03.03 godz. 21:15, Przesmyckiego 10, Sedzia: Marcin Niciński
( 7 : 0 )
Skład: Zińczuk, Maćkowiak, Gwardyński, Kowalski, Kozicki, Wójciak, Bania
Skład: Wędzonka, Kurman, Marszałek, Backer, Weber, Głodek, Orszewski, Głowacki, Kozubek, Borowiak, Nowak, Kołakowski
5' Patryk Wójciak
30' Arkadiusz Gwardyński
6' Przemysław Głodek
10' Marcin Backer
11' Jarosław Marszałek
12' Dariusz Głowacki
14' Krzysztof Weber
16' Marcin Orszewski
20' Dariusz Głowacki
33' Radosław Kurman
34' Mariusz Borowiak
35' Krzysztof Weber
36' Jarosław Marszałek
37' Jarosław Marszałek
Zawodnik meczu: Jarosław Marszałek ( Jarek odznaczał się dużą aktywnością przez całe spotkanie z Castoramą Korona. Pracował mocno, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Marszałek strzelił hattricka i zanotował asystę. )

Czy Castorama Korona po sezonowej przygodzie w 1 lidze wróci do najniższej klasy rozgrywkowej? O tym dowiemy się już dzisiaj wieczorem, kiedy to beniaminek "stanie w szranki" z Politechniką OldBoys. Ta również nie jest pewna ligowego bytu i także będzie chciała zakończyć sezon zwycięstwem. To tylko oznacza, że czeka nas niezwykle zacięte widowisko, w którym nikt nie będzie odstawiał nogi, a każda ze stron będzie walczyła o najmniejszy nawet kawałek parkietu. Kto ma większe szanse na pozostanie, na zapleczu Superligi? A no team Jarosława Marszałka, który posiada zdecydowanie większe doświadczenie od podopiecznych Sławomira Kozickiego! Te nie ma jednak w swoich szeregach bramkostrzelnego Patryka Wójciaka, który jeżeli ma dzień potrafi przedrzeć nawet się przez najlepszą defensywę w lidze! Czy da radę z tą dowodzoną przez Przemysława Nowaka? Czy jednak zostanie przez nią zneutralizowany, a jego zespół ostatecznie pożegna się z 1 ligą?

5' - Strzał Piotra Wędzonki sprzed pola karnego i piłkę ręką na linii bramkowej zatrzymuje Patryk Wójciak! Oznacza to tylko jedno, czyli czerwoną kartkę. Jest to fatalna wiadomość dla Castoramy Korona!
6' (1:0) - Do rzutu karnego podchodzi Przemysław Głodek i mocnym strzałem pokonuje Iwo Zińczuka!
10' (2:0) - Marcin Backer zabiera się z piłką i strzałem z pola karnego pokonuje golkipera "niebieskich". Politechnika na dwubramkowym prowadzeniu!
11' (3:0) - Rozmontowana defensywa Castoramy po raz trzeci! Dariusz Głowacki wystawia piłkę jak na tacy Jarosławowi Marszałkowi, a ten pewnie pakuje ją do pustej bramki.
12' (4:0) - Tym razem Głowacki nie podaje, a strzela. Bliźniacza akcja jak przed chwilą i gol do "pustaka". Asystę przy tym trafieniu notuje Artur Kozubek!
14' (5:0) - Bartek Kołakowski do Krzysztofa Webera i mamy piątego gola!
16' (6:0) - Marszałek do Orszewskiego, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonuje Zińczuka! Politechnika gromi Castoramę i raczej obraz gry nie ulegnie zmianie. Zespół Sławomira Kozickiego coraz bliżej drugiej ligi.
18' Po płaskim strzale Webera, Zińczuk pechowo odbija piłkę przed siebie, ale do tej nie dopada Marszałek i nie będzie siódmego gola!
20' (7:0) - Uderzenie Kurmana Zińczuk broni, ale wobec precyzyjnej dobitki Głowackiego jest już bezradny!
24' Strzał Krzysztofa Kowalskiego z prawej strony przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Przemysława Nowaka.
24' Marszałek staje oko w oko z Zińczukiem i przegrywa ten pojedynek!
25' Orszewski płasko uderza i udanie po tej próbie interweniuje Zińczuk.
28' Mocny strzał Kozickiego z dystansu i z trudem piłkę do boku odbija Nowak. Po chwili mamy dobitkę Maćkowiaka główką, po której futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką.
30' (7:1) - Kowalskiego uderzenie zatrzymuje się na poprzeczce! Piłka w zamieszaniu pod bramką spada jednak pod nogi Arkadiusza Gwardyńskiego, który zdobywa pierwszego gola dla Castoramy w tym meczu!
31' Głodek z lewej strony - w słupek!
32' Kolejne uderzenie gracza Politechniki, tym razem Marszałka i kolejny raz Zińczuka od utraty gola ratuje słupek!
33' (8:1) - Kurman odpowiada na trafienie Gwardyńskiego i mamy ósmego gola dla Politechniki.
34' (9:1) - Kurman do Borowiaka i mamy kolejne trafienie dla "Polibudy".
35' (10:1) - Drugie trafienie Webera w tym spotkaniu i mamy już wynik dwucyfrowy.
36' (11:1) - Marszałek po podaniu Głowackiego kompletuje dublet. Była to kolejna popisowa akcja "błękitnych", kolejny raz rozklepana defensywa tej drużyny.
37' (12:1) - Backer wystawia piłkę jak na tacy Marszałkowi, a ten umieszcza futbolówkę w pustej bramce tuż pod jej poprzeczką! Jest to hattrick kapitana Politechniki w tym spotkaniu!

Gdy w piątej minucie spotkania z boiska za czerwoną kartkę wyleciał najlepszy strzelec Castoramy - Patryk Wójciak, wtedy sytuacja tej drużyny mocno się skomplikowała, bowiem beniaminek nie miał kim straszyć bardziej doświadczonego przeciwnika (nieobecny był Bartosz Olejnik), bowiem sam Sławomir Kozicki to za mało! Problemy Castoramy "Polibuda" wykorzystała doszczętnie, wypunktowała ją i w efekcie zanotowała wysoką wygraną! Dzięki takowej zespół Jarosława Marszałka przypieczętował swoje utrzymanie i zakończył zmagania na szóstej lokacie. Gracze Kozickiego z kolei po kilku miesięcznej przygodzie żegnają się z zapleczem Superligi i za rok znowu będą wystepować na jej zapleczu! Dla jednych i drugich był to ostatni mecz w zimowej edycji ligi Wrocbal. Za wspólnie spędzone chwile serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach!

Jarosław Marszałek (Politechnika OldBoys)