - 4:4. Jakby więc nie było do bezpośredniego pojedynku zarówno AZS, jak i ESV podchodzić będzie w dobrych humorach z nadzieją na powiększenie swojego dorobku punktowego. Komu to się uda? Kto poprowadzi swoich kolegów do końcowego triumfu? Czy będzie to Paweł Ziemba z ESV czy raczej Bartłomiej Szczecina z AZS-u? A może ktoś zupełnie inny?

3' Sebastian Leśniewski sprzed pola karnego strzelając stara się zaskoczyć Mateusza Grudnia, ale piłka po jego strzale ląduje na poprzeczce bramki ESV.
7' Artur Brzeźny otrzymuje żółtą kartkę za faul na jednym z rywali.
7' (1:0) - Paweł Ziemba popędził lewą stroną, minął po drodze obrońcę rywali i strzałem w długi róg bramki zaskakuje Pawła Kląskałę.
8' (1:1) - Długo radość z objęcia prowadzenia w ekipie ESV nie trwała, bowiem minutę później ich przeciwnik doprowadza do wyrównia. Jakub Schreiber staje oko w oko z bramkarzem i umieszcza piłkę w siatce między jego nogami!
12' Czas dla Grupy ESV!
18' (1:2) - Rozmontowana defensywa ESV,  świetna akcja AZS-u wykończona przez Jana Strausa.
19' (1:3) - Zniszczony znacznik nie przeszkadza Krzysztofowi Dudkowi, który strzałem przy słupku pokonuje Grudnia.
20' (1:4) - AZS wrzucił wyższy bieg i tuż przed przerwą podwyższa prowadzenie swojej drużyny, a na listę strzelców wpisuje Schreiber.
22' (1:5) - Gołębiowski do Leśniewskiego i mamy kolejnego gola dla AZS-u.
22' (1:6) - Drugiego gola w tym spotkaniu zdobywa Straus i jego drużyna prowadzi już pięcioma golami.
24' Szybka akcja AZS-u zakończona zostaje strzałem zza pola karnego i niepewnie interweniuje Grudzień, który zbija piłkę na słupek!
27' (1:7) - Schreiber do Siwka, a ten pakuje piłkę do pustej bramki.
28' (1:8) - Gołębiowski na wolne pole zagrywa do Siwka, a ten strzałem z woleja, od słupka pokonuje Grudnia po raz drugi w tym meczu!
29' (1:9) - Gołębowski-Dudek-Gołębowski i jego strzał świetnie nogami broni bramkarz. Po chwili mamy dobitkę gracza z numerem "4" i tym samym kolejnego gola dla AZS-u.
30' (1:10) - Schreiber do Gołębiowskiego i dwucyfrówka stała się faktem.
31' Strzał Ziemby z prawej strony i piłkę do boku odbija Kląskała. Do tej dopada Konrad Kołtun, ale jego strzał z pierwszej piłki przelatuje obok bramki.
32' Ziemba mocno zza pola karnego, ale na posterunku jest Kląskała i zbija piłkę na rzut rożny.
33' Rozmontowana defensywa AZS-u, w sytuacji sam na sam z bramkarzem staje Ziemba i przegrywa ten pojedynek!
34' Dudek kontra Grudzień i instynktownie nogami po strzale gracza AZS-u interweniuje golkiper ESV. Będzie tylko rzut rożny!
35' Dudek zza pola karnego - Grudzień odbija piłkę przed siebie.
36' (1:11) - Gołębiowski z prawej strony zagrywa do Leśniewskiego na przedpole, a ten mocnym strzałem z najbliższej odległości nie daje żadnych szans bramkarzowi!
36' Gołębiowski wychodzi w sytucji sam na sam z bramkarzem i nogą jego strzał zatrzymuje bramkarz.
37' Brzeźny z lewej strony strzela i świetnie piłkę do boku odbija bramkarz.
38' (1:12) - Gołębiowski pięknie w tempo zagrywa do Siwka, a ten płaskim strzałem przy słupku pokonuje bramkarza.
38' (2:12) - Ziemba zdobywa drugiego gola w tym spotkaniu, wykorzystując podanie Brzeźnego!
39' (2:13) - Gołębiowski wystawia piłkę jak na tacy Siwkowi, a ten umieszcza ją w pustej bramce.

Tylko do 18 minuty byliśmy świadkami wyrównanego starcia pomiędzy ESV a AZS-em (przy stanie 1:2), wtedy Ci drudzy weszli na wyższe obroty i z każdą kolejną minutą dobijali swojego przeciwnika. Efekt końcowy to pogrom i wygrana studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego - 13:2. Tym samym "Akademicy" wskoczyli do czołówki 2 ligi i jeżeli utrzymają formę to bez trudu awansują na zaplecze Superligi. Co do podopiecznych Tomasza Wicińskiego, to w drugiej połowie zagrali beznadziejnie i odnieśli zasłużoną porażkę. Gracze Bartłomieja Szczeciny już jutro zagrają o kolejne punkty, a ich rywalem będzie Leroy Merlin Wrocław. ESV Grupa ma już na koncie remis, porażkę, a więc pora na zwycięstwo. O takowe debiutant powalczy w dniu jutrzejszym z Freightex Wrocław.