16.02 godz. 20:35, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
5 : 7
( 3 : 2 )
Skład: Paukszt, Strojec, Rejmer, Zdun, Galuś, Hajdamowicz, Pirga, Parossa
Skład: Rybiński, Zakrzewski, Nawłoka, Litwa, Stawiński, Rafalski
14' Konrad Hajdamowicz
18' Konrad Hajdamowicz
25' Jacek Zdun
32' Jakub Strojec
34' Jakub Rejmer
39' Piotr Galuś
40' Piotr Galuś
9' Łukasz Zakrzewski
15' Łukasz Zakrzewski
19' Rafał Rybiński
21' Rafał Rybiński
36' Piotr Galuś (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Adrian Nawłoka (Bramkarz Japana zaliczył niezliczoną ilość skutecznych interwencji zatrzymując raz po raz żądną goli Alpinę. Nie udało się zatrzymać tylko 2 ostatnich uderzeń, ale mimo to i tak był najbardziej wyróżniającym się graczem dziś.)

Hitem siódmego tygodnia w Superlidze będzie starcie wicelidera - Alpine Stars z czwartym zespołem - Japanserwis. Różnica punktowa między tymi ekipami wynosi sześć oczek, ale zespół Tomasza Malca ma jeden mecz rozegrany mniej. W razie ewentualnej wygranej debiutant zrobi ogromny krok w kierunku wywalczenia sobie medali na koniec sezonu. Spacerku jednak nikt się w jego obozie nie spodziewa, ponieważ "Alpina" mimo ostatnich, nienajlepszych wyników (porażka z Car Zone i trudne przeprawy z Sokołem i Łącznościowcem) - nadal pozostaje klasową drużyną i do końca walczyć będzie o najwyższe cele. Już nie możemy doczekać się tego pojedynku! Najlepsza ofensywa w lidze stanie w szranki z najbardziej szczelną defensywą. Kto będzie górą - Piotr Galuś, Jakub Rejmer czy Adam Kubasiewicz, a może Adrian Nawłoka?

1' - Hajdamowicz już w pierwszej minucie sprawdza czujność Nawłoki. Nie ma się do czego przyczepić, bramkarza Japanserwis dwa razy udanie interweniuje.
2' - Łukasz Zakrzewski posyła piłkę nad poprzeczką.
3' - Strzał z dystansu Paukszta dobrze zatrzymuje Nawłoka.
5' - Zakrzewski zakręcił Parossą, późniejszy strzał zatrzymał się jednak na słupku.
5' - W starciu z graczem Alpiny ucierpiał Rybiński.
7' - Zdun nad bramką.
8' - Wolny dla Alpine Stars. Rejmer trafia piłką w Nawłokę.
9' - (1:0) W odpowiedzi kontra Japanserwis. Strzał z lewej strony oddaje Rafalski. Broni to Parossa, wobec dobitki Łukasza Zakrzewskiego jest już jednak bezradny.
11' - Galuś do Strojca, piłka po strzale Kuby leci wysoko nad bramką.
13' - Rybiński do Stawińskiego, futbolówkę po uderzeniu Łukasza wyłapuje Parossa.
13' - Czas dla Japanserwis.
14' - (1:1) Długie płaskie podanie Paukszta do stojącego przy Nawłoce Hajdamowicza. Konrad posyła piłkę do siatki i mamy remis.
15' - (2:1) Alpina długo nie pocieszyła się z wyrównania, bo już minutę później na listę strzelców wpisał się Zakrzewski, który po kontrze minął bramkarza i uderzył "na pustaka".
18' - Piłka po strzale z dystansu Rybińskiego odbija sie od słupka.
18' - Nawłoka popisuje się ładną paradą po uderzeniu Kamila Pirgi.
19' - (2:2) Hajdamowicz uderza, a strzał jest na tyle mocny, że Nawłoka nie daje rady go zatrzymać.
19' - (3:2) Ekspresowa odpowiedź Japana - do siatki trafia Rybiński.
21' - (4:2) Popędził prawą flanką Rybiński, a rajd zakończył strzałem w długi róg, po którym skapitulował Parossa.
22' - Paukszt trafia piłką w spojenie.
23' - Strzał Rejmera broni Nawłoka.
23' - Japanserwis może się cieszyć, że ma Nawłokę między słupkami. Golkiper kilkukrotnie w ciągu krótkiego czasu zatrzymuje groźne strzały Alpiny.
25' - (4:3) Zdun pakuje piłkę do siatki z prawego skrzydła po długim rogu.
27' - Zdun blokuje uderzenie Rybińskiego.
28' - Galuś z dystansu, obok słupka.
30' - Rybiński podaje do Rafalskiego, uderzenie Karola nogami broni Parossa.
31' - Wolny dla Alpiny za faul na Hajdamowiczu. Rejmer posyła piłkę obok bramki.
32' - (4:4) Strojec oddaje strzał zza pola karnego i piłka melduje się w siatce. Kolejny raz Alpinie udaje się dobrowadzić do wyrównania.
33' - Dwie udane interwencje Nawłoki.
34' - (4:5) Stojący na 10. metrze  Kuba Rejmer oddaje precyzyjny strzał z dużego palca i wyprowadza Alpine Stars na prowadzenie.
36' - (5:5) Radosław Parossa wybija piłkę i trafia nią w Piotra Galusia. Gracz z "14" na plecach zostaje autorem pechowego swojaka.
38' - Strzał Hajdamowicza broni Nawłoka.
39' - (5:6) Galuś odpracowuje swojaka - pokonując Nawłokę po podaniu Kuby Strojca.
40' - (5:7) Strzał zza pola karnego w wykonaniu Galusia i Alpina stawia kropkę nad "i" w ostatnich sekundach tego pojedynku.

Zacięte spotkanie, widać było że obie drużyny są zainteresowane tylko i wyłącznie zwycięstwem. Remis nie zadowalał nikogo, a dwie minuty przed końcem wydawać by się mogło, że takim właśnie rezultatem skończy się "hit kolejki". Nawłoka, który rozegrał fantastyczne zawody nie zdołał jednak zatrzymać dwóch ostatnich strzałów Piotra Galusia i ostatecznie to Alpine Stars osiągnęło zamierzony cel. Był to ostatni mecz w tym sezonie ekipy Kanaka i Majby - Alpine miało rozegrać jeszcze spotkanie z HTS-em, jednak ekipa Pawła Ujasa została wycofana z rozgrywek, więc łatwe trzy punkty powędrują do Alpiny. Zespół ten ma już zapewnione srebrne medale, kwestia złotych krążków zależy już tylko od Car-Zone Wrocław, którego czekają jeszcze pojedynki z Łącznościowcem i Sokołem. Japanserwis natomiast w dalszym ciągu liczy się w walce o brąz. Zespół Tomka Malca ma do rozegrania jeszcze trzy starcia, a pierwszym z nich będzie potyczka z Michałkami.