07.01 godz. 13:10, Przesmyckiego 10, Sedzia: Kamil Struski
( 1 : 1 )
Skład: Makowski, Gaj, Walczyński, Koprowski, Pęcak, Gutowski, Gębka, Odlewański, Tychański, Wiciński, Lorek, Wojewoda, Łączniak, Wrona
Skład: Langowski, Malanowski, Kądziola, Buda, Woźniak, Bożek, Mitan, Markowski, Dusza
10' Konrad Łączniak
28' Łukasz Tychański
30' Tomasz Gutowski
38' Konrad Łączniak
17' Damian Dusza
Zawodnik meczu: Konrad Łączniak (Zdecydowanie najaktywniejszy zawodnik w dzisiejszym pojedynku. Konrad strzelił dwie z czterech bramek swojej drużyny i walnie przyczynił się do odniesienia przez jego drużynę zwycięstwa. )

Po bardzo słabym sezonie jesiennym w pierwszej lidze na Kuźnikach, w którym to Axiom United został zdegradowany do najniższej klasy rozgrywkowej, teraz będzie chciał pokazać się zdecydowanie lepiej w drugiej lidze halowej. Drużyna ta posiada potencjał, co udowodniła w jesiennych meczach, a także posiada w swoich szeregach paru zawodników z dobrymi liczbami we Wrocbalu. Są to m.in Kamil Biegański (dawniej M.W Trade, a obecnie Wielka Niewiadoma), Łukasz Bożek (poprzednio M.W Trade) oraz Wojciech Woźniak (dawnej Becton Dickinson i M.W Trade). Poza tym trzeba uważać na kilku innych zawodników, którzy ostatnio dali się we znaki wielu kuźnickim pierwszoligowcom. W hali gra się jednak zupełnie inaczej niż na Orlikach, tak więc jesteśmy ciekawi jak na parkiecie poradzą sobie "Pomarańczowe Świry". Na starcie zmierzą się z BSH Wrocław, które swój debiut w halówce miało już w grudniu. Wtedy gracze Tomasza Wicińskiego minimalnie przegrali z GOJA Bianco Stars - 6:7 i już wtedy pokazali spory potencjał, lecz zabrakło im szczęścia, aby ugrać przynajmniej remis. Teraz będą chcieli z całych sił odwrócić złą kartkę by móc cieszyć się z historycznych skalpów we Wrocbalu. Czy to się ziści? Czy jednak to Axiom pokaże się z dobrej strony i udowodni, że nie jest drużyną dołu tabeli?

3' Dominik Malanowski przejmjuje piłkę i wyprowadza kontratak, który w ostatniej chwili powstrzymuje obrońca BSH.
5' Strzał Konrada Łączniaka dobrze do boku piłkę zbija golkiper Kamil Langowski.
7' W dobrej okazji znalazł się Damian Dusza lecz ten strzał znakomicie nogami broni Sebastian Gaj!
8' Kolejna dobra parada bramkarza BSH tym razem Sebastian odbija piłkę na rzut rożny po strzale z bliskiej odległości.
10' GOL! 0:1 Mamy pierwszego gola w tym meczu, a autorem trafienia zostaje Konrad Łączniak!
13' Damian Dusza oddaje mocne uderzenie zza pola karnego, piłkę w rękawice spokojnie łapie golkiper BSH.
15' Uderzenie Damiana Markowskiego zatrzymuje się na słupku!
17' GOL! 1:1 Damian Dusza płaskim strzałem pokonuje golkipera i doprowadza do wyrównania!
19' Łukasz Bożek oddaje mocne uderzenie z rzutu wolnego, piłka trafia w mur ale powraca pod jego nogi, Łukasz decyduje się na ponowny strzał, który tym razem leci w bramkę lecz czujny bramkarz łapie futbolówkę.
22' Damian Duszak oddaje strzał zza pola karnego lecz piłka przelatuje tuż obok słupka bramki!
25' Mocny strzał Macieja Gębki mija minimalnie światło bramki.
27' Maciej Buda przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem BSH!
28' GOL! 1:2 Błąd popełnia golkiper Axiomu, który źle wyprowadza piłkę, Łukasz Tychański dopada do piłki, mija obrońcę i posyła futbolówkę do bramki!
30' GOL! 1:3 Kolejna bramka dla BSH, Tomasz Gutowski będąc faulowanym (sędzia zastosował korzyść) wpada w pole karne i strzałem z bliskiej odległości pokonuje bramkarza!
31' Czas dla Axiomu!
33' Konrad Łączniak oddaje mocne uderzenie, które zatrzymuje się poprzeczce!
35' Krystian Wojewoda znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i oddaje strzał prosto w bramkarza!
36' Czas dla BSH!
38' GOL! 1:4 Konrad Łączniak w sytuacji "oko w oko" z golkiperem zdobywa swojego 2 gola w tym pojedynku!
39' Łukasz Bożok oddaje strzał, który zatrzymuje się na słupku.

Mecz dość jednostronny na korzyść graczy BSH Wrocław. Byli dziś oni zespołem lepiej zorganizowanym i praktycznie wszystko im wychodziło. Gracze Axiom United mieli dziś swoje okazje na zdybycie większej ilości bramek lecz bramkarz drużyny przeciwnej nie dawał się zaskoczyć i powstrzymywał ataki rywali.

autor: Marcin Niciński