07.01 godz. 14:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Tomasz Pondel
2 : 12
( 0 : 6 )
Skład: Przybysławski, Wielkopolski, Kiełkowski, Obremski, Graca, Sobolewski, Litka
Skład: Karkowski, Borczuch, Sharov, Tatarczuk, Dzwonnik, Pruś, Przeworski, Kubala, Koronkiewicz
1' Grzegorz Kiełkowski
2' Grzegorz Kiełkowski
4' Grzegorz Kiełkowski
11' Krzysztof Litka
13' Grzegorz Kiełkowski
14' Wojciech Graca
21' Grzegorz Kiełkowski
27' Krzysztof Litka
28' Grzegorz Kiełkowski
29' Grzegorz Kiełkowski
31' Wojciech Graca
33' Krzysztof Litka
38' Michał Przybysławski
38' Artur Sobolewski
28' Yaser Sharov
29' Paweł Przeworski
Zawodnik meczu: Grzegorz Kiełkowski (Sześć goli, trzy asysty to mówi wszystko! Takich liczb w meczu przeciwko Freightex'owi dorobił się Kiełkowski, którego trzeba uznać bezsprzecznym bohaterem swojej drużyny. )

W ostatnich kilku latach drużyna Rafała Przybysławskiego po raz kolejny zmienia nazwę. Najpierw mieliśmy Interam, później przez dwa sezony - money4you, a teraz pora na Elektro-Bud. Skład tej drużyny niezmieniony, bowiem jeszcze jako money4you przed świętami zagrał. Wtedy z łatwością ograł Leroy Merlin - 13:0 i nie zamierza na tym poprzestawać. Tym razem na ich drodze stanie inny z debiutantów - Freightex Wrocław, który dopiero w najbliższą niedzielę pokaże się wrocbalowej publiczności po raz pierwszy. Nie tylko sama drużyna, ale również każdy z jej zawodników nie miał wcześniej styczności z naszą ligą i właśnie ich najbliższe starcie z Elektro-Budem da nam odpowiedź na wiele pytań. Patrząc na to, że Artur Sobolewski i jego koledzy są zdecydowanie bardziej ograni w naszych rozgrywkach, to oni wydają się być faworytem tego starcia. Może jednak się mylimy i FTX okaże się być albo "czarnym koniem" rozgrywek albo jednym z drugoligowych potenatów? Na te i inne nurtujące nas pytania odpowiedzi poznamy w niedziele - 7 stycznia przed godziną 15!

1' (0:1) - Kapitalnie w ten mecz wchodzą gracze Elektro-Budu, którzy w swojej pierwszej akcji wpisują się na listę strzelców. W sytuacji
2' (0:2) - Elektro-Bud idzie za ciosem, a po podaniu Krzysztofa Obremskiego piłkę do siatki pakuje po raz drugi w tym meczu Grzesiek Kiełkowski!
4' (0:3) - Prostopadłe podanie Artura Sobolewskiego w pole karne Freightex, tam odnajduje się Kiełkowski, który umieszcza futbolówkę w sieci po raz trzeci w tym spotkaniu!
8' Paweł Przeworski może zaskoczyć własnego bramkarza, ale z najbliższej odległości na wślizgu trafia w słupek!
11' (0:4) - Krzysztof Litka zatańczył z obrońcą na prawej stronie, ustawił sobie piłkę na strzał i...strzelił idealnie przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Sebastiana Karkowskiego.
12' Krzysztof Koronkiewicz huknął z dystansu i bez większych problemów piłkę wyłapuje Marcin Wielkopolski.
13' (0:5) - Oj w gazie jest Elektro-Bud, a Kiełkowski prezentuje wybitną formę strzelecką, czego dowodem jego czwarte trafienie w dniu dzisiejszym.
14' (0:6) - Kolejna szybka akcja ekipy Rafała Przybysławskiego i kolejny gol. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Wojciech Graca.
15' Przeworski wygrywa pojedynek szybkościowy z obrońcą rywala i oddaje strzał, który ląduje na słupku!
16' Graca z dystansu trafia w poprzeczkę!
17' Kiełkowski z pola karnego uderza wprost w świetnie ustawionego Karkowskiego.
21' (0:7) - To co wyprawia dzisiaj Kiełkowski to jest niepojęte, kolejny strzał zamienia na gola i kolejny raz nie daje bramkarzowi żadnych szans!
22' Kontra 2x1. Graca do Kiełkowskiego i strzał tego drugiego świetnie broni bramkarz.
26' Graca wystawia piłkę jak na tacy Kiełkowskiemu, a ten nie trafia do pustej bramki!
26' Świetna interwencja Karkowskiego, który wychodzi zwycięsko z pojedynku jeden na jeden z Gracą.
27' Litka za dość ostry faul na przeciwniku zostaje ukarany żółtą kartką.
28' (1:7) - Rzut wolny dla Freightexu przed polem karnym! Do jego wykonania podchodzi Yaser Sharov i płaskim strzałem znajduje sposób na pokonanie Wielkopolskiego!
28' (1:8) - Odpowiedź Elektro-Budu jest natychmiastowa, a po raz kolejny na listę strzelców wpisuje się Kiełkowski.
29' Kolejna żółta kartka dla "czerwono-białych", tym razem otrzymuje ją Kiełkowski.
29' (2:8) - W zamieszaniu pod bramką Wielkopolskiego najwięcej sprytu pokazuje Paweł Przeworski i z bliska wpycha futbolówkę do pustej bramki.
30' Czas dla Elektro-Budu.
31' (2:9) - Strzelanie Elektro-Budu trwa w najlepsze. Kiełkowski do Gracy i mamy jeszcze jednego gola!
33' (2:10) - Kiełkowski podaje do Litki, a ten daje dwucyfrówkę swoim kolegom!
33' Przeworski kontra Wielkopolski i górą w tym starciu bramkarz!
35' Przeworskiego uderzenie z lewej strony i przed siebie piłkę odbija golkiper Elektro-Budu!
38' (2:11) - Michał Przybysławski również ma swoje gola, po tym jak udanie finalizuje kolejną akcję swojej drużyny.
38' (2:12) - Kiełkowski do Sobolewskiego i były zawodnik Car Zone Wrocław nie marnuje tego prezentu, z zimną krwią pokonuje Karkowskiego!
39' Koronkiewicz z lewej strony - Wielkopolski paruje piłkę przed siebie!

Elektro-Bud odprawia kolejnego rywala z kwitkiem i po raz kolejny trafia dwucyfrówkę. Znowu ku wygranej wiedzie ich Grzegorz Kiełkowski, który w ostatnim czasie prezentuje życiową formę. Jeżeli zespół Rafała Przybysławskiego nadal będzie utrzymywał tak wysoką formę to za rok zobaczymy go na zapleczu Superligi. Co do Freightex'u to nie będzie dobrze pamiętał swojego debiutu w lidze Wrocbal, ale mimo wszystko zaprezentował nam kilka dobrych akcji i w kolejnych spotkaniach powinien punktować. Następnym razem dawne money4you podejmie Toyota Nowakowski, z kolei FTX "stanie w szranki" z Axiomem United.

Grzegorz Kiełkowski (Elektro-Bud)
Po tym jak na inauguracje Żar Tropików pokonał EuroCash, nie zamierza na tym poprzestawać i w końcu pragnie powalczyć o coś więcej niż nie zajęcie miejsca w czerwonej strefie. W tym pomóc mają pozyskani w trybie deadline - wrocbalowy obieżyświat - Adrian Miedziński (nie będziemy pisać w nawiasie jego byłych drużyn, bo nie ma na to czasu) oraz król strzelców 2 ligi z poprzedniego sezonu halowego - Piotr Buczyński (ostatnio Moico). Ta dwójka może mocno wzmocnić "pomarańczowych" i ciekawe co pokaże nam w starciu przeciwko debiutującej Grupie ESV. Debiutant ten jest niezwykle tajemniczy i jedyne co wiemy to, to, że grać w nim będzie trzech byłych graczy K+N Bielany. Jak zaprezentuje się team Andrzeja Piaseckiego na tle bardziej znanego i ogranego przeciwnika? Czy uda mu się pomyślnie zainaugurować zmagania przy Przesmyckiego, czy jednak będzie musiał uznać wyższość swojego oponenta? Zobaczymy.